Shirin weer op Jeugdzorg faalt, kind weg bij ouders II Strenge regels maken het niet makkelijk Deze maand €750 korting Walcheren »ïe lang in pleeggezin, rechter tegen terugkeer gratis 5 jaar garantie Op alle trapliFten Bel 0800 - 444 770 6 of ga naar OtoliFt.nl 12°C Coronacheck bij Zeeuwse clubs aan de poort - als het al gebeurd zeeland 2 Veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle werd vorig jaar wereldkampioen bij de juniores, gisteren werd ze een niveautje hoger Europees kampioen bij debeloftes. ,,Ik wachtte dit seizoen al op de dag dat alles op z'n plek zou vallen", zei ze na afloop. „Vandaag was die dag.''sport 13 Uit huis geplaatste kinderen ver blijven soms veel langer dan zou moeten bij pleeggezinnen, doordat begeleiding en hulp voor terugkeer van deze kinderen met regelmaat onvoldoende is. De jongste kinde ren lopen dan risico helemaal niet meer naar hun biologische ouders terug te keren. Hoe meer een kind zich heeft gehecht aan een 'nieuw' gezin, hoe groter de kans dat dit in de rechtbank gaat gelden als argu ment ze niet te laten terugkeren naar hun biologische ouders. Hoogleraar jeugdrecht Mariëlle Bruning: ,,Bij jonge kinderen ont staat een omslagpunt waarbij ze het beste binnen hun nieuwe, sta biele gezin kunnen blijven. Biolo gische ouders hebben dan geen eerlijke kans gehad, simpelweg omdat de juiste hulp ontbreekt." Ze vindt die situatie 'minstens zo schrijnend' als het te lange verblijf van kinderen in gesloten instellin gen. Jeugdrechters gaven onlangs toe dat sommigen langer in een ge- Biologische ouders hebben geen eerlijke kans gehad omdat de juiste hulp ontbreekt sloten setting verblijven dan de wet voorschrijft, omdat goede begelei ding om daar weg te komen ont breekt. Ze stellen ook te maken te hebben met soms onvolledige dos siers, rapporten van gebrekkige kwaliteit en zelfs onjuistheden. Advocaten maken zich ondertus sen grote zorgen. Ondanks de harde constateringen gaan de rechtszaken over ondertoezicht stellingen en uithuisplaatsingen gewoon door. Advocaat Mieke Krol: ,,Op basis van mijn dossiers kan ik zeggen: er is geen sprake van inci denten bij jeugdzorg, maar een pa troon in mijn praktijk." Ondertussen is het niet gelukt het aantal uithuisplaatsingen te verminderen. Het gaat nog altijd om 45.000 kinderen, maar de cijfers zijn niet precies.Jeugdzorg Neder land zegt de problemen en kritiek te herkennen. Het gaat niet goed in de jeugdzorg en gezinnen en kin deren krijgen te vaak niet de hulp en begeleiding die ze nodig heb ben. ,,De huidige jeugdbescher mingsketen werkt niet naar beho ren en geeft jeugdbeschermers een onmogelijke opdracht. Om kinde ren goed te helpen is het nodig dat naar alle problemen in het hele ge zin gekeken gaat worden." Jeugd zorg benadrukt dat er 'keihard' wordt gewerkt.P4 p* maandag 8 november 2021 Wolkenvelden en kans opeen lichte bui. Het ontbreken van goede jeugdhulp leidt ertoe dat de te rugkeer van kinderen die uit huis zijn geplaatst ernstig wordt bemoeilijkt. Vooral de jongste kinderen lopen risico op een onnodige, definitieve breuk met hun ouders. Carla van der Wal Utrecht - Mariëlle Bruning, hoogleraar jeugdrecht Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1