5 VESTROCK EINDELIJK WEER Niet op de vaste stek op de wallen van Hulst en een slagje kleiner dan normaal. Maakt allemaal niet uit. Iedereen is blij dat Vestrock eindelijk weer eens doorgaat. Dagje shoppen? Start op ontdek.antwerpen.be op Vestrock Downtown, het was een lastig probleem voor Marcel Verhaar. Samen met Gino Baart stond Verhaar aan de wieg van Ve strock en samen deden ze al die tijd de programmering. ,,We wis ten pas donderdag eigenlijk dat het niet goed zou komen met De Staat. Het is niet zo dat we een re servelijstje hebben", lacht hij. ,,Nee joh, ik ben de hele dag bezig geweest met bellen. Veel artiesten hebben lang niet gespeeld en zijn er niet klaar voor. Blaudzun wel, die hadden net een tournee afge rond. En voordeel van Neder landse acts is dat je niet ineens te maken hebt met nieuwe regels waardoor ze niet naar Nederland mogen komen." De eerste bezoekers druppelen binnen. Verhaar is zichtbaar opge lucht. Het bleef tot op het laatst spannend. Twee edities zag hij door zijn vingers glippen vanwege corona. Pas sinds de laatste pers conferentie van Rutte wist hij een beetje zeker dat het nu wel door zou gaan. Een diepe zucht. ,,Gek is dat. Normaal is het nu, vlak voor dat het allemaal begint, echt super stressen. Nu niet." Hij gooit zijn schouders los en kijkt rond op het terrein, ,,Wel lekker eigenlijk." Roger van Besu en Ri chard Koppenol komen van ver. Roger uit Utrecht en Richard uit Den Haag. Ze komen er al jaren. ,,Wil je het héle verhaal?" wil Richard weten. ,,Het begon ja ren geleden met kaartjes die ik won bij Pinguin Radio." Hoe lang geleden dat is, weet hij niet meer. Wel dat hij, samen met Roger en later met de vrouwen, een vaste bezoeker is geworden. ,,Wij gaan best vaak naar festi vals", zegt Richard. ,,De bekende grote als Lowlands. Dit is gewoon een mooi, klein festival waar een gemoedelijke sfeer hangt. We boe ken dan een hotel en maken er een weekendje van. Dat deden we ook toen er een editie niet doorging. Het hotel was al geboekt. Ik heb toen mijn ouders uitgenodigd en we hebben samen Zeeuws-Vlaan- deren verkend." ,,Het is precies het Vestrock- sfeertje", stelt Robert tevreden vast. ,,En daar, die pannenkoeken- kar is er weer, mooi!" Zijn vrouw slaat een opgewonden gilletje. ,,Ja, pannenkoeken!" Tegenvallertje voor Richard en Robert is wel dat De Staat op het laatst verstek moest laten gaan omdat een van de leden van de band corona heeft opgelopen. Ro bert vindt Blaudzun wel een goeie vervanger, Richard is er minder kapot van. ,,Blaudzun zou van mij alle andere acts mogen vervangen, niet De Staat. Niet dat ik nou spe ciaal voor De Staat kwam. We ko men voor het festival. Als je het een niet leuk vindt, dan is er wel wat anders." Het ineens uitvallen van De Staat, toch een van de grote namen zaterdag 6 november 2021 Andere plek, zelfde sfeertje Guido van der Heijden Hulst M Polonaise op Vestrock. FOTO CAMILE SCHEL- STRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33