Maatreaelen Straf voor man die Marokkanen beledigde: Ik heb tegen niemand iets Geld coronacontrole nog deels op de plank 2 MAIKEL HARTE Column Zomaar een gedachte hoor, maar zou de formatie mis schien zo lang duren, omdat niemand zin heeft om te gaan re geren? Het is niet echt een lekker moment om in te stappen, zo mid den in een oplaaiende coronacri sis. nieuw kabinet weet je dat je de ko mende maanden een stel impopu laire maatregelen mag gaan ne men. Vooral het maken van onder scheid in maatregelen voor gevac- cineerden en ongevaccineerden is een gevoelige. En wie wil er de nieuwe minister van Volksge zondheid worden? De vorige viel overspannen uit en voor de hui dige rijden ze met een galg door de straten. Zouden partijen daarom niet aan het tijdrekken zijn? Dat ze proberen om gedurende de win termaanden het huidige (demissi onaire) kabinet verder te laten ploeteren om pas in te stappen als het ergste coronaleed geleden is. Wie wil er immers nu een corona persconferentie doen en dan de hoon van de natie over je heen krijgen. Zodra de eerste woorden gezegd zijn begint iedereen al te schreeuwen om zijn eigen hachje te redden. Sportschoolhouders en winkeliers gingen dinsdag meteen roepen dat ze geen coronacheck willen doen, maar wat is het alter natief? Nog niet zo lang geleden waren ze dicht: in verhouding met zo'n sluiting valt een check nog mee. Het kan toch niet zo zijn dan feitelijk alleen de horeca al die ver velende maatregelen moet krij gen? Of dat zij straks weer het kind van de rekening zijn met (nog) be perktere openingstijden of sluitin gen. Ook de amateursportveren gingen schreeuwden moord en brand. Dat snap ik, want controle aan de velden is op veel plekken niet te doen. Ik ken voetbalvereni gingen waar niet eens een hek om heen staat. voetbal toch onderscheid te ma ken tussen gevaccineerden en on gevaccineerden en dat je aan de hand daarvan een nieuwe compe titie indeelt. Dat checkt wat snel ler aan de ingang. Dan zou het bij voorbeeld vanmiddag Urk tegen Staphorst kunnen zijn. Iedereen begint al te schreeuwen om zijn eigen hachje te redden DE STELLING Weekend: Ik zal Zwarte Piet missen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TenneT mag over land bioboer rijden VLISSINGEN Naereboutprijs voor Stichting Dierenwelzijn ZIERIKZEE CU wil terug in Schouwse raad B. moest gisteren voor de politie rechter verschijnen om zich te ver antwoorden. ,,Wat wilde u berei ken door die verwerpelijke teksten te roepen tegen de politie?", wilde de rechter weten. ,,Dacht u dat po litie zou zeggen: u heeft een goed punt?" Aanvaring Nee, zei B. De beledigingen die op 25 januari dit jaar uit zijn mond klonken waren het gevolg van meerdere dingen bij elkaar. Van hypochondrie (angst voor ziektes, red.) waar hij aan lijdt en voor wordt behandeld, de impact van ziektes in zijn persoonlijke omge ving en een aanvaring met een stel Marokkaanse tieners op de be wuste avond. ,,Ik werd op straat uitgemaakt voor vieze k*****homo. Toen ik vroeg waarom ze dat riepen herhaalden ze dat woord nog een keer. Toen kreeg ik een black-out." B. reed naar het Stadhuisplein en sprak daar een groep agenten aan, die op de been waren voor moge lijke avondklokrellen. De boze B. riep luid en duidelijk: ,,Weet je wat jullie moeten doen met die Marok kanen? Naar Auschwitz, de gaska mers. Dan ben je er gelijk vanaf en kun je veilig naar huis." In mijn familie heb ik wel twintig verschillende nationaliteiten - R. B. Het tafereel was te zien op beel den van HV Zeeland en ging vi raal op internet. Het leidde op so cial media tot veel afschuw en boosheid. En tot een reeks aangif tes. Rijschool B. heeft veel spijt. ,,Want ik heb echt tegen niemand iets. In mijn familie heb ik wel twintig ver schillende nationaliteiten", zei hij hevig geëmotioneerd. Van zijn rij school is na het incident weinig over. B. ligt in scheiding en ziet zijn dochters niet meer. Financieel heeft de Vlissinger het niet breed. De rechter sprak B. vrij van aan zetten tot haat, discriminatie of ge weld, maar legde hem wel een voorwaardelijke geldboete van 750 euro op voor groepsbelediging. B: ,,Ik hoop dat de mensen die ik ge kwetst heb, en dan richt ik me vooral op de Marokkaanse ge meenschap, me weer in de armen willen sluiten." Het kabinet trok er in september 45 miljoen euro voor uit. Dat geld kan worden gebruikt om bijvoor beeld ondernemers, verenigingen en organisatoren van evenemen ten te helpen bij de controle op co ronatoegangsbewijzen. Vanaf van daag is de QR-code ook verplicht bij onder meer buitenterrassen, binnensportaccommodaties en musea. Verdeeld Van de 45 miljoen euro is iets minder dan een miljoen naar Zee land gegaan. Dat is verdeeld over de dertien gemeenten. De bedra gen variëren van 50.000 euro in Borsele en Reimerswaal tot 112.000 euro op Schouwen-Duive- land. Onder meer Middelburg en Goes zetten het geld al in. Middel burg betaalt er bijvoorbeeld het systeem met gratis polsbandjes voor de horeca van. Daarnaast kunnen organisaties in horeca, cultuur en sport beveiligers en ste wards inhuren en de kosten bij de gemeente declareren. Posters en borden Ook in Goes kunnen ondernemers en organisatie zo'n aanvraag indie nen. De gemeente Sluis heeft op verzoek van de ondernemers geko zen voor posters en grote borden met uitleg over het coronatoe gangsbewijs. Naar aanleiding van de aangescherpte maatregelen wordt opnieuw met de onderne mers bekeken waar zij behoefte aan hebben. Een deel van de Zeeuwse ge meenten denkt nog na hoe ze het geld het beste kunnen verdelen. Onder meer Hulst en Terneuzen zeggen dat zij ideeën aan het uit werken zijn. Het geld is bedoeld voor de peri ode tot eind dit jaar. Als gemeen ten geld overhouden, moeten zij dat terugbetalen aan het Rijk. STRENGERE MAATREGELEN zaterdag 6 november 2021 Als je nu meedoet aan een Is het anders een idee om bij de Reageer op pzc.nl Gisteren: De provincie heeft boter op haar hoofd in de PFAS-zaak 2301 reacties DEN HAAG Netbeheerder TenneT mag maandag met groot materieel het land op van de Kruiningse biolo- gisch-dynamisch groen tekweker Alex van Hoo- tegem voor de bouw van een hoogspanningsmast. De Raad van State wees gisteren het van Van Hootegem af. De Raad van State vindt de belangen van TenneT zwaarder wegen dan die van de agrariër. Hij wil van TenneT de garantie dat er alleen schoon ma terieel op zijn akker komt. Bij besmetting kan hij zijn SKAL-certificaat verlie zen, zegt de akkerbou wer. Stichting Dierenwelzijn Walcheren heeft de Frans Naereboutprijs voor 'Vrijwilligersorgani satie 2020' gewonnen. Met die prijs zet de ge meente Vlissingen elk jaar een organisatie en een vrijwilliger in het zon netje. Lucas Waisapy is de winnaar van 'Vrijwilli ger 2020' en de 'Aan moedigingsprijs 2020' was voor John en Mirja Torbijn van de Hengel sportvereniging. De prij zen zijn gisteren uitge reikt, nadat de uitreiking in december vorig jaar vanwege corona moest worden uitgesteld. De ChristenUnie pro beert bij de komende verkiezingen zijn plek in de gemeenteraad van Schouwen-Duiveland te heroveren. De partij ver loor haar zetel na de overstap van enig raadslid Johan Panne- koek naar het CDA. Hij zou door zijn scheiding en relatie met het GL- raadslid Femke de Vries 'interne gedragsregels' hebben geschonden. Pannekoek vond dat onzin en weigerde zijn zetel op te geven. Onder aanvoering van Peter Legemate uit Zierikzee hoopt de CU na maart op een rentree. Een man die ziek is en nogal overdreven kan reageren. Zo omschreef advocaat Cor-Jan de Wit zijn cliënt R.B. (53) uit Vlis- singen, die in het openbaar schokkende uitspraken deed over Marokkanen. Eldridge Pentury Middelburg Zeeland heeft een miljoen euro gekregen voor extra hulp bij co ronacontroles. Nog niet alle ge meenten hebben besloten hoe zij het geld inzetten. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2