II O O) CD O 12 ZEELAND Ook streep door het duel van Goes Ellenlange game blijkt breekpunt Aron van Lare met Oranje naar Israel RESERVES IN ZEELAND Voor het eerst sinds lange tijd is voetballend Zeeland niet vertegenwoordigd in de reserve hoofdklasse. Een prestatief tweede elftal op de been brengen, lijkt in de huidige tijd steeds moeilijker te worden. Er zijn positieve uitzonderingen, zoals Arnemuiden 2. Maar bij steeds meer Zeeuwse clubs hangt het tweede elftal er maar een beetje bij. „Voor jonge gasten kan een tweede elftal heel nuttig zijn.'' Ook de voetbalwedstrijd van Goes in de derde divisie is uit het programma gehaald. Een co ronabesmetting in de selectie en corona-gere lateerde klachten van medespelers zorgen er voor dat de uitwedstrijd van vandaag bij ACV niet doorgaat. Donderdag leek het die kant al op te gaan. Op die dag werd al bekend dat ook de andere Zeeuwse derdedivisionist Hoek om dezelfde reden niet in actie komt. De ploeg zou thuis tegen DVS'33 spelen. Andere afgelastingen in het Zeeuwse voetbal: Zaamslag-VCK, Lewedorpse Boys-Zeelandia Middelburg (derde klasse A), Kapelle-Krab- bendijke (derde klasse B) en Wemeldinge- Nieuwland (vierde klasse A). Tennisster Lesley Kerkhove-Pattinama is in de kwartfinale uitgeschakeld in het ITF-toer- nooi in Nantes. Ze verloor in twee sets van de Fran^aise Oceane Dodin: 6-7 3-6. Kerkhove- Pattinama startte sterk met een break, maar gaf zelf twee keer haar service prijs. Daardoor kon Dodin bij 5-3 serveren voor de set. Kerk- hove-Pattinama brak echter terug, waarna een tiebreak de set moest beslissen. Ze verijdelde twee setspoints, maar de derde was haar te veel (6-8). In de tweede set kwam ze met 0-2 achter, knokte terug naar een 3-2-voorsprong, maar verloor bij 3-3 een ellenlange service- game die zeven keer op deuce uitkwam. Dat verlies kwam ze niet meer te boven. Aron van Lare uit Terneuzen is door KNVB- coach Bert Konterman opgenomen in de defi nitieve selectie van Oranje onder 19. Die ploeg neemt het komende week, van woensdag 10 tot en met dinsdag 16 november, in de eerste ronde van de EK-kwalificatie in Israël op te gen Moldavië, Cyprus en het gastland. Konterman heeft voor deze interlands 21 spe lers geselecteerd. Ajax levert vier spelers en is daarmee hofleverancier. Sparta staat drie spe lers af, PSV'er Van Lare meldt zich samen met ploeggenoot Mylian Jiminez. Naast Van Lare zijn Dani van den Heuvel (Leeds United) en Robin Roefs (NEC) de andere keepers. Quote van de dag 'Controle voor kleedkamers is een brug te ver' Tovaal ATB 3B De Bonte Hij overdrijft misschien een beetje, als hij zegt dat er 'een trai ner of dertig benaderd is'. Marvin Meerman wil er maar mee aange ven: er zijn ook steeds minder trai ners die een tweede elftal willen trainen. Bij voetbalvereniging Ar- nemuiden konden ze niemand vinden. ,,Toen heb ik gezegd dat ik het wel wilde doen, als speler/trai ner'', aldus Meerman. Tot nu toe loopt het als een trein. Arnemuiden 2 is momenteel het hoogst geklasseerde Zeeuwse tweede elftal. Na vijf duels in de reserve eerste klasse hebben de rood-gelen nog de volle buit. Meerman (35) geeft uitleg. ,,Mijn vader Jaap is denk ik tien jaar trai ner van het tweede geweest, toen we reserve hoofdklasse speelden'', vertelt Marvin Meerman. Hij heeft het dus van geen vreemde. ,,Toen er geen trainer te vinden bleek, heb ik mijn verantwoordelijkheid gepakt. Ik wilde het doen, maar heb wel meteen duidelijke regels opgesteld.'' De eerste selectie van Arnemui- den is ruim bezet, de tweede se lectie ook. ,,Heel veel verloop heb ben we niet bij Arnemuiden. We zijn een hechte vereniging. Ik krijg vaak vier, vijf jongens van het eer ste terug. Die spelen dan bij ons in het tweede. Ik train iedere dinsdag en donderdag met zestien tot achttien man. Van die groep moe ten sommige jongens op zaterdag met het derde mee. Dat gaat goed, het lost zich altijd vanzelf op. We hebben een goede mix, maar spe len niet elke week met dezelfde elf. De afvallers van het eerste preste ren goed bij ons. Ze willen zich la ten zien, omdat ze graag bij het eerste in de basis willen staan.'' Meerdere factoren Dat laatste zouden ze in Hoek ook wel willen zien. Afgelopen zomer moest echter het besluit worden genomen dat het tweede elftal van de derdedivisionist moest worden teruggetrokken. Te weinig spelers, was de belangrijkste reden. ,,Het komt door meerdere factoren'', weet Johnny de Ritter. De oud doelman was als teammanager zo'n 25 jaar het gezicht van Hoek 2. ,,Er wordt vaak snel naar de tech nische commissie gewezen, dat die te weinig zouden hebben ge daan, maar dat is te makkelijk. Er is niet altijd heel veel naar het tweede omgekeken, maar dat is niet alleen in Hoek zo. Je eerste elftal is je vlaggenschip, daar gaat de meeste aandacht naar uit.'' Hoek 2 had vorig seizoen een De afvallers van het eerste presteren goed bij ons. Ze willen zich laten zien vrij oude kern, legt De Ritter uit. ,,De oudere jongens kregen wat meer met blessures te maken, er kwamen kinderen en sommigen kregen het drukker met werk. Dan heb je het over een man of zes, ze ven. Rick Ottjes, onze keeper, is ei genlijk een Hoek-man maar hij wilde graag eens in een eerste elf tal spelen. Hij is daarom naar FC Axel gegaan. Twee jongens uit Phi lippine gingen op hun dorp voet ballen, een derde speler ging met ze mee. We raakten er zoveel kwijt, dat konden we niet opvan gen. Er is in Hoek te weinig door stroming vanuit de jeugd. En als je zaterdag 6 november 2021 VOETBAL TENNIS Lesley Kerkhove. fo JYK/ANP VOETBAL 38 Adrian Gutiér- rez Oviedo (38) debuteert mor gen als trainer van rugbyclub Tovaal uit Goes. In de uit wedstrijd bij Gouda zit de Spanjaard voor het eerst op de bank bij de Zeeuwse twee deklasser. De derde wed strijd in de Zeeuwse ATB wintercompeti tie wordt van daag gereden in Oude-Tonge. De Brabander Pim van der Klundert en de Belg Vincent Meyvis wonnen de eerste wed strijden. Start om 15.15 uur. 29 Tom de Bonte, oud-spits van Kloetinge en Goes, voetbalt na de winter stop bij Halste ren zaterdag. De 29-jarige aanvaller uit Hoogerheide speelde de af gelopen sei zoenen in Bel gië voor Excel sior Essen. Een prestatief tweed Barry van der Hooft Vlissingen Gert-Jan Hamelink (rechts), aanvoerder van Hoek 2, zet op 3 maart 2009 de achtervolging in op Joff rey Geldof. De reserves van Hoek haalden destijds de achtste finale van de districtsbeker, waarin het eerste elftal van Kloetinge met 1-0 te sterk was door een treffer van Niels Kole. archieffoto ronald den dekker -Marvin Meerman (Arnemuiden) Strijd om de bal in het duel tussen Arnemuiden 2 en Kloe- tinge 2, in de reserve eerste klasse. De wedstrijd eindigde onlangs in 4-2 voor de thuis ploeg. FOTO LEX DE MEESTER a - Tholenaar Ben van Olf- fen is namens de Belan genorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) kritisch op de aan gepaste regels. Zie www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40