Emoties over zorgbezuinigingen in Goes lopen op Online executieveiling m 7 AMANDELSTAVEN PRIJS VOOR BAKKER VROONLAND De beste roomboter- amandelstaven van Nederland worden gemaakt in Yerseke. Bakker Wouter Vroonland is blij met zijn eerste plek. „Deze prijs stond boven aan mijn verlanglijstje." Akkerbouwbedrijf land bouwgrond (totaal ca. 774.630 m2) Kortgene, Oudedijk 5 De raad koos er drie maanden gele den vanwege oplopende zorgkos- ten voor de Wmo te versoberen. Zo werd de huishoudelijke hulp korter dan zes maanden geschrapt en kan iemand die een woningaanpassing nodig heeft worden verplicht te verhuizen naar een al geschikte wo ning. De PvdA diende donderdag een voorstel is om de bezuiniging voor een groot deel terug te draaien, nu Goes er financieel wat beter voor staat. ,,De kwaliteit van de zorg voor kwetsbare bewoners duikt onder de ondergrens", stelde Eestermans. Volgens Van der Reest moet de stij ging van de zorgkosten worden ge stopt, juist om ervoor te zorgen dat mensen in de toekomst nog zorg kunnen krijgen. Meerderheid Een meerderheid van de raad be sloot de bezuinigingen niet terug te draaien. Van der Reest heeft altijd gezegd dat iedereen die echt zorg nodig heeft die ook krijgt. Het was alweer de achttiende editie van de landelijke aman- delstavenkeuring, die jaarlijks wordt gehouden door het Bakkersgilde. Wouter Vroonland, van de bak kerij aan het Kerkplein in Yer seke, behaalde al twee keer de derde plaats. Hoewel hij ook mee doet aan wedstrijden met andere producten, zoals stollen en olie bollen, is de roomboter-amandel- staaf zijn favoriete product. ,,Dus ik was best wel fanatiek om nu een keer eerste te worden", ver telt de bakker. ,,De laatste jaren ben ik steeds eind september al begonnen met oefenen. Ik ben blij dat het nu is gelukt." Echtge note Willeke is dat ook. ,,Ik krijg nu mijn man weer terug", zegt ze lachend. ,,Hij is er zoveel mee be zig geweest, dat we elkaar even niet zo vaak zagen." Secuur werken De tip van de meester: secuur werken. ,,Alles moet heel precies gebeuren", vertelt de bakker uit Yerseke, waarmee hij doelt op on der meer de juiste baktempera- tuur en het gebruik van precies de goede hoeveelheid ingrediën ten. ,,Als één ding niet helemaal klopt, wordt het resultaat meteen minder." Dat Vroonland tot de top van de amandelstavenbakkers be hoort, is al jaren duidelijk. Hij De amandelstaaf lijkt een gemakkelijk product, maar het vereist veel precisie om de details perfect te krijgen haalde al tien jaar op rij de finale van de landelijke wedstrijd en be haalde in 2015 en 2020 de derde plaats. Ook dit jaar scoorde hij in de juryronde met een 8,3 weer heel hoog. Hij en de andere fina listen kregen daarna een myste rie-shopper in de winkel, die zonder zichzelf bekend te maken een roomboter-amandelstaaf meenam. ,,Nou hadden we wel een beetje door dat hij het was, hoor", zegt Vroonland. ,,Een on- bekende persoon, die één aman- delstaaf koopt en het bonnetje wil, dan zien we hier niet vaak." Ook deze staaf smaakte zo goed dat vertegenwoordigers van het Bakkersgilde gisteren met een grote beker op de stoep stonden. ,,Eén van de mooiste compli menten die ik in het juryrapport las, was dat ik zo'n mooie strakke staaf had gemaakt", vertelt wi- naar Vroonland. Hij kan waar schijnlijk flink aan de bak nu, want de geschiedenis van de wedstrijd leert dat de winnaar mag rekenen op heel wat extra klandizie. ,,We hebben een keer een winnende bakker gehad die in oktober eigenlijk nooit aman delstaven verkocht, maar na zijn winst verkocht hij er soms wel veertig per dag", zegt directeur Geert Caniels van het Bakkers- gilde. Keuring De keuring van de staven werd uitgevoerd door Mark van Wijk en Ron Bloem, twee grote namen in het bakkerswereldje. Ze lie ten weten dat de finalestaven el kaar van de buitenkant niet veel ontliepen. ,,De verschillen zagen we pas na het doorsnijden en proeven", zegt Van Wijk. ,,De winnende amandelstaaf van Wouter Vroonland is perfect ge bakken en heeft een heerlijke amandelspijs. Dat is knap. De amandelstaaf lijkt een gemakke lijk product, maar het vereist veel precisie om de details perfect te krijgen." Aan de landelijke wedstrijd hebben in totaal 66 bakkers deel genomen. Negen van hen haal den de finale. zaterdag 6 november 2021 BE De emoties liepen op toen tij dens de raadsvergadering in Goes de bezuinigingen op de Wmo weer ter sprake kwamen. PvdA'er Marco Eerstermans zei dat wethouder André van der Reest zijn sociale kompas is kwijtgeraakt. De wethouder stelde op zijn beurt dat het voor stel van Eestermans om de be zuinigingen terug te draaien juist asociaal was. Rob Paardekam Goes Wouter Vroonland en zijn vrouw Willeke hangen trots de poster op die vermeldt dat ze de lekker ste amandelstaven maken. foto johan van der heijden 'Perfect gebakken en een heerlijke spijs' Rob Paardekam Yerseke - Mark van Wijk, keurmeester BIED MEE! 9 december 10:00 uur Onderhands bieden kan t/m 24 november bij de notaris. Notaris: Van der Stap Notarissen Dhr. mr. M.R.H. (Meindert) Krans, T: 088 -188 00 00 Makelaan ZLTO Vastgoed Dhr. F. (Ferko) de Kubber, T: 06 - 516 957 51 I auctions I altijd wat te bieden bva-auctions.com/vastgoed Bekijk de veiling j~

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 132