hij keeper was D 1 BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Column Want daar, op de Biblebelt, wa ren de coronacijfers de lucht in geschoten. Eenmaal in het 'oor logsgebied' gearriveerd, voor een potje voetbal, bleek het allemaal wel mee te vallen. Ik liet mijn QR-code zien, zag een groen vin kje, bleef zoveel mogelijk op af stand van andere bezoekers, dronk koffie en zag Hoek met 1-0 verliezen. Eén van de spelers van de Zeeuws-Vlaamse club wilde na afloop even iets in de kantine ha len, om de lange terugreis wat aangenamer te maken. Hij kwam er niet in. Niet gevaccineerd en dus niet welkom. Noem het naïef van me, maar ik dacht daar geen moment dat we een week later wel weer eens in de corona-el lende zouden kunnen zitten. Dus wel. Hoek en Goes spe len niet vanwege besmetting en, vier andere wedstrijden in Zeeland liggen er ook al uit. Ik ben van plan om vandaag naar een wedstrijd in Rotterdam te gaan. Wat gaan we allemaal mee maken op de sportparken? Spe lers die zich op de tribune om kleden, omdat ze de kleedkamer niet in mogen? Dat mag alleen als je een coronabewijs, negatieve testuitslag of bewijs van antistof fen kunt overleggen. Veel voet ballers hebben die niet. De aanwijzingen van de trai ner worden voor de wedstrijd en tijdens de rust vanuit de kleed kamer gestreamd voor een klein groepje spelers, dat in de dug-out meekijkt. Als ze dan maar niet te dicht op elkaar zitten... De mod- Spelersdie op de tribune omkleden? der of kunstgraskorrels na afloop van je knieën wassen? Sorry, dat moet je thuis doen, na een ritje van anderhalf uur. Er zullen van daag ook wel een paar duels op het laatste moment worden ge- canceld, omdat spelers alsnog po sitief blijken te hebben getest. Een jaar geleden werd de competitie in oktober stilge legd, om daarna ook niet meer te worden hervat. Dat zou dit jaar toch ook weer kunnen gebeuren? Ik ga vandaag als toeschouwer extra genieten. Want het kan zo maar weer de laatste wedstrijd zijn. Van dit kalenderjaar, of zelfs van dit seizoen. Je moet er toch niet aan denken dat er na dit weekend tot aan de zomer niet meer gevoetbald wordt? Als dat laatste het geval is, heeft Hoek dit seizoen hele maal geen trainer meer nodig. Weet Goes zich wéér te handha ven in de derde divisie. Hebben alle Zeeuwse voetbalsters zonder voetbalgogme tijd om zich te verzoenen met Adri Franke. Kunnen de clubs in het leeglo pende zondagvoetbal aan een toekomstvisie werken. En beginnen ze volgend jaar bij Kloetinge noodgedwongen aan Project 2023.... Waal. Morgen wacht Sprundel dat net als Steen één punt heeft. ,,Een enorm belangrijk duel. Gelukkig hebben we ook wel wat ervaring rondlopen. Michael van Mol en Pie- ter Warrens zijn dertigers, en met Joe Spirlet (een 35-jarige Belg) heb- Balen, maar vooraf hadden we voor dat gelijkspel getekend ben we extra routine gekregen." Wil Steen een goed resultaat neerzetten dan zal de teleurstelling van afgelopen zondag goed ver werkt moeten zijn. De ploeg ging tegen het sterkte Zundert lang aan de leiding, maar moest in blessure tijd een 1-0-voorsprong alsnog uit handen geven. ,,Zundert drong de hele tweede helft al aan. Balen, maar voorafhadden we voor dat ge lijkspel getekend." Kleine groepjes Na een moeizame voorbereiding met veel afgelaste wedstrijden en twee teleurstellende bekerwed strijden tegen het een klasse lager acterende IJzendijke werden in Sint Jansteen de koppen bij elkaar gesto ken. Veel punten leverde het beraad - waarbij de spelers in kleine groep jes werden verdeeld om tot verbe- terpunten te komen - dus nog niet op, en voor het groepsgevoel was het beraad volgens Hamelink niet per se nodig. ,,De inzet op trainin gen is gewoon goed en ik heb nog vol vertrouwen op een goede afloop van het seizoen. Geloof me, de sfeer is nog steeds prima. Niet voor niets zie ik wekelijks redelijk wat van mijn medespelers bijna heel het weekend." is het vooral afzien. Als je in vorm bent, zie je ook af. Maar als je goeie uitslagen rijdt, ver zacht dat een beetje de pijn." Hij reed aanvankelijk op de weg en op een mountainbike, maar stelde al snel vast dat die laatste discipline hem beter lag. „Je zit heel anders", stelt hij vast. „Het is ook een heel l andere manier van trappen, k Het komt op een moun- I tainbike meer aan op I kracht dan op de weg. Die I korte inspanningen op de cross country waren niet echt mijn ding. Ik ben 1.95 meter en moet tachtig ki k logram meenemen. Ik S kon totaal niet sprinten, P reed altijd wel uitslagen in de top-tien, maar was te traag om een topper te zijn." Omdat er vanwege corona heel weinig wedstrijden waren, verdiepte De Braai zich in trai- ningsvormen. „Ik had in 2017 mijn eerste marathon gereden. Wedstrijden van minimaal honderd kilometer. Ontiegelijk afzien, maar ik vond het wel heel leuk. Daarna ben ik meer wedstrijden gaan rijden, en se rieuzer naar materiaal gaan kij ken. Toen ik aan de uitslagen zag dat er misschien nog wel Dat heeft voor de 26-jarige Axelaar tot een kort, maar prima seizoen geleid. Met zilver tijdens het NK in Eijsden. ,,De laatste tien kilometer reden we met zijn tweeën. Ik voelde dat het lastig zou worden en moest er twee klimmetjes van het einde af. Uiteindelijk eindigde ik op twintig seconden. Dat was even zuur, maar ik ben op waarde geklopt en was er uit eindelijk blij mee. Dat doet wel iets met me voor volgend jaar.'' VulkanBike Peter de Braal weet dat hij nóg meer klimkilometers moet ma ken, om sterker te worden. ,,Drie jaar geleden was ik echt bang van de Vlaamse Arden nen'', bekent hij. ,,Maar die korte klimmetjes stellen voor mijn gevoel nu niks meer voor. Ik heb dit jaar al redelijk veel in Limburg getraind om het klim men te verbeteren. Daar zit nog wel ruimte. Ik heb nog niet echt een schema, maar ik wil meer etappewedstrijden rijden en de VulkanBike in Duitsland graag een keer winnen. Ik ben dit jaar een keer vierde geworden, een keer derde en een keer tweede. Dan zal die eerste plek er toch ook een keer in zitten?'' Een toertochtje is leuk, maar het gaat altijd harder dan eigenlijk goed is meer in zat, ben ik vooral an ders gaan trainen.'' Hij kwam in contact met sportschoolhouder Robbert de Moor en gooide het roer om. „Robbert maakt schema's, met heel veel oefeningen puur voor mijn onderlichaam. Twee keer per week. Korter, maar veel in tensiever. Hij is streng'', oor deelt hij over zijn leermeester. ,,Als het kan, zit ik elke dag op de fiets. Een toertochtje is leuk, maar het gaat altijd harder dan eigenlijk goed is. Robbert zegt dat ik ook wel eens rust moet nemen. Ik heb geleerd om niet in paniek te raken als ik een slechte dag heb, vertrouwen te hebben dat ik goed heb ge traind én te pieken op het juiste moment.'' zaterdag 6 november 2021 PM @Barryvdh9 ositief? Iet knikkende knieën reed ik een week gele den naar Staphorst. -Kevin Hamelink tnacrOn Doelman Kevin Hamelink speelt morgen met Steen tegen Sprundel. Beide teams hebben één punt uit vijf duels gehaald. foto camile schelstraete I Peter de Braal is rijwielher steller in Axel en is helemaal weg van zijn hobby. ,,Ik sleutel zelf aan al mijn fietsen en als ik een krakje of piepje hoor, word a ik helemaal gek. foto gianni agosti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43