De stenen joekel in de tuin van fcjjg BART OUDSHOORN (60) is een y? vriendencadeau. Als hij daarin u Napolitaanse pizza's bakt, bieten rookt en piepers poft, wordt dit ft buitenmens helemaal blij. bouwen, dat was het idee. YouTube- filmpjes hielpen hem uit de droom: het is heel veel werk. Bovendien bleek elke zogenaamde kenner weer een andere wijsheid in pacht te hebben - wat bitter weinig sturing gaf. Barts vrouw Annemieke hakte de knoop door en hield een inzame ling voor zijn 60ste verjaardag. Zo kwam de stenen joekel, een vriendencadeau van 550 kilo, alsnog in hun Amstelveense tuin terecht. Sindsdien maakt de pizzaoven over uren. Vrijwel elk weekend en ook vaak tussendoor staat hij lekker te gloeien. Aanvankelijk nam Bart zich voor het pizzabakken - volgens de Napolitaanse gedachte, dus zonder olijfolie en met bloem, water, gist en zout - tot in de perfectie te beheer sen. Dat lukt overigens steeds beter. Ook worden er bieten in gerookt, piepers in gepoft, bloemkolen in gegaard en fantastische toetjes in gemaakt. Bart wordt er als fervent buitenmens blij en tevreden van. Of het nou regent of niet, dat maakt hem geen bal uit. Het verzet de zin nen. Zijn werk - tv-series ontwikke len en boeken schrijven - gebeurt grotendeels op een laptopje of in een studio. Die concentratie moet je af en toe los kunnen laten, om de volgende dag fris en vol goede moed verder te gaan. Als je hier pizza's staat te bakken - terwijl hond Koos z'n kans grijpt - heb je geen ruimte om aan iets anders te denken: dan gaat het geheid mis. Misschien is het wel een beetje een mannending, denkt hij: houtjes hakken, fikkie stoken, een beetje primitief bezig zijn. Sommigen hebben een man- cave, hij heeft zijn pizzaoven. EIGENHANDIG EEN PIZZAOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 85