l vtwonen c Motorcrosser Jeffrey Herlings jaagt op zijn vierde werelditel 23 In 2018 was hij de allerbeste. Na een seizoen, waarin hij iedereen de baas was en één van de meest dominante prestaties ooit leverde, re kende iedereen op een reeks wereldtitels. Een 'geëxplodeerde' enkel (in 2019) en een gebroken nek (in 2020) gooiden echter roet in het eten. Terwijl iedereen weet dat als Jeffrey Herlings bij alle GP's aanwezig is, hij niet te kloppen is in een kampioenschap, loopt ook dit seizoen niet alles volgens plan. Het script van het WK motor cross in 2021 is er eentje waar Hit chcock trots op zou zijn. Herlings speelt tot nu toe de hoofdrol. Hij deed dienst als landingsbaan in Oss, waarna hij drie manches miste. De 51 punten achterstand verdwenen daarna als sneeuw voor de zon, maar hij loopt niet weg met het kampioenschap, zoals we vaker van hem zagen. Al we kenlang houdt de top-drie in de MXGP elkaar in een houdgreep en juist toen Herlings definitief het gat geslagen leek te hebben, sloeg het noodlot weer toe. Hij viel zelf bij de start en een andere rijder reed zijn KTM de vernieling in: weg voorsprong. Herlings staat nu derde. Romain Febvre leidt het WK en staat drie punten voor Her- lings, terwijl nummer twee Gajser één puntje voor de KTM-rijder staat. Er zijn in de laatste twee GP's, morgen en woensdag in Mantova, nog honderd punten te verdelen. Febvre geraakt en heb fysiek ei genlijk niks teruggedaan, alleen een beetje geblokt. Maar als zij het zo willen spelen, dan doen we het maar zo." "Ja, ik was daar heel erg goed. Het is een baan die me goed ligt. De starts in de laatste drie races waren niet bepaald zo neergelegd dat je voordeel had met een goede kwa lificatie, daar is dat wel het geval. Daar ben ik vooral blij mee: dan kan ik bij de start beter een ver schil maken, aangezien ik altijd snel ben in de kwalificatie." Na twee seizoenen ellende strijdt Jeffrey Herlings eindelijk weer om de titel en het is direct het spannendste gevecht ooit in het WK motorcross. Na veel tegenslagen pakte Herlings enkele weken geleden de leiding. Inmiddels is hij die weer kwijt, maar hij is blij om weer 'aan te moeten vallen.' Is het mentaal niet heel zwaar ge weest om steeds terug te moeten komen? ,,Ik ben de enige die dit jaar vier nulscores heeft, allemaal door pech. Eerst springt Monticelli op mijn rug en daarna rijdt er iemand over mijn motor heen, waar ik niets aan kan doen. Ik denk als je gaat kijken naar dit seizoen waar ik gereden heb, dat ik gemiddeld de sterkste ben en dat ik dit kam pioenschap gewoon verdien, of ik het nu wel of niet haal. Maar het zal tot de laatste manche span nend blijven." Ja, ik was daar heel erg goed. Mantova is een baan die me ligt ,,Ja, opeens ben ik de underdog. Mijn probleem was denk ik ge woon dat ik teveel wilde verdedi gen de laatste tijd! Dat is mijn grote fout geweest. Ik moet ge woon mijn eigen race rijden en vanaf nu gaan we maximaal in de aanval, ik heb nu toch niets meer te verliezen!" Er zijn mooie duels geweest met jouw concurrenten. Gajser vond het zelfs nodig om te zeggen dat ,,Natuurlijk houd ik het liever net jes en in mijn ogen was ik de enige rijder van ons drieën die 'clean' reed. Maar als er gebeukt moet worden, ben ik daar ook niet vies van. Als het moet, dan moet het. Ik ben vaak genoeg door Gajser en In een nieuw vtwonen tv-programma gaan Frans, Muk en Sieg op zoek naar interieurtalent! Tien kandidaten halen 8 weken lang alles uit de kast en strijden tegen elkaar in een spannende afvalrace om de titel Grootste interieurtalent van Nederland en België. ELKE ZONDAG OM 17.20 UUR TE ZIEN BIJ SBS6 GO ZATERDAG 6 NOVEMBER 2021 Tim Gerth Rotterdam 'Ik verdien dit kampioenschap' moet worden, ben ik daar ook niet Jij hebt als enige van de drie ti telkandidaten al in Mantova gere den en gewonnen, is dat een voordeel? ies van' foto epa - Jeffrey Herlings Je staat na je laatste tegenslag derde in het kampioenschap. Hoe is het nu om in de achtervolging te moeten gaan? E Jeffrey Herlings: 'Als er gebeukt je 'dirty' had gereden afgelopen weekend. Kunnen we meer vuur werk verwachten? MET O-"' SP K O ik. nieuw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23