Na lelijke hattrick valt er bij Özgan wel een last van zijn schouders Slow starter MZVC komt weer op gang 10 Cijfers over het Zeeuwse voetbal Vijf flitsende minuten van Yerseke kosten FC Axel de kop Tweede klasse E Lindenberg, aanvoerder in ver band met de afwezigheid van de geblesseerde Arjen de Koeijer, is snel en sterk in de persoonlijke du els. Urmelon Martis, diepste spits bij Axel, kwam er als aanspeelpunt niet aan te pas tegen Lindenberg, die duidelijk feller en alerter was. Hierdoor was het voor Axel moei lijk om langdurig balbezit te hou den. Na de wedstrijd gaf de verde diger aan tevreden zijn met het spel van Yerseke: ,,We creëren veel en geven weinig tot niets weg.'' Trainer Alexander van Keulen waardeert de belangrijke rol van Lindenberg binnen de ploeg. ,,Jorn is een stille kracht, een echte jon gen van Yerseke die er al jarenlang elke week staat en voorop gaat in de strijd.'' Van Keulen hoopte vooraf op een snelle openingstref fer. En die kwam er: in de vijf tiende minuut zette De Leeuw voor, na een steekpass van Eys Murre. Van der Poel, uitblinker aan de kant van Yerseke, kon van dichtbij binnentikken maar stuitte op de goed keepende Bart Monsi- eurs. Jari Christiaanse schoot uit de rebound de 1-0 binnen. Schade beperkt Doordat spits Christiaanse zich vaak liet uitzakken, ontstond er veel ruimte voor de vleugelaanval lers van Yerseke. Hierop had FC Axel geen antwoord. Voor rust bleef de schade voor Axel beperkt tot 2-0 door een houdbaar schot van De Leeuw. Yerseke bouwde een steeds groter overwicht op, kreeg kansen, maar speelde soms ook te snel de lange bal. FC Axel kon aan de andere kant amper voor gevaar zorgen. Na de rust kwam de thuisploeg flitsend uit de startblokken: bin nen vijf minuten was het drie keer raak. Leonardo Murre stuurde met een dieptepass De Leeuw weg, Van der Poel tikte bij de eerste paal diens lage voorzet binnen: 3-0. De Leeuw zette, na goed voorberei dend werk van Ryan Christiaanse, Van der Poel vrij voor de keeper, waarna deze beheerst de 4-0 bin- nentikte. Rick Kramer bekroonde de sterke fase van Yerseke met een afstandsschot in de verre hoek: 5 0. Trainer David Destorme van FC Axel reageerde met een driedub bele wissel in de 55ste minuut. Echter, het geloof bij Axel was al verdwenen. Toch leidde een goed uitgevoerde counter nog tot een grote kans voor Axel. De paal en de keeper stonden een doelpunt in de weg Van der Poel raakte nog de paal en lat na een mooie dribbelac tie a la Arjen Robben: snelheid ma ken en man opzoeken, vanaf rechts naar binnen snijden en met links uithalen. Trainer Van Keulen- haalde vervolgens Leonardo Murre en Van der Poel naar de kant met het oog op de bekerkraker dinsdag tegen Kloetinge. Luc van der Jagt verzorgde het slotakkoord: 6-0. Yerseke heeft zich prima her steld van een mindere competitie start door vier zeges in de laatste vijf wedstrijden en hoopt op een doordeweekse stunt tegen Kloe- tinge. Vijf strafschoppen, vijf gemist. Groede heeft een penaltypro bleem. Wesley Steijaert was dit weekeinde de volgende in de rij die faalde vanaf elf meter. Tegen Vogelwaarde was doelman Bas Verdurmen vrijdaga de vervelende sta-in-de-weg. En erger, voor het eerst dit seizoen kostte het de zon dag-vierdeklasser punten (1-1). De strafschoppen van Groede werden door vijf verschillende spelers genomen. Bickel Menue was op de openingsdag de eerste misser. Hij had de mazzel dat Arno van den Hemel attent was en de rebound binnenwerkte. Vervol gens lukte het achtereenvolgens Niels Luteijn, Bart van den Hemel en Nicolas Skverer niet om een strafschop te benutten. Al te zorgelijk waren de eerste vier missers niet, want Groede won die wedstrijden uiteindelijk wel. Maar vrijdagavond in het inhaalduel bij Vogelwaarde was dat niet zo. In de tweede helft bij 1-1 kreeg Steijaert 'm er niet in. Doelman Bas Verdur- men keerde zijn tweede straf schop het seizoen; eerder deed hij het tegen Oostburg. En daardoor bleef het 1-1. Het gehannes van Groede doet denken aan het gehannes van SSV'65, vijf seizoenen geleden. De club uit Goes miste toen zes straf schoppen, door zes verschillende spelers genomen. Die missers kostten SSV'65 aanzienlijk meer punten dan Groede. Drie keer ge beurde het bij een voorsprong van één doelpunt, waarna de tegen stander alsnog gelijk kwam. Groede hoeft niet te wanhopen. Het heeft altijd Bart van den He mel nog. Oké, hij miste eerder dit seizoen ook. Maar de afgelopen ja ren heeft hij al meer dan twintig keer bewezen dat hij prima uit de voeten kan vanaf elf meter. En als hij mist, moet zijn broer Arno ge woon op tijd inlopen voor de re bound. Klaas Verspoor 's-Heerenhoek Özgan had zo een groot aandeel in de 5-2-zege van zijn ploeg. ,,Ik sta nu op vijf goals, maar ik ben niet zo goed aan het seizoen begonnen. Ik was in de coronatijd een paar ki- MIDDELBURG MZVC boekte in de vierde klasse A de tweede overwinning van het seizoen. DwO'15 werd met 3-1 verslagen door de ploeg van Jacco Nelen. De oefenmeester kwam deze zomer over van Nieuwland. ,,Met Nieuwland hadden we al een paar keer tegen MZVC ge speeld. Toen zag ik al dat er veel voetbal in het elftal zit'', aldus Nelen. Het seizoen begon rede lijk moeizaam voor de Middel burgse ploeg. ,,We zijn weer helemaal van nul gestart, want er is nauwelijks getraind toen het vorige seizoen werd stilge legd. Door die achterstand zijn er ook de nodige blessures ge komen. Het is nog steeds af en toe puzzelen.'' Goaltjesdief Patrick Joossens is nog geblesseerd. Nelen: ,,Dat merk je soms wel. Doordat wij nog zoekende zijn vallen de re sultaten niet altijd mee. Maar zaterdag zag ik dat we aan het einde van wedstrijd meer in houd hadden. Er zit genoeg kwaliteit in het elftal. Het doel blijft zo hoog mogelijk in het linkerrijtje te eindigen.'' lootjes aangekomen en was iets zich een twijfelgeval. Het leek op minder fit. Nu gaat het weer de een goedmakertje. Voor rust had ik goede kant op.'' al wel een penalty moeten hebben, Na een snelle i-o-voorsprong maar toen kreeg ik hem nog niet (goal Angelo Janse) liep Waar Özgan vorige week trijzen tegen twee goals^^^, nog twee keer de paal en van de Goes-spelers At-j/r'f1/ één keer de lat raakte, tila Cavus en Bajram( A. f wist hij nu wel het net Bajra aan. Na de pauze-, j» «iqgSL. JjXSftte vinden. „Ik raakte trok Niels van Prooijen - ^^BpLiVandaag óók nog met de stand gelijk en 1 \^B*ja^^lfeen omhaal de lat. Maar scoorde Özgan (foto) een valt nu wel een last van onvervalste hattrick. ^^^^^^B^^mijn schouders hoor. Ik „Het waren drie lelijke goals^^^^^noop deze lijn door te trekken." vond de aanvaller. ,,De eerste was Door de zege staat Patrijzen na een bal in de korte hoek, de tweede zeven duels nu op twaalf punten. uit een indirecte vrije trap en de Koploper Luctor Heinkenszand derde uit een penalty. Dat was op heeft vijf punten meer. maandag 8 november 2021 Verdedigend duo geeft Yerseke weer vleugels Arjen Dingemanse zoekt in duel met Axel zijn vleugelaanvallers. foto johan van der heijden 6 Yerseke 0 Axel 15. Christiaanse 1-0 27. De Leeuw 2-0 49. Van der Poel 3-0 52. Van der Poel 4-0 54. Kramer 5-0 76. Van der Jagt 6-0 De aandacht bij tweedeklasser Yerseke gaat vaak uit naar de snelle vleugelaanvallers Guus de Leeuw en Xander van der Poel. Zij kunnen excelleren omdat het team beschikt over een sterk en degelijk centraal verdedigersduo: Arjen Dinge manse en Jorn Lindenberg. Dat werd zaterdag eens te meer duidelijk in de 6-0-overwinning tegen FC Axel. Nels Rijvers Yerseke Rudy Boogert Het waren niet zijn mooiste goals, maar de drie doelpunten die Patrijzen-speler Can Özgan maakte in het duel met zater dag-derdeklasser Goes deden hem zichtbaar goed. „Eindelijk scoorde ik weer eens een paar keer. Dat werd weer wel eens tijd'', aldus de aanvaller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42