'Hard werken mensen, dan kom je een heel eind tot de honderd' Totté tegen HulstPlus: 'Overtreed ik de wet? Doe dan maar aangifte!' Het Raadhuys is door naar de volgende ronde 6 Handreiking ondernemers ,,Een goeie handreiking naar de on dernemers die een moeilijke tijd achter de rug hebben" zei Ger van Unen (SP) donderdagavond tijdens de vergadering van de commissie middelen, over het idee deze belas tingen voor dit jaar kwijt te schel den. ,,Maar ook voor onze inwoners wordt alles alleen maar duurder en de salarissen stijgen niet mee. Wat zou het ons als gemeente kosten als we de verhoging van de afvalstof fenheffing een jaar uitstellen?" vroeg ze de wethouder. De SP was niet de enige fractie die vond dat er ook lastenverlich ting voor de burgers moest komen. Luc Mangnus (Groot Hontenisse) opperde een geste in de vorm van een lagere hondenbelasting. Ron nie Roctus van Algemeen Belang Groot Hulst stelde dat het mis schien een goed idee was om de re clamebelasting ook volgend jaar niet te heffen. Waar Hulst de forse WOZ-waar- destijging van 7 procent in de ge meente, de burgers niet in rekening brengt, gunt zij de inwoners toch nog wat meer lucht. Geschenkjes Wethouder Adri Totté rekende voor wat alle geschenkjes de ge meente zouden kosten. Door de re clamebelasting een jaar langer op nul te zetten, schieten we een gat van een ton, afvalstoffen een jaar niet verhogen kost 75.000, de hon denbelasting, komt daar nog eens 118.000 bij. Kom ik zo op bijna drie ton. We kunnen wel alles afschaf fen, maar dan moet daar wel een dekking voor zijn. Als jullie alterna tieven weten, hoor ik het graag, want ik zie weinig mogelijkheden. Zeker als we rekening houden met de steeds stijgende kosten voor de jeugdzorg." We kunnen wel alles afschaffen, maar dan moet daar wel dek king voor zijn. Als jullie die weten, hoor ik het graag -Adri Totté, wethouder Hij zegt het met een glimlach, want de waarheid is anders: Adri aan ('maar we zeggen Arjaan') Koster ademt nog steeds het boe renleven. Hij werd in een gezin van vijf kinderen groot op boerderijen in de Van Wuijckhuisepolder en Dijkmeesterpolder en was er als knecht én boer altijd met graan, bieten en dieren in de weer. Hij bouwde er een conditie als een paard mee op. ,,Daarnaast wan delde ik heel graag. Nog steeds Ik doe, aan de arm van iemand, nog best vaak een blokje om. Met een stok, dat wel. Die noem ik altijd mijn wandelpaard trouwens. Ik doe, aan de arm van iemand, nog vaak een blokje om. Dat gaat nog best. Met een stok, dat wel. Die noem ik altijd mijn wan- delpaard.'' Adriaan bleef altijd op de boer derij in de Dijkmeesterpolder wo- nen, samen met zijn broer Meeuwis. „Natuurlijk had ik graag een vrouw ontmoet, maar dat is mij helaas niet zo goed gelukt'', vertelt hij. In de laatste periode zorgde Adriaan, de oudste van de vijfkinderen, voor zijn broer op de boerderij. Toen dat echt niet meer ging, verhuisden ze in 2015 samen naar zorgcentrum Vremdieke. Meeuwis overleed een paar jaar geleden. Heuglijke dag Laten we het daar verder maar niet te veel over hebben, het is immers een heuglijke dag. Met taart, bal lonnen, slingers en visite. Hij heeft het prima naar zijn zin in het zorg centrum en is tevreden met wat hij heeft. Een tip voor iedereen die ook 100 wil worden? Adriaan heeft er maar eentje: ,,Hard werken mensen, dan kom je een heel eind!'' HulstPlus, met name Jos van Eck, grossiert in raadsvragen, vaak zeer gedetailleerd. Bevalt het antwoord niet, dan wordt de vraag steeds her haald, of geklaagd dat het antwoord steeds niet komt. Het kwam in de laatste commissievergadering tot een uitbarsting. Totté verzuchtte dat hij voor de vierde keer ant woord moest geven op dezelfde vraag. Van Eck smeet met de wet (,,Artikel 169") en het handvest van de eigen raad: ,,De raad heeft het recht het college opdracht tot infor matievoorziening te geven. Het col lege heeft dat maar te doen." Wetsovertreding Totté liet zich ontvallen dat hij een dossier had opgebouwd van de vra gen die HulstPlus de laatste tijd had gesteld en de verstrekte antwoor den. Het spervuur van vragen van Van Eck geeft volgens hem aan dat er geen vertrouwen is. ,,Dat heeft de wethouder dan aan zichzelf te dan ken!", pareerde Van Eck. ,,Ook de Nederlandse vereniging van raads leden, geeft ons het volste gelijk. Wat het college doet, kan niet. Het is een wetsovertreding." Totté spoorde Van Eck aan aan gifte te doen. Hij herinnerde Van Eck ook aan de passage in het hand vest waarin gesteld wordt dat een raadslid moet aangeven waarom hij informatie wenst. ,,Want u wilt al leen maar info, info, info, maar waaróm?" Volgens Van Eck ,,om mijn taak als raadslid uit te kunnen voeren. Ieder doet dat op zijn eigen manier." Totté kreeg bijval van Ronnie Roctus van ABGH. ZAAMSLAG Goed nieuws voor inwoners van Zaamslag die graag in hun dorp in een appartement willen wonen: het appartemen tencomplex Het Raadhuys op het Plein komt er. Er zijn inmiddels genoeg appartementen verkocht om de volgende stap richting bouw te maken. Koper Ria de Poo- ter kan haar geluk niet op: ,,Ik ben heel erg blij, niet te beschrijven!'' Makelaar Reham heeft voor Het Raadhuys, op de plek van garage De Putter, 23 appartementen in de verkoop. Er was een minimum van veertien verkochte apparte menten nodig om het project de volgende fase in te tillen. ,,We zit ten nu precies op veertien'', vertelt makelaar Zarah Ruijtenburg. ,,Daarom zijn we nu druk met zaken als vergunningsaanvragen.'' Op het terrein moet de garage worden gesloopt en de grond ge saneerd. Het streven is om Het Raadhuys in 2023 op te leveren. Ook in Sluiskil wordt sinds don derdag gebouwd voor hoofdzake lijk mensen die graag in hun dorp blijven wonen. Op de plaats van de vroegere Antoniusschool ko men in Villa Antonius tien appar tementen. ,,Daarvan zijn er nu ze ven verkocht en twee in optie'', zegt makelaar Ingmar Vermeulen. ,,We verwachten Villa Antonius in de zomer van volgend jaar op te leveren.'' wrnwty zaterdag 6 november 2021 Hulst zet streep door twee taksen Hulst komt de ondernemers te gemoet door in coronajaar 2021 een streep te zetten door de precariobelasting en de recla mebelasting. Meer zit er niet in. Guido van der Heijden Hulst Adriaan Een rollator? Kom zeg, hele maal niet nodig! Adriaan Koster uit Hoek mag dan vandaag (za terdag) wel honderd jaar wor den, maar met zijn benen is nog niet veel mis. En met zijn gevoel voor humor ook niet. ,,Wat het mooiste van mijn werk was? Het moment dat ik met pensi oen ging!'' Raymond de Frel Hoek -Adriaan (Arjaan) Koster Volgens HulstPlus overtreden burgemeester en wethouders van Hulst de wet door de fractie herhaaldelijk gevraagde info over tal van onderwerpen te ont houden. Die opmerking is wet houder Adri Totté in het ver keerde keelgat geschoten: ,,Doe dan maar aangifte!" Sheila van Doorsselaer Hulst Koster is zijn leven lang knecht en boer geweest.'' foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133