21 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN MEXICO KWALIFICATIE VANDAAG, 21.00 UUR RACE MORGEN, 20.00 UUR Heel de wereld heeft een mening over hem, iedereen denkt voor hem. Maar Max Verstappen blijft onverstoorbaar doorstampen in dat circus vol oordelen. ,,Ik blijf gewoon doen wat ik moet doen, punten verdienen." FORMULE 1 Zomaar een van die vragen die Max Verstappen op zich afgevuurd krijgt in Mexico, waar hij zijn WK-voorsprong van twaalfpunten hoopt uit te breiden. Of dit zijn moeilijkste Formule 1-kampioen- schap is, vanwege de druk, de strijd, de spanning, de fysieke uitdaging en alles wat bij zo'n matpartij om de titel komt kijken? ,,Nou, het is niet de makkelijkste, natuurlijk", meldt hij met een zuchtje. ,,Maar wel weer qua resultaten. Want ja, die zijn goed." Nog een vraag. Of hij vreest voor die slopende triple header die hem te wachten staat, met races achter eenvolgens in Mexico-Stad, Sao Paulo en Doha? ,,Mwah, ik ben nog jong, hè. Zie ik niet echt als een groot probleem. Gewoon lekker uitrusten tussendoor." Het is de Verstappen van anno 2021 in een notendop. Hij maakt het leven niet moeilijker dan strikt noodzakelijk. Vragen pareert hij zo als Virgil van Dijk aanvallen on schadelijk maakt. Niet te ingewik keld over doen, weg is weg. Stel zo'n vraag over die triple hea der aan Lewis Hamilton of Sebas tian Vettel en er volgt steevast een ellenlang betoog over de fysieke aanslag op coureurs en teams en een pleidooi om afscheid te nemen van de verfoeide triples. Verstap- pen peinst daar niet over. Hij draait niet aan die knoppen, dus waarom daar überhaupt aandacht aan beste den. Die mindset levert misschien niet altijd de meest sprankelende persconferenties op en van een sleutelfiguur wordt soms meer opi nie verlangd. Maar zo benadert Ver stappen deze sport nu eenmaal. In deze titelstrijd is alles behalve de strijd op de baan automatisch ruis, onzin, niet de moeite waard. Pure klasse Die pure Hollandse nuchterheid leidt hem door deze cruciale fase van het wereldkampioenschap, ge mixt met pure klasse op het asfalt. Voormalig teammaat Daniel Ricci- ardo vertelde het onlangs nog in Amerika. Hij zag de Nederlander nog nooit 'mentaal zo sterk' als nu. Noem het onbewogen, zakelijk, koeltjes. Allemaal toepasbaar op deze Verstappen. Nog een voorbeeld. Hamilton be sloot de mediadag in Mexico-Stad te gebruiken om een signaal af te geven over de corona-bubbel die wat hem betreft wel strikt mag blij ven. De zevenvoudig wereldkampi oen die eind vorig jaar nog een race miste na een positieve test, is als de dood dat hij nu ook weer buitenspel gezet wordt door het virus. Het overkwam Kimi Raikkönen on langs nog. Een race missen betekent immers maximaal 26 punten mis- lopen, dodelijk in de titelstrijd. De grootst denkbare anti-climax van wat toch het spannendste seizoen in tijden is. Maar denk niet dat Verstappen over die potentiële titelkiller mij mert. ,,Ik kan ook uitglijden onder de douche en m'n nek breken. Daar ga ik niet de hele tijd over naden ken. Ik leefgewoon m'n leven, zoals ik dat al twee jaar doe nu, met alle beperkingen die er zijn. Doe wat ik moet doen." Dat brengt hem al maanden dichter bij die eerste historische ti tel, dus waarom nu opeens extra voorzichtig gaan doen, je opwerpen als discussieleider, of je opeens kwetsbaar opstellen? Dat doen an deren maar. Weer begon Hamilton in Mexico uit te leggen waarom Verstappen sowieso meer druk moet ervaren. ,,Ik doe dit toch al een tijdje, dit is niet mijn eerste rodeo", aldus Ha milton. Leuke teksten, Verstappen besloot echter niet te happen. Tabloids En nog zo'n verhaal dat opeens deze week geboren werd. Puur hypothe tisch, maar de tabloids wisten er natuurlijk wel raad mee toen Mer- cedes-teambaas Toto Wolff in een interview met het Britse Sky Sports opeens het Senna-Prost scenario losliet op dit titelgevecht. Stel dat Verstappen bij de slotrace in Abu Dhabi nog steeds een voorsprong verdedigt, is hij dan in staat om Ha milton expres van de baan te kege len? Wolffvreest van wel. En hij ge looft dat Hamilton misschien wel hetzelfde zou doen. Geconfron teerd met die uitspraken meende Hamilton dat Wolff dat niet kon hebben gezegd. ,,Niemand wil zo'n kampioenschap. Ik ben hier om te winnen op de juiste wijze. En mocht ik verliezen dan liefst ook omdat een ander sterker is, op kracht en verdiend'', aldus Hamil ton, licht geagiteerd. De Limburger ging amper in op de woorden van Wolff. ,,Ik denk niet aan historische gevechten, wat anderen deden. Dat is geschiede nis", aldus Verstappen, die klaar is om zelf geschiedenis te schrijven. ,,Natuurlijk sta ik voor clean racen, maar ik blijfgewoon doen wat ik al tijd moet doen. Punten verdienen. Want alleen daarmee win je uitein delijk het kampioenschap. Alleen daarmee versla je je rivaal." GP van Mexico GO ZATERDAG 6 NOVEMBER 2021 Max Verstappen is klaar om geschiedenis te schrijven. 'Ik moet gewoon punten pakken', zegt de Nederlander. foto getty images Nuchterheid als wapen Arjan Schouten Mexico-Stad WK-STAND (NA 17 VAN DE 22 GPS) Coureurs 1. Verstappen (Ned/RB) 287,5 2. Hamilton (GB/Mer) 275,5 3. Bottas (Fin/Mer) 185 4. Perez (Mex/RB) 150 5. Norris (GB/McL) 149 6. Leclerc (Mon/Fer) 128 7. Sainz (Spa/Fer) 122,5 8. Ricciardo (Aus/McL) 105 9. Gasly (Fra/Alp) 74 10. Alonso (Spa/Ren) 58 Constructeurs 1. Mercedes 460,5 2. Red Bull 437,5 3. McLaren 254 4. Ferrari 250,5 5. Renault 104 6. Alpha Tauri 94 7. Aston Martin 62 8. Williams 23 9. Alfa Romeo 7 10. Haas 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Snelheid (km/uur) Bochtnr DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Autódromo Hermanos Rodriguez Rondes Circuit 71 4,304 km Afstand 305,345 km Winnaar 2019 Lewis Hamilton, Mercedes Morgen, Ziggo Sport, Start race 20.00u BRON: AFP, FIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21