Verstappen zet met oppermachtige show het Foro Sol in vuur en vlam en neemt 6 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN MEXICO Pérez: ovatie op podium Primeur Wrang record voor Bottas Met een machtige demonstratie in Mexico zetten Max Verstappen en Red Bull Racing gisteren wederom een flinke stap richting de wereldtitel. Kalm gebleven na een onverwacht tikje in de kwalificatie en daarna alles vakkundig gerepareerd. „Het ziet er heel goed uit." Y @ArjanSchouten ARJAN SCHOUTEN Madonna. Pink Floyd. David Bowie. The Rolling Stones. Alle groten der aarde traden op in het Mexicaanse Zonneforum. Maar een Nederlan der zonder gouden strotje zette het Foro Sol gisteren voor een derde keer in vuur en vlam. Niet in glit- terpak, maar in raceoverall. Max Verstappen. Ofwel 'Maxito', zoals de Mexicanen hem liefkozend noe men. En in het bijprogramma: thuisfavoriet Sergio Pérez. Alsof hij al wereldkampioen is, ging de 24-jarige Nederlander er op de schouders van zijn monteurs. Sprong hij gewikkeld in een Mexi caanse vlag van vreugde in het rond met teamgenoot Pérez, die derde werd na een middagje jagen op Lewis Hamilton. En mocht hij met zijn winnende bolide het rijzende podium op, waar eerst het Wilhel mus klonk en daarna de Noorse plaatjesdraaier Kygo voor de muzi kale omlijsting zorgde. Na zeges in 2017 en 2018 liet de Limburger nog eens zien dat het weelderige Latijns-Amerikaanse asfaltlint op de Red Bull-bolide ge schreven is. Een nagenoeg perfecte dag in de Mexicaanse ijle lucht was het voor de Oostenrijks-Britse ren stal, waar Max Verstappen weer eens letterlijk en figuurlijk op een zame hoogte floreerde. ,,Wat een race, wat een tempo, wat een ge weldige auto", jubelde hij na het zien van de geblokte vlag. Maar hij was het toch vooral zelf, die de klappen uitdeelde. Matig gekwalificeerd als derde verwachtten alle 135.000 Mexica nen eerst die twee zwarte Merce- dessen te zien arriveren in het sta- diondeel, achterop Autódromo Hermanos Rodriguez. Maar wie dook er als eerste de mooiste met tribunes omgeven slinger van de Formule 1-kalender in? Juist, 'Maxito'. Met een raketstart met selde hij meteen het fundament onder zijn overwinning. Als Speedy Gonzalez was hij vertrokken, waar mee hij gevrijwaard bleef van een potje Mexicaans worstelen in bocht 1. De veel tragere Bottas verschalkte hij nog voor de knik, Hamilton greep hij bij het insturen. Waarmee de lastigste opgave al geklaard was. ,,Het draaide allemaal om zo laat mogelijk te remmen", legde Ver stappen rustig uit. ,,Toen dat een maal gelukt was, kon ik mooi focus sen op mezelf. Lekker m'n eigen ding doen." De kwalificatie was niet best, maar Verstappen bewaarde de rust, zoals het hele seizoen bij alle tegen vallers. Mercedes liet 'niets speci aals' zien, Red Bull kon en moest veel beter, wat wel bleek in de race. Eenmaal voorop draaide Verstap pen zijn 71 rondjes af als een robot, altijd op veilige afstand voor Hamil ton, die na twintig omlopen al ho rendol werd van het verschil in tempo. En hij miste medestand, want polesitter Bottas kukelde in de mêlee na de eerste bocht weer eens helemaal naar achteren. ,,Deze gasten zijn duidelijk veel te snel voor ons", verzuchtte de Brit, die meer bezig was met de Bull achter CWat een geweldige auto', jubelde hij na de geblokte vlag. Maar Verstappen deelde de klappen echt zelf uit hem (Pérez) dan voor hem. Die marge gafVerstappen de rust om als een veldheer werkelijk alles vanuit zijn cockpit te controleren. ,,Check even wat hij wint op zijn nieuwe banden", commandeerde hij richting pitmuur, toen Hamil ton als eerste wisselde naar de harde band. ,,Controleer even hoe m'n linker voorband zich gedraagt", klonk het later. En in het slot van de race, toen hij al veel meer dan tien tellen voor Hamilton reed, leek hij soms meer bezig met informatie in winnen over het gevecht van zijn teammaat dan met zijn eigen race. ,,Hoe ver zit Checho achter Lewis?" Tot een één-tweetje kwam het net niet, maar wat een klappen deelde Red Bull Racing weer uit, na ook al die zege in Texas, twee we ken terug. Nog vier races en Ver stappen leidt met 19 punten voor op Hamilton. Niet zo gek dus dat hij steeds meer vragen krijgt over de ti- MAANDAG 8 NOVEMBER 2021 GO De nummer 3 kreeg gisteren het luidste applaus. Sergio Pérez werd de eerste thuisrijder in Mexico die op het ereschavot eindigde. Plek 4 van Pedro Rodriguez in 1968 was tot gisteren het beste resultaat. Max Verstappen heeft de GP van Mexico nu drie keer gewonnen, na de edities van 2017 en 2018. Geen andere coureur slaagde daar ooit in. Valtteri Bottas startte in Mexico voor de 19de keer van poleposition. De Fin is nu de coureur die het vaakst vooraan vertrok, zonder daarmee ooit wereldkampioen te worden. Die 'eer' deelde hij tot gisteren met de Fransman René Arnoux. Na raketstart ziet niemand 'Maxito' terug Mexico Max Verstappen viert zijn overwinning, zijn derde in Mexico en zijn negende van dit seizoen. foto ap Bij de start slaat Verstappen (r) meteen toe. Hij passeert bui tenom bij Bottas en neemt ook Hamilton direct te grazen. FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38