€49 - 25 Magische filmmuziek, groot spektakel en speciale effecten AAN HAAR VIJFDE SEIZOEN Het is niet altijd de interviewer die er niks van bakt, een gast moet ook bereid zijn zich te geven „Voor het einde. Dat had meer te maken met het streng gereformeerde meisje uit Ridder kerk dat in mij zit. Iets in mij zei 'als je nu doodgaat, zou dat in jouw geval wel eens heel rampzalig kunnen zijn'.'' ,,Met die gedachte ben ik in elk geval opge groeid. Alles wat je doet, heeft gevolgen na de dood. Dat gaat niet alleen om mijn geaardheid, maar ook om het loslaten van het geloof of tra dities doorbreken waarin je bent grootge bracht. Ik voelde een angst om afgerekend te worden. Tja, hoe werkt dat met angst? Het zijn irreële gedachten. Eigenlijk net als toen je kind was en dacht dat er iemand onder je bed lag. Je kon maar beter twee meter van de rand springen, anders werd je bij je enkels gegre pen. Iedereen kan zeggen 'er ligt niemand', maar de angst heeft zich al in je onderbewuste genesteld.'' ,,Je moet nooit denken: het zit wel goed. We blijven kritisch naar onszelf kijken. Tegelijker tijd zijn al die shows toch weer een beetje an ders qua genre. Ik hoop dat wij ons onder scheiden op inhoud en humor. M is geen ca baret, maar ik mag graag een beetje plagen met een licht ironische toon.'' ,,Ja... Ik haat het om dit te zeggen, maar het is een feit dat dit sneller wordt gezegd over daadkrach tige vrouwen. Eva werd in het begin ook ijskonijn ge noemd, ze was gedeci deerd, ging op haar doel af. And good for her, maar dan moet je dus wel eerst door de Firma Ijskast. Ook op mij is een label ge plakt.'' Wij zend naar zichzelf. ,,Van alle vrouwen die er zijn, heb je ook nog dit exem plaar. Ik ben ook weer anders. Alleen al als je naar me kijkt, denk je 'kuif, pak, bril'. In het begin zal het verkrampter en daardoor minder ontspannen hebben aangevoeld, wat kan over komen als koel of afstandelijk, maar dat lost zich op. Dat is het fijne aan de Nederlandse kijker: die moet eerst wennen en later word je omarmd.'' Dramatische blik: ,,Ik scheur mijn shirt open en toon een grote S van Supersonja. Nee joh, ik heb geen mantra. Ik ben meer van de be proefde Van Gaal-methode: de wedstrijd visu aliseren. Ik praat hardop tegen mezelf, terwijl ik door het huis banjer, de was doe of op de re dactie ben. Dat visualiseren zit 'm vaak in de gesprekken waarop ik me verheug. Neem Connie Palmen in het vorige seizoen. Dat is een bijzondere, maar ook moeilijke gast, want die is echt wel eens geïnterviewd. Ik had kun nen aankondigen: dames en heren, ze is dertig jaar schrijfster... Connieee Palmen. En dan lekker al haar boeken doornemen. Ik maakte de keuze om het script los te laten en op maar één onderwerp door te gaan, namelijk dat ze is gestopt met drinken. Ik begon met de vraag: 'je bent nu 65 jaar, had je ooit gedacht dat je deze leeftijd zou halen?' Dat gesprek liep zo goed. Dat lag ook aan haar. Het is namelijk niet altijd de interviewer die er niks van bakt, nee, een gast moet ook bereid zijn zich te geven. In deze tijd, waarin iedereen bezig is met beeld vorming en de reacties op sociale media die onherroepelijk komen, zijn mensen aarze lend.'' ,,Vier jaar geleden na het bewuste gesprek in dit café ben ik gestopt. Sindsdien heb ik geen druppel meer gedronken. Het brengt me scherpte en algehele fitheid. Ik ken mezelf: als ik pas een week voor de eerste uitzending was gestopt, had ik na de opnames gelijk geproost op de goede afloop. Mijn ruggengraat staat na het eerste glas wijn meteen op Marktplaats. Voor mij werkt een drastisch besluit gewoon het beste.' Bestel nu op pzc.nl/harry PC ZATERDAG 6 NOVEMBER 2021 door de Firma IJskast' - Margriet van der Linden, presentator Margriet van der Linden: Je moet nooit denken: het zit wel goed.'' FOTO ANDREAS TERLAAK/LUMEN Waar was u angstig voor? Want? U hebt heel zondig geleefd? Hoe houdt u zich staande in de talkshow jungle met Op1, Jinek, Humberto, Hlf 8, Splntr! en straks dagelijkse shows van de V-mannen en Arjen Lubach. Kijkers vinden u soms te koeltjes. Herkent u dat? Jinek dreunt voorafgaand aan haar uitzen ding altijd een mantra op verwijzend naar haar voorbeeld. „Onverbiddelijk, onver schrokken, Sonja Barend.'' Hoe maakt u zich klaar voor M? U drinkt ook geen alcohol meer. Waarom? M, maandag 8 november om 19.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 1. PER TICKET VANAF De filmreeks is iconisch. Dat geldt ook voor de muziek. Na het immense succes van onder meer 'Lord of the Rings' en'The Star Wars Suite' komt nu 'The Harry Potter Symphony' exclusief naar Nederland. In het World Forum Theater in Den Haag vertolken 130 musici onder leiding van dirigent Raymond Janssen de magische muziek uit de Potter films. Het concert is een ware sensatie voor liefhebbers van dit genre. De internationaal bekroonde illusionist Christian Farla voorziet de voorstelling bovendien van maar liefst vijftig magische effecten. Daarmee is 'The Harry Potter Symphony' een wereldwijd unieke belevenis voor het hele gezin. Vanaf 17 december exclusief te zien in het World Forum Theater in Den Haag. "Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op de bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25