Sloop twee oude huizen is 'triest' II Geen verhoging ozb in Noord-Beveland Binnenstappen zonder drempel! 6 Drukte op Tiendenplein KRUISING SLIMME VERKEERSLICHTEN HAANDAG 8 MOV /IG-ZO UUR ,,Laten we ons nog niet vastleggen op één bepaalde oplossingen zoals een extra fietspad", deed Pille don derdag tijdens de raadsvergadering een poging. ,,We kijken momen teel serieus naar een oplossing voor het hele gebied en hopen me dio volgend jaar met een totaal- voorstel te komen." Het waren woorden die op onder anderen raadslid Stan Meulblok (PvG) niet Als we nog langer wachten, duurt het straks misschien wel tot eind 2023 het beoogde effect hadden. Meul- blok stelde dat een nieuw stuk fietspad misschien niet dé oplos sing is voor het totale probleem, maar hij denkt wel dat het op korte termijn voor verlichting kan zor gen. ,,Als we nog langer wachten, duurt het straks misschien wel tot eind 2023 voor er iets gebeurt." De PvG nam het initiatief voor een motie die burgemeester en wethouders opdraagt een plan te maken voor de aanleg van het fietspad. Hij werd uiteindelijk door bijna de gehele raad aangenomen. Alleen SGP/CU stemde tegen. Het stukje fietspad komt voorlangs het hoofdkantoor van ZLM te lopen, tussen de rotonde Ronda Gosa- plein (bij de ZLM) en het Tienden plein (bij de Gamma). Fietsers die uit de Goese Polder komen en rich ting dat Tiendenplein willen rij den, hoeven dan het Ronda Gosa- plein helemaal niet meer op, maar gaan over het nieuwe pad. Doorstroming Dat moet voor verlichting van de verkeersproblematiek zorgen, om dat juist de vele fietsers op het Ronda Gosaplein - die daar voor rang hebben - de doorstroming van het autoverkeer belemmeren. Dat zorgt er op drukke dagen soms voor dat het verkeer in de spits vastloopt tot op het Tiendenplein of zelfs de Deltaweg. Meulblok denkt dat de aanleg van het nieuwe stuk fietspad relatief eenvoudig te realiseren is. ,,Op die plek heeft vroeger een tramlijntje gelopen en de grond is van de gemeente." Het nieuwe pad kan worden aangeslo ten op één van de fietstunneltjes onder het Tiendenplein. Nadat het werken op kantoor enige tijd geleden weer werd toe gestaan, is het in hoog tempo drukker geworden met auto's in Goes. Het Tiendenplein is één van de plekken waar dat opvalt. Zeker op regenachtige dagen, als meer mensen met de auto naar Goes ko men, loopt het daar soms weer be hoorlijk vast. Het nieuwe stuk fietspad kan volgens de PvG worden betaald uit een goed gevuld potje voor grote projecten. Noord-Beveland staat er financieel goed voor. De gemeente schrijft zwarte cijfers en heeft zelfs een half miljoen euro kunnen reserve ren voor klimaatprojecten. En om dat de gemeente er zo goed voor staat, vindt de raad het niet meer dan logisch iets terug te doen voor de inwoners. Op initiatief van NBB, CDA, SGP en PvdA heeft de raad unaniem besloten dat de voorgestelde inflatiecorrectie bij de ozb vervalt. De opbrengst (45.000 euro) is nog makkelijk te halen uit het begrotingsoverschot en daar kiest de gemeenteraad voor. De toeristenbelasting gaat met 5 cent omhoog naar 1,38 euro De fracties van BEN, PvdA en D66 zwengelden de discussie over de hondenbelasting weer aan. „Overbodig, achterhaald en discri minatie", zei Mark Faasse. ,,Voor paarden en katten betaal je ook geen belasting." Maar een krappe meerderheid ziet het toch anders. Met de opbrengst van de honden belasting worden immers poep- zakjes en afvalbakken betaald, be toogde Johan Sandee (CDA). De raad besloot in meerderheid dat de hondenbezitters ook het komend jaar gewoon weer een aanslag in de bus krijgen. Voorzieningen De toeristen kunnen ook niet re kenen op een meevallertje. De toeristenbelasting gaat met 5 cent omhoog naar 1,38 euro. Alle frac ties vinden deze verhoging ge rechtvaardigd omdat de gemeente veel geld kwijt is aan voorzienin gen voor de toeristen. Het CDA opperde nog om de man met de kleine portemonnee te ontzien door meer toeristenbelasting te heffen op dure locaties, maar dat bleek niet haalbaar. Heb jij een (bijna) afgeronde opleiding in de zorg? Maak vrijblijvend kennis met Zuidwester tijdens onze speeddate! LUNCHROOM B en W in Borsele dachten een goede daad te verrichten door een parkeerplaats aan te laten leggen aan de Doelstraat in Oudelande. Die smalle straat staat bijna altijd vol met auto's, wat verkeerspro blemen met zich meebrengt. Het idee: Beveland Wonen zou een verouderde tweekapper (num mers ia en 3) voor een symbolisch bedrag overdoen aan de gemeente, die zou dan de huizen slopen en daar negen parkeerplaatsen aan leggen. Daarmee zouden ge meente en het dorp voor een dub beltje - nou ja, voor een relatief laag bedrag van 67.000 euro - op de eerste rang zitten. Maar dat was buiten de dorps raad van Oudelande gerekend. Se cretaris Marien Groen vroeg de raad donderdag om de huizen te behouden. ,,Twee woningen is voor ons dorp heel veel, zeker in een tijd dat goedkope huizen bijna niet te vinden zijn." De hele oppo sitie ging daarna achter een voor stel van LPB staan om de huizen te verkopen aan particulieren en met de opbrengst op een andere plek een parkeerplaats aan te leggen. Wethouder Kees Weststrate boorde dat idee de grond in. ,,Be- veland Wonen gaat ons die huizen niet cadeau doen zodat wij ze kun nen verkopen en met de winst strijken. Ik ga ze dit niet eens vra gen. Ze zien me aankomen." De coalitiepartijen in de raad waren het met hem eens en stemden te gen het initiatief van de oppositie. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit! Tel.: 0113-21 66 77 zaterdag 6 november 2021 Goese raad eist fietspad Wethouder Cees Pille stribbelde tegen, maar de gemeenteraad liet zich niet ompraten: er moet een nieuw stuk fietspad worden aangelegd nabij het Tienden plein in Goes. Daarmee moet de verkeersellende ter plekke wor den verminderd. Rob Paardekam Goes - Stan Meulblok, PvG Goed nieuws voor woningeige naren op Noord-Beveland: de onroerendezaakbelasting (ozb) gaat niet omhoog. De honden belasting blijft wel bestaan en toeristen zijn volgend jaar iets duurder uit. Melita Lanting Wissenkerke GOES Het gaf even wat overlast, maar de grote kruising aan de Deltaweg in Goes heeft nu wel slimme verkeerslichten. Sinds dinsdag is dag en nacht gewerkt aan het vervangen van de ver keerslichten. Dat had tot gevolg dat de kruising maar zeer beperkt kon worden gebruikt door het verkeer. Dat leidde tot grotere drukte op sluiproutes tussen onder meer Goes en 's-Heer Hendrikskinderen. Eigenlijk zouden de werkzaamheden tot en met maandag duren, maar alles ging zo voorspoedig dat de kruising vrijdagmiddag alweer open kon. De slimme verkeerslichten zien straks welke fietsers, automobilisten en bussen op hen afkomen. Zo kunnen de verkeers stromen beter op elkaar worden afgestemd. Eerder kreeg de grote kruising op de Deltaweg bij Wilhelminadorp al slimme verkeerslichten. Vanaf dinsdag worden deze ook geplaatst op de krui sing tussen Kats en Colijnsplaat. foto johan van der heijden Leer meer ZUIDWESTER Meer weten over werken bij Zuidwester en onze vacatures? Kijk dan op werkenbijzuidwester.nl. Het gaat maar om twee huizen, maar toch leverde het plan voor sloop van een paar woningen in Oudelande discussie op in de Borselse gemeenteraad. De woningnood zorgt ervoor dat voor elk huis gestreden wordt. Martijn de Koning Oudelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131