Geld&Geluk 'ONS LAND LIJKT STEEDS MEER OP ALBANIË' Corry en Anton hebben het niet breed maar ze schenken hun kinderen graag een schutting, een bruiloft en een paard. Anton 'De pinkstergemeente is heel belangrijk voor ons. Ik doe vrijwilligerswerk voor de kerk, ben onder meer maatje voor mensen met problematische schulden.' Corry 'Zij hebben het moeilijk.' Anton 'Wij gelukkig niet, al is het geen vetpot. Zo maken wij ons niet ongerust over de hogere gasprijzen. Ons huis is in 2006 goed geïsoleerd, naar de maatstaven van toen. We betalen 125 euro aan energie.' Corry 'We letten goed op wat we uitgeven. Daarom ga ik ook niet altijd mee met Anton naar Albanië als hij projecten bezoekt van de stichting die we hebben opgericht voor hulp aan gehandicapten, ouderen en gevangenen.' Anton 'Ik vind dat Nederland steeds meer op Albanië gaat lijken. De regering doet steeds minder voor de mensen. Bovendien vind ik de Nederlandse zorgpremies belachelijk hoog, en dan is nog van alles niet meeverzekerd. Corry is trouwens ook vrijwilliger, bij dak- en thuis lozen en een kringloopwinkel.' Corry 'Ik weet hoe het is om weinig te hebben. We hadden thuis twaalf kinderen, onze vader had stoflongen door zijn werk in de mijnen.' Anton 'Toch kom jij uit een financieel gezond gezin.' Corry 'Vermoedelijk dankzij de hoge kinder bijslag, destijds.' Anton 'Bij mijn ouderlijk huis, met zes kinde ren, stond de deurwaarder vaker op de stoep dan de krantenjongen. Door die armoe in mijn jeugd ben ik nog altijd bang niet genoeg geld te hebben. Maar wij hebben het goed en onze kinderen zijn welvarender dan wij.' Corry 'We vinden het leuk ze te helpen.' Anton 'We schonken onze dochter de helft van de kosten voor een paard.' Corry '4000 euro.' Anton 'Onze zoon vroeg of hij geld kon lenen voor een schutting. Dat werd geven. De andere kinderen hielpen we met huwelijkskosten.' Corry 'We houden best geld over.' Anton 'Wij betalen maar 650 euro huur.' Corry 'We laten elkaar vrij om leuke dingen te doen. Anton zit op schilderles, ik speel dwars fluit en ga twee keer per jaar met een Kruitvat kortingsbon met een vriendin naar een hotel.' Anton 'Ik gun je dat. Mijn drijfveer in het leven is dat anderen gelukkig zijn.' Corry 'De mijne ook.' MEZZA19 Corry van Asten (68) is gepensioneerd ziekenverzorgster. Anton van Asten (69) werkte bij DAF op de boekhoud- afdeling. Ze wonen in een huurwoning in Eindhoven en heb ben vier kinderen en zes kleinkinderen. BESTE KOOP Corry 'De keuken voor 5000 euro. De verhuurder wilde niet meebetalen.' Anton 'Hyundai i10, was een showmodel.' GROOTSTE MISKOOP Corry 'Een broodsnij machine. Nooit gebruikt. Anton 'Tweedehands auto, de distributie- riem knapte binnen een jaar.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99