II O O) CD O 9 Nog zes duels voor winterstop Eersteklasser verzuimt om XerxesDZB over de knie te leggen ROTTERDAM Voor de winter stop speelt Kloetinge nog zes of ficiële duels. Morgenavond om 20.00 uur wacht de bekerwed strijd in en tegen Yerseke. Mid denvelder Valentijn van Keulen staat dan tegenover zijn vader Alexander, trainer van Yerseke. Zaterdag speelt Kloetinge in Dordrecht de resterende 45 mi nuten van het eerder gestaakte duel met Oranje Wit. Halver wege leidde Kloetinge op 16 ok tober met 0-1. Daarna volgen nog duels met BVCB (thuis), Nieuw Lekkerland (uit), Brielle (thuis) en Nieuwenhoorn (thuis). Het eerste duel na de winterstop is de derby tegen Terneuzense Boys. Die wordt vrijwel zeker op vrijdagavond 21 januari in Terneuzen gespeeld, om meer publiek te trekken. Spelier ASWH Verhulst Eerste klasse B Het is een gedachte die in een bijzon der matige eerste helft van Kloetinge boven komt drijven: als deze ploeg punten zou krijgen voor praten en uitleggen, dan stond de eersteklasser stijf bovenaan. Na rust waren er ge lukkig minder woorden en meer da den. Op Sportpark Faas Wilkes speelde Kloetinge vol energie op de aanval, greep XerxesDZB bij de strot, kwam langszij (1-1), maar verzuimde daarna niet voor het eerst om het kar wei af te maken. Een puntje in Rotterdam, dat is geen resultaat waar een zelfbenoemd titelkandidaat tevreden mee kan zijn. Dat Kloetinge niet won van Xerxes- DZB had het aan zichzelf te wijten. Wat de ploeg voor rust liet zien, was soms van een abominabel niveau. Slordig in de passing, voorspelbaar aan de bal, kwetsbaar in de omschake ling; de 1-0-achterstand bij rust was niet onlogisch. Er werd veel gewezen, gepraat, gedoceerd, maar niet gevoet bald. Rico van Nielen, de linksback, bleef halverwege in de kleedkamer achter. Thomas de Rijke kwam in de ploeg, Kloetinge ging vol op de aanval spe len, afwisselend in een 3-4-3- en 3-3-4-systeem. In het eerste kwartier wist XerxesDZB zich geen raad met de groen-witte stormloop. Een inge studeerde, lage corner - die je tegen woordig steeds vaker ziet - leverde de gelijkmaker op. Jefry Dijkstra trapte de hoekschop vanaf rechts, Tim de Winter liet de bal ter hoogte van de eerste paal lopen, Jeremy Hubregtse knalde fraai raak (1-1). Daarna drukte Kloetinge door en kreeg het een pe nalty, na een overtreding op Kyle Doesburg. Groepsgesprek Donderdag vond een groepsgesprek plaats, waarbij iedereen zijn zegje kon doen. In de praktijk kwam het erop neer dat drie spelers het meest aan het woord waren: Jarreau Manuhuwa, Re- guillo Vandepitte en Doesburg. Het ging over de speelwijze, over automa tismen, over allerlei zaken die be noemd worden als een ploeg in een mindere fase zit. ,,Ik ben in dat groepsgesprek wel kritisch geweest'', vertelde Vandepitte. ,,Nu moet je ook de credits geven aan de technische staf, want de tactische omzetting ver anderde de wedstrijd. Ik denk dat we in de tweede helft acht kansen heb ben gehad. Als we die strafschop be nutten winnen we hier.'' De spits staat bovenaan het lijstje strafschoppennemers, maar liet de bal nu aan Valentijn van Keulen. ,,Omdat ik zelf werd neergehaald vond ik dat eigenlijk wel prima'', zei Doesburg. Van Keulen zag de bal via de onder kant van de lat terug het veld insprin gen en verzuimde zo om Kloetinge op voorsprong te zetten. In de slotminuut Het was een cruciaal moment in de wedstrijd, want door de misser kon XerxesDZB op de been blijven. De thuisploeg beperkte zich tot counters, had daaruit in de slotminuut nog kunnen scoren, maar ontsnapte zelf meerdere keren aan een achterstand. Doelman Ferry Hagendijk en de paal, bij een inzet van Dijkstra, stonden een zege voor Kloetinge in de weg. Eén puntje in plaats van drie pun- ten, dat zorgde voor teleurstelling en chagrijn. Zoals dat er de afgelopen we ken al vaker was. Kloetinge heeft een selectie samengesteld waarmee pro motie naar de hoofdklasse moet wor den bewerkstelligd. Maar na zes wed- Nu moet je ook de credits geven aan de technische staf. De tactische omzetting veranderde de wedstrijd strijden staat de teller op negen pun ten. Dat kunnen er twaalf worden, als de eerder gestaakte wedstrijd tegen Oranje Wit (1-0-voorsprong, nog 45 minuten te spelen) wordt gewonnen. De ploeg van Marcel Lourens liet in de eerste weken van het seizoen nogal wat steken vallen. Als Kloetinge echt om de titel mee wil doen,zal het meer als een echt team moeten opereren, concludeert Vandepitte. ,,Vorig jaar kwamen er re delijk wat nieuwe spelers bij en nu ook'', zei de middenvelder. ,,Dan heb je tijd nodig om een team te worden. Je moet elkaar leren kennen. Daar moeten we meer tijd in investeren.'' Lourens zal vooral voort willen bor duren op de tweede helft tegen Xerx- esDZB en sloot zich min of meer aan bij de woorden van Vandepitte. ,,In de tweede helft heb ik echt zitten genie ten'', zei de trainer. ,,Ik ben ervan overtuigd dat we op de goede weg zijn. We hebben alleen nog wat tijd nodig.'' maandag 8 november 2021 Het duel Dau- wendaele-GPC Vlissingen (2-2) lag zaterdag vanaf de 70ste minuut bijna een half uur stil. Jeremy Spelier kwam ongelukkig in botsing en liep daarbij een dubbele been breuk op. Op eigen veld kwam ASWH tegen HHC Hardenberg niet verder dan 1-1. De ploeg van trainer Ro gier Veenstra, die vorige week zijn vertrek bij de club aan kondigde, staat in de tweede divisie op plek vijftien. De derby tegen Serooskerke winnen met 4-0 en scoren. Sjoerd Verhulst van Oostka- pelle/Domburg was zaterdag zó blij, dat hij bij het juichen ge blesseerd raakte aan zijn sleutelbeen. Geen breuk, wel rust nodig. Kloetinge moet voortborduren op tweede helft in Rotterdam XerxesDZB Kloetinge 29. De Koning 1-0 54. Hubregtse 1-1 Barry van der Hooft Rotterdam Xerxes-doelman Ferry Hagendijk haalt opgelucht adem, nadat Kyle Doesburg (21) en Tim de Winter (midden) hebben verzuimd om Kloetinge op voorsprong te zetten. Valentijn van Keulen (rechts), die een strafschop miste, duelleert met Nick Slotboom (midden) en Davy van der Biessen (20) van XerxesDZB. fotos cor vos/michel bierhuizen -Reguillo Vandepitte (32) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41