Hoek 2 werd twee keer kampioen ZEELAND 13 in de reserve hoofdklasse of eerste klasse wilt spelen, dan moet je ook echt wel kunnen voetballen. Dat is een prima niveau.'' Met het opdoeken van Hoek 2 is de club een vangnet kwijtgeraakt. Spelers van de eerste selectie die terugkomen van een blessure of op zaterdag buiten de wedstrijdse lectie vallen, kunnen nergens te recht. Of het moet in Hoek 3 zijn. Maar de stap van de derde divisie naar de reserve derde klasse is nogal groot... Mike Segers (18) werd voor de laatste twee compe titieduels van Hoek buiten de wedstrijdselectie gelaten en kende twee keer een voetballoos week end. Dat kan en wil je niet op die leeftijd. Allerlaagste niveau In het zondagvoetbal zijn de hoogst spelende tweede elftallen dit seizoen in de reserve derde klasse te vinden, met HVV'24 2, Terneuzen 2, Steen 2 en Honte- nisse 2. Alle andere reserveteams spelen op een lager niveau. Op het allerlaagste niveau, de reserve zesde klasse, is het tweede team van Goes terug te vinden. Ook bij die derdedivisionist hoeft een spe ler van het eerste dus niet te den ken aan ritme opdoen of minuten maken in het tweede. Bij Kloe- tinge ging het ook bijna die kant op. De Bevelandse club koos in 2020 voor deelname aan de Onder 23- competitie, om zo talenten nog meer mogelijkheden te kunnen geven. Vanuit de jeugd kan de On der 23 een tussenstap zijn richting het eerste elftal. Voor jonge spelers van de eerste selectie is het ook een vangnet, als ze sowieso aan spelen toe willen komen. Voor ou dere spelers leek dat moeilijker te worden, omdat Kloetinge 2 op de nominatie stond om een recreatief elftal te worden. ,,We wilden graag een prestatief tweede elftal behou den'', zegt Sofyan Azzagari, tc-lid Dat er in deze regio steeds minder trainers te vinden zijn, vind ik net zo zorgwekkend en speler van het tweede. ,,Met een aantal jongens hebben we dat be sproken en besloten het te doen.'' Kloetinge 2 kent naast Azzagari nu namen als Lionel Fitsch, Tho mas van den Houten, Wouter de Craene, Rob Schalkoort en Ugur Kahveci. Veelal dertigers die vrij wel allemaal op een hoog niveau hebben gespeeld. ,,Als spelers van uit de jeugd niet meteen in het eerste komen, vertrekken ze vaak naar omliggende clubs'', weet Az- zagari, zelf oud-speler van onder meer Kloetinge 1. ,,Wij wilden graag een tweede elftal creëren dat qua niveau goed in elkaar steekt en waar de sfeer geweldig is. Dat is wel gelukt. Iedereen vindt het leuk om erbij te zijn. Als jonge gasten met ons meedoen, moeten ze het gevoel hebben dat ze erbij horen en dat voetbal relevant is.'' Kloetinge 2 traint één keer per week. Een trainer is er echter niet. Azzagari: ,,Dat een club als Hoek geen tweede elftal meer heeft is zorgwekkend. Maar dat er in deze regio steeds minder trainers te vinden zijn, vind ik net zo zorg wekkend'', zegt Azzagari. ,,Je wilt niet weten hoeveel trainers wij be naderd hebben. De meesten heb ben geen tijd. Anderen zeggen: wat moet ik jullie nog leren? Maar daar gaat het helemaal niet om. Lekker met een team bezig zijn, de jongens op de juiste plek zetten, coachen; dat is toch leuk?'' Geen druppel alcohol Marvin Meerman haalt er bij Ar- nemuiden 2 in ieder geval veel ple zier uit. ,,Het is echt leuk om trai ner te zijn. Die gasten nemen het ook allemaal serieus. Je zult me misschien niet geloven, maar de jongens van het tweede drinken op vrijdagavond geen druppel al cohol. Ja, echt waar, ze gaan ook op tijd naar bed. Op donderdag na de training wordt er wat gedronken, op zaterdag na de wedstrijd ook. Maar op vrijdag niet, omdat ze fit en scherp aan de aftrap willen staan. Die gasten willen winnen op zaterdag. Dat vind ik echt mooi om te zien.'' In Hoek is al meerdere keren vergaderd en overlegd over het tweede elftal. Als het aan de club ligt, is dat er met ingang van het nieuwe seizoen weer. ,,We zijn er VLISSINGEN In 2008 en 2009 werd Hoek 2 kampioen in de re serve hoofdklasse. In het eerste kampioensjaar speelden er zelfs vier Zeeuwse teams op dat ni veau. Tot dit seizoen speelden er telkens minimaal twee Zeeuwse teams in deze klasse. 2019/2020: Kloetinge, Hoek 2018/2019: Kloetinge, Hoek 2017/2018: Kloetinge, SSV'65, Hoek, MZC'11 2016/2017: Kloetinge, SSV'65, Hoek 2015/2016: Kloetinge, SSV'65 2014/2015: Kloetinge, SSV'65 2013/2014: Kloetinge, SSV'65, GPC Vlissingen 2012/2013: Hoek, Kloetinge 2011/2012: Hoek, Kloetinge 2010/2011: Hoek, Kloetinge, Terneuzense Boys 2009/2010: Hoek, Kloetinge, Zaamslag 2008/2009: Hoek (kampioen), GPC Vlissingen, Kloetinge 2007/2008: Hoek (kampioen), GPC Vlissingen, Arnemuiden, Terneuzense Boys nu al mee bezig'', zegt Johhny de Ritter. ,,Overal voetballen jongens die uit Hoek komen en echt wel een band met deze club hebben. Het zal wel enorm lastig worden.'' In Zeeuws-Vlaanderen wordt veel over fusies en samenwerkingen gesproken, weet De Ritter. ,,Daar kun je niet onderuit, denk ik. Soms vraag ik me ook af: willen voetballers dat zelf niet? Je wilt toch op een zo hoog mogelijk ni veau spelen?'' De situatie rondom tweede elf tallen verandert niet alleen in Zee land, weet De Ritter. ,,Je ziet het zelfs bij Kozakken Boys, daar kie zen ze ook voor iets anders. Daar hebben ze een Onder 23 en het tweede elftal is naar de reserve derde klasse gegaan. De elftallei der van ASWH 2 ken ik ook al ja ren. Met hem heb ik af en toe con tact. Hij vertelde me dat de reserve hoofdklassen in andere districten ook niet meer volledig gevuld zijn. Veel grote verenigingen kiezen voor een Onder 23 en dat begrijp ik wel. Omdat ze zoveel spelers heb ben dat ze naast dat team ook nog een tweede elftal kunnen hebben. Bij een club als Hoek heeft het in Er staat altijd een tweetje achter onze naam. Dat is het nadeel mijn ogen geen meerwaarde. Daar hebben we te weinig spelers voor.'' De Ritter denkt met weemoed terug aan de successen met Hoek 2, dat twee keer kampioen van de re serve hoofdklasse werd. ,,We heb ben altijd op een heel goed niveau gespeeld. Maar er staat altijd een tweetje achter onze naamDat is het nadeel. Veel jongens willen al leen in een eerste elftal spelen, ter wijl wij met Hoek 2 vaak te sterk waren voor veel eerste elftallen hier uit de regio. We hebben vijf, zes keer aan de districtsbeker mee gedaan en volgens mij is Hoek 2 nog altijd de enige ploeg die in de poulefase niet heeft verloren.'' Stevige kerels Dat veel tweede elftallen wegval len of niet meer op niveau spelen, vindt De Ritter heel erg jammer. ,,Want voor jonge gasten kan het echt nuttig zijn. Je speelt bijvoor beeld tegen het tweede van GRC'14. Daar lopen stevige kerels in en dan krijg je eens een keer een beuk. Daar moet je mee om leren gaan In fysiek opzicht is dat denk ik een betere opleiding dan al dat jeugdvoetbal.'' zaterdag 6 november 2021 GO e elftal, dat wordt steeds moeilijker -Sofyan Azzagari (Kloetinge) 2021/2022: geen 2020/2021: Kloetinge, Hoek -Johnny de Ritter (Hoek) eststratei 'VEEWIEf/CNTSj KV ZEUt'D Ü*V<NfcEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41