O, Dirk 0-0 2 EREDIVISIE FEYENOORD - AZ A Cyriel Dessers beleefde een droomweek. Winnende goals tegen Sparta, Union Berlin én gisteren in de kraker tegen AZ (1-0) zorgden voor een brede lach op het gelaat van de spits. ,,Bij NAC heb ik er wel eens zeven in een week gemaakt.'' Bij eerste kans Dessers viel de bal dood op een aansteker COLUMN HUGO BORST Ik kwam in die tijd genoeg (oud-)voetbalprofs tegen die pokerden. Ik speelde dolgraag tegen ze. Ik zal geen namen noemen. Het zijn de slechtste spelers aan een pokertafel. Op de lange duur win je altijd van ze. Pokerprofs trokken die voetballers beleefd maar vakkundig leeg. Het leek die bekende voetballers niet eens te deren, hun zakken waren diep. Het waren trouwens legale toernooien, bij legale aanbieders. Het mocht. In Nederland wordt er soms spastisch over ge daan, maar een gokje wagen is leuk. Mits je vooraf bepaalt welk bedrag je bereid bent te verliezen. De hoogte daarvan moet verantwoord zijn. Verdien je het minimumloon dan kun je één keer per jaar 100 euro verspelen. Ben en blijf je multimiljonair dan kun je rustig een paar ton op het spel zetten. Of je dat ook moet doen is een tweede. Je kunt die tonnen beter aan een goed doel ge ven. Dit weekend moest ik na tuurlijk steeds aan Dirk Kuyt denken. Ik had de berichtge ving op de site van het AD gelezen. Ongelofelijk, Dirk! In gedachten zag ik de oude spits van onder andere Liverpool en Feyenoord wachten aan de zijkant van een tankstation bij Zoeter- meer. Op zo'n plek waar je je banden kunt oppompen. Dirk zit onderuitgezakt in zijn SUV. Beetje app- jes aan het versturen. Hij kijkt in de spiegel, in specteert zijn ogen, zijn wangen, zijn tanden. Het is kwart voor elf 's morgens. Dirk heeft 160 ruggen verdiend met wat weddenschapjes op voetbalwed strijden. Hij krijgt het zo cash. Werd wel weer eens tijd voor winst! Vorige maand verloor hij een veel voud van dat bedrag. Er stopt zo een jongen in een zwarte BMW die hem de winst zal overhandigen. Zo tussen elf en kwart over elf. Het geld zit in een plastic zak van Albert Heijn. Natellen hoeft echt niet, is er gezegd. Het klopt precies. Rond de Kerst ga ik de Soprano's helemaal terug kijken. Daar kan ik ontzettend naar uitkijken. Ik weet hoe de briljante serie afloopt, helaas. Ik verlang vooral naar de sessies met Tony Soprano en die vrouwelijke shrink. Ik verlang naar de trage scenes waarbij het uit de hand kan lopen. Vaak gebeurt dat dan juist niet. Het is die gruwelijke spanning. Een tankstation uit Zoetermeer, nou ja, de Amerikaanse equivalent ervan, is zo'n locatie. Loopt het uit de hand? Gisteren, tijdens Feyenoord-AZ, dacht ik: het had zomaar gekund. Op de plek van Arne Slot had Dirk Kuyt moeten zitten. Zo was het afgesproken. Mijn god, wat is Feyenoord goed af. Dirk heeft het beste al aan Feyenoord gegeven. Nog maar vier jaar geleden was het. Feyenoord-Heracles, Dirk opende meteen de score. De Kuip, die magische Kuip, bewoog een stukje naar links. Dat gebeurde die middag nog twee keer. Dankzij Dirk. In Engeland worden grote voetballers na hun loop baan ernstig beproefd. Hun uitgavenpatroon blijft hetzelfde. Ze verdienen amper wat met hun waar deloze voetbalanalyses. Ze zuipen, ze gokken, ze zoeken extreme spanning op. Hopelijk loopt het met Dirk zo'n vaart niet, maar dat beeld van een schimmige overdracht bij een tankstation geeft te denken. Het geld zit in een plastic zak van Albert Heijn Primeur Allereerste goal ooit Nieuwkoop Azzagari Ene goal is de andere goal niet De leiding van Feyenoord zou er goed aan doen om deze week even een bak koffie te drinken met Cyriel Dessers. Met een kladblok op tafel om op te schrij ven hoe de Nigeriaanse Belg het ingewikkelde stadiondossier ziet, wat precies te doen met de erbarmelijke financiële situatie van de club en of de opvolging van algemeen directeur Mark Koevermans straks inderdaad in goede handen is bij Dennis te Kloese. De supersub heeft deze dagen immers op alles een passend antwoord. In de eredivisie hielp hij Feyenoord in één week tijd, steeds in blessuretijd, langs Sparta en AZ en tussendoor dompelde hij Union Berlin in rouw door ook in de Conference League het verschil te maken tussen een gelijkspel en een klinkende overwinning. Cyriel Dessers. Toen de Belg in de transferperiode halsoverkop werd binnen gehengeld door Feyenoord had het er alle schijn van dat Feyenoord voor even was teruggevallen naar de oude transferpolitiek. Een speler vast leggen die in de eredivisie (Hera cles) een goede periode had gekend en die op de markt was; het ge beurde in een recent verleden met GOALALERT Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! pzc.nl/goalalert VRIENDEN LOTERIJ de regelmaat van de klok in de Kuip, waar creativiteit vaak ver te zoeken was. Maar het huren van Dessers van Racing Genk bleek, in elk geval deze week, echt een gouden greep. De Belg zit als de stemming van daag of morgen zou worden gepeild vermoedelijk al in de buurt van het populariteitsniveau van onaantast bare voorgangers als Graziano Pellè en John Guidetti. Natuurlijk, die lieten hun scorend vermogen over een langere periode zien, maar de punten die Dessers deze week wist binnen te slepen voor Feyenoord waren goud waard. ,,Een topweek, echt een topweek'', zei Dessers. Helemaal mooi De mooiste sportieve week uit zijn loopbaan? ,,Bij NAC heb ik eens ze ven goals in een week gemaakt. Maar driemaal de winnende goal voor Feyenoord, tweemaal in bles suretijd in echt belangrijke wed strijden, dat is wel iets. De derby te gen Sparta was bijzonder, in Berlijn tegen Union met al die meegereisde fans ook en nu in de eigen Kuip te gen AZ, dat is echt helemaal mooi.'' Dessers vierde de overwinning gisteravond met een etentje met de ploeg. En de Belg zal naar eigen zeg gen het voor hem vrije interland- weekeinde benutten om met zijn vrienden in België iets te gaan drin ken, met in gedachten zijn mooie entree in de Kuip. De winnende goal tussen de be nen van Pantelis Hatzidiakos door leek een getuigenis van het torin stinct van de spits. ,,Ik zocht het niet bewust op, ik deed het op in- •- maandag 8 november 2021 PC Aan de pokertafel heb ik tegenover pro fessionals gezeten. Voor de goede orde, pokerprofs. Die ging ik meestal uit de weg. Behalve als me een monsterhand was ge deeld. Twee azen of twee koningen. Dan ging ik verhogen en meteen gingen bij die gasten alarm bellen af. Pokerprofs zijn ervaren, kunnen goed re kenen, ze zijn psychologisch sterk. Na 114 wed strijden in het betaald voetbal heeft Bart Nieuwkoop uit Tholen zater dagavond zijn eerste doel punt gemaakt. In het shirt van de Belgische koploper Union Saint-Gilloise maakte hij de 2-0 tegen Charleroi. De Zeeuwse ver dediger won de wedstrijd met zijn ploeg uiteindelijk met 4-0. Nieuw koop speelde 81 officiele wedstrijden voor Feyen oord, 20 voor Willem II en tot zaterdag 13 voor Union. In al die duels kwam hij nooit tot scoren. Een week na zijn eerste doelpunt in het betaalde voet bal maakte Yassine Azza- gari meteen zijn tweede. De jubel waarmee de eerste ge paard, ging de tweede niet. NAC Breda verloor name lijk verrassend met 2-1 bij FC Dordrecht. Een kwartier voor tijd maakte Az- zagari gelijk op aangeven van Thom Haye, maar kort voor tijd maakte Nikolas Agrafi- otis alsnog de winnende Dordt-treffer. NAC staat nu twaalfde op de ranglijst. Dessers heeft Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord - AZ 90+2. Dessers 1-0 Opstellingen Bijlow Jensen Pedersen Sugawara Trauner Hatzidiakos Senesi Martins Indi Malacia Wijndal 1 Aursnes Midtsjo Til 76. Aboukhlal KökQü De Wit Toornstra Clasie 76. Nelson Gudmundsson Linssen 70. Reijnders 82. Dessers Pavlidis Siniterra Karlsson 87. Jahanbakhsh Scheidsrechter: Lindhout Toeschouwers: 47.500 Activeer nu gratis Mede mogelijk gemaakt door: Ajax - GA Eagles Opstellingen Hahn Timber 70. Schuurs Blind Alvarez 63. Gravenberch Kudus 63. Kudus Klaassen 81. Danilo Antony 81. Neres Haller Tadic Deijl Lucassen Nauber Kramer Kuipers Rommens Botos 62. Cardona Brouwers Cordoba 83. Lidberg Oratmangoen Scheidsrechter: Dieperink Toeschouwers: xx.xxx Warner Hahn ligt dwars bij een aanval van Dusan Tadic. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34