8 ZEELAND POPTALENT KATE LOIS (15) PRESENTEERT EERSTE SINGLE/ Het Zeeuwse poptalent Kate Lois brengt samen met Muziekschool Zeeland haar eerste nummer uit. Aan ambitie geen gebrek. ,,Ik heb altijd geroepen dat ik zangeres word." Vijftien jaar is ze pas. Toch schrijft Kate Lois uit Goes al geruime tijd haar eigen nummers. „Muziek is de rode draad in mijn leven", zegt zij. „Zingen heb ik altijd al gedaan. Een paar jaar geleden ben ik ook begonnen met gitaarspelen en in middels heb ik mezelf piano leren spelen. Naarmate ik me bewuster werd van alles wat er gebeurde in mijn leven, schreef ik dat ook op. In het begin waren dat flarden, maar vanaf mijn tiende werden dat echt liedjes." Sindsdien is ze nauwelijks te stuiten. ,,Als ik mijn emoties kwijt wil, dan doe ik dat door een num mer te schrijven. Er gaat geen dag meer voorbij dat dat niet gebeurt. Dat kan overal waar ik ben. Des noods schrijf ik op een servetje. Zelfs op school in de les gebeurt het, hoewel dat totaal niet goed is voor mijn concentratie. Muziek staat voor mij altijd op nummer één. Ik heb ook altijd geroepen dat ik zangeres word. Mensen zeggen dan wel eens: dat is toch geen baan? Ik zal laten zien dat het wel zo is." Videoclip Nu presenteert ze zich aan een groter publiek. Muziekschool Zee land heeft haar de kans geboden een complete popproductie op te nemen, onder leiding van docent en drummer Jeroen Simons. Het resultaat is de single Wishing, die vandaag wordt gelanceerd, inclu sief bijbehorende videoclip. Ter gelegenheid daarvan intro duceert Kate Lois, die eigenlijk Lois Spruijt heet, haar artiesten naam. ,,De tweede naam van mijn moeder is Catharina", verklaart ze. ,,Ik was ook een keer op een ver jaardag toen iemand mijn naam vroeg. Ik zei: ik heet Lois. Maar diegene verstond: Kate Lois. Dat vond ik meteen leuk klinken, dus ik heb het altijd onthouden. Die naam past bij mij." Ze kende Simons doordat ze sa men in de popband en bigband van de muziekschool speelden. Daarom vroeg ze hem eens te luis teren naar haar eigen nummers. Hij was meteen onder de indruk. ,,Wat me vooral opviel is dat ie mand die pas vijftien jaar is, met Ik hoop dat veel mensen zich herkennen in de emoties die ik beschrijf haar muziek een verhaal met diep gang weet te vertellen", zegt Si mons. ,,Ik zag ook allerlei beelden bij haar muziek en voelde me geïnspireerd er dingen aan te voe gen. Ik wist meteen: hier moet ik iets mee doen." Dankbaar Hij kreeg van Robert Vroeginde- weij, directeur van de muziek school, groen licht om een num mer van Lois te produceren en te mixen. Dat is Wishing geworden. Collega's van Simons werkten mee aan de opnamen en hielpen bij de videoclip. ,,Ik ben ontzet tend dankbaar dat ik deze kans heb gekregen", zegt Kate Lois. Ze omschrijft Wishing zelf als een 'popfolkcountry-combinatie'. ,,Ik hou ervan dat het niet één stijl is." Het nummer gaat over een be ginnende liefdesrelatie en de angst voor afwijzing. ,,Mijn muziek is als een soort dagboek dat ik deel. Ik probeer er wat van mezelf in te stoppen, maar ook een deel open te laten, zodat mensen die ernaar luisteren hun eigen invulling eraan kunnen geven. Ik hoop dat veel mensen zich herkennen in de emoties die ik beschrijf en dat ik kan weergeven waar zij de woor den niet voor hebben." Taylor Swift Taylor Swift is voor haar een voor beeld. Zelf hoopt Kate Lois ook tot grote hoogten te stijgen. ,,Ik wil groot worden in Amerika. Ik voel me mijn hele leven al aangetrok ken tot het land, hoewel ik er nooit ben geweest. Ik heb er echt geen ideaalbeeld van, maar ik heb altijd gezegd: dat is mijn thuis. Dat heeft te maken met hoe mensen er den ken, hoe mensen er zijn en hoe groot de muziekindustrie er is. Het is echt mijn doel daar te ko men. Ik weet dat het moeilijk is, maar de droom wordt alleen maar groter als mensen tegen mij zeg gen dat iets niet kan." ELKE ZONDAG OM 17.20 UUR TE ZIEN BIJ SBS6 In een nieuw vtwonen tv-programma gaan Frans, Muk en Sieg op zoek naar interieurtalent! Tien kandidaten halen 8 weken lang alles uit de kast en strijden tegen elkaar in een spannende afvalrace om de titel Grootste interieurtalent van Nederland en België. vrijdag 5 november 2021 'Ik wil groot worden in Amerika' Simons, die haar single produceerde: ,,Als ik mijn emoties kwijt wil, dan Rolf Bosboom Goes Kate Lois met drummer Jeroen schrijven." foto johan van der heijden - Kate Lois, singer-songwriter doe ik dat door een nummer te 83PJ- nieuw!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36