Weergeen besluit over boulevards Middelburgers weten Veerse parkeerkaart goed te vinden li) 1 7 Gemeente verkocht2505jaarkaarten gemeten van Fractions Veere voerde dit jaar het betaald parkeren in langs de kust om er voor te zorgen dat dagtoeristen meer gaan bijdragen en om de leefbaarheid te bevorderen. Aan vankelijk zou er geen jaarkaart ko men. Na druk vanuit de dorpsra den, ondernemers en politiek kwam die er toch. In eerste instan tie zou die 150 euro gaan kosten. Maar na de nodige protesten werd dat 100 euro. Eigenaren van die kaart kunnen hun auto het hele jaar zetten op de goedkopere par keerplaatsen langs de kust waar maximaal 2,40 euro per uur of 12 euro per dag moet worden be taald. Noord-Beveland De inwoners van Noord-Beveland hebben 650 van die kaarten aange schaft. Dat is niet vreemd want al jaren beheert Veere ook de Noord- Bevelandse parkeerterreinen langs de Veerse Gatdam en bij het Ban- jaardstrand. Wie daar vaak wil parkeren en niet telkens geld in de parkeermeter wil stoppen, heeft dan ook een jaarkaart nodig. Een kaart die voor de inwoners van Noord-Beveland heel voordelig is omdat ze na aanschaf via de eigen gemeente tegoedbonnen krijgen die ze kunnen besteden bij de plaatselijke ondernemers. Deze Vanaf volgend jaar wordt het betaald parkeren uitgebreid speciale constructie is bedacht door het Noord-Bevelandse ge meentebestuur om ervoor te zor gen dat de eigen inwoners geen fi nancieel nadeel ondervinden van het parkeerbeleid van de buren. Veel Veerse politieke partijen zou den graag zien dat zo'n regeling ook bedacht wordt voor de eigen inwoners. Want ze vinden het niet goed dat een inwoner van bijvoor beeld Gapinge moet betalen als hij met de auto naar het strand in Zoutelande gaat. Tijdens de laatste commissie vergadering ontraadde de jurist van de gemeente Veere met klem om in navolging van Noord-Beve land de eigen inwoners op die ma nier te bevoordelen. Volgens hem is dat juridisch niet in de haak. Daar wijst wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) ook op. Hij vindt een bedrag van 100 euro ook alleszins redelijk. ,,Met zo'n kaart kan je in de gehele gemeente par keren." Hij wijst ook graag naar Middelburg, waar inwoners die niet in het centrum wonen en dus geen parkeervergunning hebben, gewoon parkeergeld moeten beta len als ze met de auto naar de schouwburg gaan. Camping Als naar de verkoop van de jaar kaarten wordt gekeken, is het op vallend dat buitenlandse bezoe kers er nog maar weinig (69) heb ben gekocht. Dat kan zijn omdat ze nog onbekend zijn met die kaart. Maar het kan ook betekenen dat ze hem niet nodig hebben. Want als je bijvoorbeeld een aantal weken staat op een camping bij Zoute- lande is het strand of te voet of met de fiets zo te bereiken en heb je blijkbaar geen behoefte om ook el ders het strand te bezoeken. Zeedijk Vanaf volgend jaar wordt het be taald parkeren uitgebreid. Dan moet er onder meer ook betaald worden voor parkeren op de zee dijk (2,40 per uur) tussen Westka- pelle en Domburg. Wisse: ,,Maar 's winters niet, dan is het daar gra tis." Een besluit over afsluiting van bou levards en de tijdstippen waarop dat moet gebeuren, werd gister avond wéér niet genomen tijdens de gemeenteraadsvergadering. Van de aanwezige 22 raadsleden stemde precies de helft voor een voorstel om de boulevards Evertsen en Bankert op bepaalde tijden af te sluiten en de andere helft tegen. Overigens kon een raadsmeerder- heid zich vinden in de verdeling van de boulevards in een autoluw deel (Evertsen en Bankert) en een deel waar vaker (of altijd) auto's over mogen rijden (De Ruyter). Ontsluitingsweg Boulevard de Ruyter zeven maan den lang grotendeels afsluiten, is niet haalbaar omdat dat deel van de boulevard dé ontsluitingsweg voor het centrum is als er evenementen op het Bellamypark plaatsvinden, verklaarde wethouder Sem Stroo- snijder. Of als er aan straten op of aan het centrale plein wordt ge werkt. ,,Zoals op dit ogenblik. Om dat er wordt gewerkt aan de Spui straat gaat het verkeer de laatste week in beide richtingen over Bou- Omdat er wordt gewerkt aan de Spuistraat gaat het verkeer de laatste week in beide richtingen over Boulevard de Ruyter tijen - SP en CU voorop - stemden vooral tegen, omdat ze vonden dat het voorstel nog eens opnieuw moet worden bekeken. Dat doel werd bereikt, maar of dat tot meer duidelijkheid en eensgezindheid leidt, is hoogst ongewis. bin Van der Poel Home textiel Voor kwalitatieve vloer- en raambekleding levard de Ruyter." Maar over tijd stippen dat boulevards mogen wor den afgesloten, liepen de meningen ver uiteen. Dwars door coalitie en oppositie heen. Zo complimen teerde de ene oppositiepartij het college met de durf om boulevards een groot deel van de dag af te slui ten, terwijl de andere coalitiepartij blijft vinden dat alle verkeers deelnemers van alle bou levards ge bruik moe ten kunnen blijven maken. Sommige par- Nu ook spouwmuurisolatie! vrijdag 5 november 2021 WA 's Zomers kan het heel druk zijn met geparkeerde auto's op de dijk tussen Domburg en Westka- pelle. Vanaf maart volgend jaar moet 2,40 euro per uur betaald worden om daar te parkeren. archief foto DIRK-JAN GJELTEMA Middelburgers hebben dit jaar massaal een jaarkaart gekocht a 100 euro om te parkeren langs de Veerse kust. Dat blijkt uit cijfers van de gemeente. Er werden dit jaar 2505 van die kaarten gekocht. Bijna een derde daarvan, 796, ging naar Middelburgers. Emile Calon Domburg Zoveel hoofden, zoveel zinnen. Dat geldt zeker voor gebruik en inrichting van de Vlissingse bou levards. Oók bij de gemeente raadsfracties. René Hoonhorst Vlissingen - Sem Stroosnijder, wethouder i I II Schouwersweg 7, Heinkenszand 0113-564000 binnenuit.nl De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35