Eigenaar wil snel actie van de politie na zien camerabeelden In de sneeuw geboren Geschenk van Wim Hofman Van de Plasse beschikt over came rabeelden waarop te zien is hoe twee mannen in de nachtelijke uurtjes in de weer zijn rond de YE99. Met behulp van een steekwa- gen sjouwen ze de loodzware 300pk-motor in een kleine vracht wagen. ,,We weten wie ze zijn en waar ze vandaan komen. We willen dat de politie snel actie onder neemt, maar het duurt me allemaal veel te lang. Als ze meteen naar me hadden geluisterd, waren de daders al gepakt. Er zou vandaag nog fo rensisch onderzoek plaatsvinden, maar ik heb niemand gezien. Mijn contactpersoon bij de politie is on bereikbaar. Ik overweeg nu een pri- védetective in te schakelen om de zaak op te lossen.'' Professionals De schade aan de 10 meter lange aluminium boot loopt in de dui zenden euro's. Een nieuwe motor met toebehoren kost Van de Plasse ongeveer 30.000 euro. ,,Maar het gaat me niet alleen om het geld, ook om het principe'', zegt de oester kweker. ,,Er is wat mij betreft ge noeg bewijs om nu al in te grijpen. Dit is het werk van professionals. Ik wil gewoon dat ze gepakt worden.'' Woordvoerder Christel Willems zegt in een algemene reactie dat de politie niet zomaar ergens kan bin nenvallen. ,,Als er een opsporings indicatie is, dus als iemand denkt te weten door wie die is bestolen, moeten we zaken nalopen en dat neemt altijd tijd in beslag. Het gaat om een juridisch proces, waarbij uiteindelijk de officier van justitie bepaalt of we actie mogen onder nemen.'' Adriaan van de Plasse is niet de enige booteigenaar uit Yerseke die gedupeerd is. Bij Louis Scheele was het een week geleden ook al raak en vermoedelijk waren het dezelfde dieven die toesloegen. Scheelde trof zijn Karnic 2050 aan met een in complete motor. ,,De boot was naar de andere kant van de haven ge bracht, waar ze de motor professio neel uit elkaar hebben gehaald. Ze moeten daar twee tot drie uur mee Er is wat mij betreft genoeg bewijs om nu al in te grijpen. Ik wil gewoon dat ze gepakt worden bezig zijn geweest'', zegt Scheele. ,,Waarom ze de motor dan niet he lemaal hebben meegenomen? Ik heb geen idee.'' De motor van Scheele is nu volle dig onbruikbaar en een nieuwe aanschaffen is goedkoper dan her stellen. ,,Alles bij elkaar kost dat 15.000 euro'', weet Scheele, die ook aangifte heeft gedaan bij de politie. De diefstal van buitenboordmo toren is geen onbekend fenomeen in Zeeland. Vier jaar geleden waren meerdere Zeeuwse jachthavens doelwit van criminelen die op die venpad gingen. In het hoogseizoen haalden ze rond het Veerse Meer tientallen buitenboordmotoren weg. En uit een container bij Den Osse en Burghsluis werden in één klap 28 motoren ontvreemd. Vorige maand sloegen dieven drie keer toe in Wemeldinge en schroefden ze motoren af van bo ten, die op de wal stonden. It I maandag 8 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND7 Vestrock .hons Als Sjoerd de Buck uit Oostburg was hij verschillende keren als bezoeker op Vestrock, maar als Joe Buck was het zaterdagavond zijn debuut. Maar ook hij zal, net als publiek en organisatoren, het liefst snel terugkeren op de vertrouwde locatie bij de Hulster wallen. Wegens corona was het fes tival, nadat het vorig jaar werd afgelast, wat verder van het centrum en dus ook verder van de cafés. En wie geen coronacheckapp kon laten zien, kon zich op kosten van Vestrock laten testen. ZEELAND 6 Dieven bootmotoren slaan toe Oesterboot YE99 kan even niet uitvaren, omdat de motor is ge stolen. Eigenaar Adriaan van de Plasse uit Yerseke denkt te weten in welke richting de poli tie moet zoeken. Eldridge Pentury Yerseke -Adriaan van de Plasse, eigenaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21