Explosieve toename van ziekteverzuim Winkeliers: QR-check is voor ons onacceptabel effeweg.nl langer op voorraad vanwege overvallen Laatste plaatsen kerstreizen met garantiepakket 15 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 conditioners aan het servicepakket toe. Ook Phonehouse is aan het ver breden. „Consumenten hebben re latief veel geld over voor comfort in huis", zegt Verhaaren. ,,We hebben nu tachtig winkels omgebouwd, zo dat we meer diensten kunnen bie den op het gebied van smarthome, energie en duurzaamheid." Het bedrijf denkt met die verbre ding zelfs te kunnen groeien naar ruim honderd vestigingen. ,,Geen nieuwe zaken, maar vestigingen van ondernemers die nu zijn aangeslo ten bij ketens die niet kunnen ver breden." Waarmee Verhaaren doelt op merkwinkels van telecomaanbie- ders en mobieltjesmakers. KPN zal volgens de woordvoerder inderdaad niet snel zonnepanelen installeren. Toch verwacht hij niet dat winkels zullen verdwijnen. „Klanten blijven behoefte houden aan service en in formatie over alle diensten van KPN. Daar hebben ze ook een fysieke win kel bij nodig.'' Voor de 484 ongebonden telecom- winkeliers ziet de toekomst er som ber uit. Voorraad weghalen, thuisbe zorgen of investeren in extra veilig heid is - zeker na de coronaklappen - voor hen nauwelijks weggelegd. ,,Voor zelfstandige ondernemers wordt het lastig'', zegt winkeldes- kundige Van Tellingen. ,,Die konden ten opzichte van de ketens al niet zo veel toevoegen. En laten we eerlijk wezen: er zitten ook schimmige winkeltjes tussen.'' Toch ziet hij de telecomzaak niet dezelfde weg inslaan als de melk boer. ,,Er zullen altijd telefoonwin kels in de winkelstraten blijven. De reisbureaus zijn ook niet allemaal verdwenen. Laten we met z'n allen meehelpen. Ook de consument die nu juist deze ondernemers moet steunen door er te winkelen. We moeten niet pikken dat winkels waarvan we houden vanwege crimi naliteit dreigen te verdwijnen.'' In het najaar worden er ieder jaar meer mensen ziek, maar volgens Interpolis is de explosieve toe name in anderhalve maand op vallend. Sinds september is het aantal ziekmeldingen met liefst 60 procent toegenomen. ,,Waar- schijnlijk gaat het hier om een combinatie van factoren zoals het reguliere griepvirus, een ver minderde weerstand door het vele thuiswerken, de toene mende besmettingen met het co ronavirus en de uitval van mede werkers door langdurige drukte'', zegt René Voets, directeur Be drijven bij Interpolis. ,,Na anderhalfjaar maatregelen kunnen we nu voorzichtig de ba lans opmaken aan de hand van de verzuimcijfers door de hele pan- demie heen. Tijdens de pande- mie zie je dat de gemiddelde ver zuimduur verder oploopt. Een mogelijke oorzaak kan zijn dat medewerkers te lang zijn blijven doorwerken met klachten. Die kunnen hierdoor zijn verergerd tot een punt dat medewerkers langdurig uitvallen. Denk aan fy sieke klachten door bijvoorbeeld een verkeerde houding tijdens het thuiswerken, maar ook aan mentale problemen. Die laten zich vaak niet op korte termijn oplossen'', zegt Voets. Een verzuim duurt gemiddeld 5 procent langer dan in dezelfde periode vorig jaar en is met 10 procent gestegen ten opzichte van 2019 en zelfs 18 procent in vergelijking met 2018. Volgens Interpolis melden zich niet al leen in de zorgsector veel men sen ziek, maar hebben alle bran ches ermee te maken. Met de sterk herstellende eco nomie en de krapte op de ar beidsmarkt zorgt het stijgende ziekteverzuim voor een extra probleem bij werkgevers. De be drijfsresultaten komen onder druk te staan. ,,Daarom blijft het belangrijk om voldoende aandacht te heb ben voor de mentale en fysieke gezondheid van medewerkers. Ondernemers die wij spreken, willen allemaal graag weer voor uit en de financiële tekorten die zijn ontstaan, inlopen. Heb daar bij voldoende oog voor de ge zondheid van je mensen. Hebben ze thuis een goede werkplek of kan dat toch beter? Is er vol doende beweging? Het is belang rijk dat werkgevers hierover in gesprek blijven met hun mede werkers.'' 80 procent van ondernemers geeft aan dat het checken van het toegangsbewijs met identiteit- scheck voor klanten niet uit voerbaar is. Dat komt naar voren uit een peiling van INretail, brancheorganisatie van winke liers (non-food) onder zeker 850 winkeliers. Het kabinet kijkt naar de optie om in bepaalde re gio's een coronapas te vragen voor toegang tot niet-essentiële winkels (zoals kleding- en meu belzaken) en plekken als pret parken en dierentuinen. Er is nog niet besloten of en hoe het coronatoegangsbewijs breder wordt ingezet. Mogelijk gebeurt dat komende vrijdag. Q Geld-terug-garantie A Repatriëringsgarantie O Zekerheid via SGR Kerstreis Kerst in Vlaanderen Kerstreis Harz - ALL inclusive Kerstreis Duitse Waddenzee, OstFriesland - All inclusive 429 Kerstreis Toscane Kerstreis Krakau Boek zonder aanbetaling GO ZATERDAG 6 NOVEMBER 2021 Het aantal ziekmeldingen is vanaf begin september flink toegenomen in Nederland. Dat meldt verzekeraar Interpolis op basis van eigen data. Ook de gemiddelde duur van een ziekteverzuim is gestegen. Sanne Schelfaut Tilburg ZEIST De meeste winkeliers zitten niet te wachten op het invoe ren van een QR-check. - Sanne Schelfaut De politie sur veilleert nu voor de vierde keer in een paar weken tijd een overval plaatsvond op een belwinkel. FOTO'S DINGENA MOL Ontbijt en diner Vertrek: 23 dec All-inclusive Vertrek: 22 dec ALL INCLUSIVE All-inclusive Vertrek: 22 dec 8 dagen Ontbijten diner Vertrek: 22 dec Ontbijten diner Vertrek: 22 dec ALLe fouten voorbehouden. ExcLusief reserverinqskosten. CaLamiteitenfonds en SGR bijdrage. S» G R

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15