'HAD IK MIJN KOP MAAR GEHOUDEN' BY De Liefde niet loslaten. Ik was tot over mijn oren verliefd, en ging alleen nog maar op dat gevoel af. Dat is waarschijnlijk ook wat er misging: ik negeerde mijn verstand en heb bepaalde signalen gemist. Dat de relatie met haar zoon en dochter voor alles ging, bijvoorbeeld. Ik begreep dat natuurlijk, maar besefte pas later dat ze die kinderen ado reerde, dat ze probeerde het verlies van hun vader te compenseren door altijd voor ze klaar te staan en hun wensen boven de hare te stel len. Ik snapte dat die dynamiek was ontstaan maar kon er niet goed mee omgaan. Na vijf maanden dachten we erover te gaan samen wonen, maar haar kinderen gingen ervoor lig gen. Ze wilden hun kamers in het ouderlijk huis niet kwijt, hoewel ze er al niet meer woonden. En Anna ging daarin mee. Wat ik ook lastig vond, was dat haar zoon de rol van de man in huis speelde. Gingen we een weekend met z'n vieren weg, dan nam hij de leiding. Hij was degene die incheckte bij het hotel, de wijn bestelde en besloot dat er die dag werd getennist. Misschien kinderachtig dat ik me overruled voelde door een jongen van 22, maar ik zag het als een gebrek aan respect. Zei ik er iets over tegen Anna, dan vatte zij dat op als een aanval op haar opvoed kundige kwaliteiten. Dat weekend liep onze relatie stuk. Ze kon mijn kritiek niet handelen, is dichtgeklapt en zag geen weg meer terug, ondanks mijn spijtbetuiging. Doodzonde. Had ik mijn kop maar gehouden, dan waren we misschien nog samen geweest. Nu is het goud in mijn handen ontploft.' 'Vlak voor ze overleed, zei mijn vrouw: "Jij kunt niet alleen zijn. Blijf overeind en denk vooruit." Het was de tweede keer dat ik weduwnaar werd. Op mijn 35ste verloor ik mijn eerste echtgenote aan borstkanker, vorig jaar maakte longkanker een einde aan het leven van mijn tweede vrouw. We waren 33 jaar getrouwd. Ik heb mijn portie tranen wel gehad. Hoe pijnlijk en verdrietig het ook was, het leven ging door, zoals mijn vrouw had gezegd. Ik heb het huis opgeruimd, de as verstrooid, en ging nadenken over de toekomst. Ik moest in beweging komen, een beetje aan mijn conditie werken, een stip op de horizon zetten. Onwennig schreef ik me in op datingsites en zo ontmoette ik Anna. Ik was a la minute van de kook. We waren direct vertrouwelijk, ze vertelde hoe de dood van haar man haar van de sokken had geblazen en hoe ze daarna alleen haar kinderen had moeten grootbrengen. Het voelde fijn en natuurlijk, onze eerste kus was ook meteen raak, net als onze eerste nacht samen. Als een sleutel op een slot - zo ervoeren we het beiden. Ja, ik had wel enig schuldgevoel ten aanzien van mijn overleden vrouw, maar ik had met Anna goud in handen en wilde dat Marco (70) viel als een blok voor Anna (63) maar kon er niet tegen dat haar volwassen kinderen voor alles gingen: 'Ik voelde me overruled door een jongen van 22.' MEZZA 45 De echte namen van Marco en Anna zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125