ZEELAND 3 QR-CONTROLE BIJ SPORTCLUBS music Misschien dat er volgende week een mobiel toilet wordt neergezet voor wie nodig moet, maar verder is De Bruine geen voorstander van extra faciliteiten voor wie geen QR- code kan tonen. ,,De regels zijn er niet voor niks. Ik kan ook niet zo maar door rood rijden als ik geen zin heb om te stoppen. Als ik niet gevaccineerd was en ik wilde voet ballen, zou ik een test ondergaan. Wie dat willens en wetens niet doet, moet op de blaren zitten. Die kan in zijn trainingspak komen en aan de rand van het veld zijn voet balschoenen aantrekken." controleren", zegt Aziz. „Maar ja, ze hebben hun telefoons op het veld natuurlijk niet bij zich. Dus dat kan helemaal niet." Geen oogje toe W Kloetinge heeft heel bewust gekozen voor dui delijkheid, stelt voorzitter Jan Kees de Bruine. „Onze filosofie is dat we niet te boek willen staan als de club van de halve maatregelen. We knij pen geen oogje toe, maar we zijn ook niet harder dan nodig. For meel mogen spelers ook niet naar het toilet. Erg ingewikkeld Dat is precies wat drie spelers van Zeelandia-Middelburg 2 doen. ,,Het wordt wel erg ingewikkeld ge maakt", zegt hun trainer Hans de Nooijer. ,,Wat als het stortregent? Ik vind dat je in de winter iedereen in een kleedkamer moet toelaten." Uit solidariteit drinkt het hele team in de rust de thee op het veld. „Samen uit, samen thuis", vindt De Nooijer. „We gaan niet met negen man binnen thee drinken en drie man buiten staan." een legitimatie ga vragen, ontstaat er een veel te lange rij", legt hij uit. Waterdicht is het niet, erkent Steenbergen. ,,Dan wordt het hier onwerkbaar. De ervaringen van vandaag nemen we mee naar vol gende week. We zien nu waar we tegenaan lopen." Zo kleden dameselftallen zich om in kamers onder de hoofdtri bune, honderd meter verderop. Ze komen zich keurig melden bij Aziz, maar wie dat nalaat, kan makkelijk door de mazen van het net glippen. Als het rust is bij Kloetinge onder negentien tegen BlauwGeel '38 on der negentien, komen alle spelers tegelijk op het kleedgebouw af. ,,Ei- genlijk moet ik ze weer allemaal ™BLflCK £Y£OPEf\ maandag 8 november 2021 in de bosjes hoeft niet M Beveiliger Dat is wel een dingetje. Tegen een Aziz (l) scant jongen kun je zeggen: 'Zoek even de QR-codes een randje van het veld op', maar van spelers tegen een meisje niet. Mocht er een van BlauwGeel dame zonder QR-code zijn die no- '38 uit Veghel. dig moet plassen, dan zeggen we foto's johan van natuurlijk: 'Oké, ga maar even snel.' der Heijden Maar in principe leven we alle re gels vanaf vandaag na. Daar moeten we toch naartoe." Spelers van Zeelandia-Middelburg drinken in de rust hun thee op het veld, al is het november. Drie van hen zijn ongevaccineerd en mogen de kleedkamer niet in. SUNDAY BLOODY SUNDAY wannabe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23