Melse verkozen tot lijsttrekker SGP-Veere Met één corona-polsbandje kun je nu in Middelburg eten, drinken én sporten ZONDAG OPEN Zóndag 7 november zijn we open van 12.00 -17.00 uur/ Vanaf vandaag kan iedereen die in Middelburg de horeca in wil, een polsbandje krijgen en daarna elk restaurant of café bezoeken. Zelfs twee sportclubs doen eraan mee. Het bandje is door ondernemers vereniging VOM, Koninklijke Ho reca en de gemeente bedacht voor de binnenstad. Dat ook sportclubs meedoen, is nieuw. ,,Voetbalver- eniging Dauwendaele en korfbal vereniging TOP Arnemuiden gaan ze ook gebruiken", vertelt Renny Minnaert van Koninklijke Horeca Nederland in Middelburg. ,,Als an dere verenigingen het ook willen gebruiken voor toegang tot de kan tine en de kleedkamers, dan kan dat. Als ze het maar op tijd melden, zodat ik extra bandjes kan bestellen. Het bandje is niet verplicht maar maakt het wel gemakkelijker." Minnaert: ,,We hebben twee pos ten: op de Markt en op het Koor kerkplein. Op elke post staat van 12.00 tot 22.00 uur iemand die jouw qr-code of testbewijs én je identi teitsbewijs controleert, om te zien ofhet echt jouw code is. En iemand anders doet het bandje om je pols. Dat bandje zit strak genoeg zodat het er niet af kan zonder het te scheuren. En als het gescheurd is, is het niet meer geldig. Door het strak rond de pols te doen, voorko men we dat iemand het af doet en aan een ander doorgeeft. Dat is fraude. De bandjes zijn ook hufter- proof en nauwelijks na te maken." ,,Eén dag. We hebben voor elke dag een andere kleur. We beginnen vandaag met gele bandjes. We heb- ben nu zeven kleuren beschikbaar. Voorlopig geven we ze alleen uit op vrijdag en zaterdag." We houden ons aan de regels, maar we willen het ook aantrekkelijk houden ,,Nee, dat is een hardnekkig misver stand. Het polsbandje komt niet in de plaats van de coronacheck, het is een aanvulling. Elke eigenaar van een café of restaurant kan ook nog steeds om je qr-code of negatieve testbewijs vragen. Omgekeerd kun je ook zonder polsbandje nog steeds de horeca in, maar dan moet je je ter plekke laten controleren." ,,Wel als je meer zaken wilt bezoe ken. Stel dat je gaat winkelen en eerst in De Huifkar koffie wilt drin ken en later nog bij De Herberg wilt eten, dan moet je je al twee keer la ten controleren. Daar komt bij dat je je voortaan ook op het terras moet laten controleren." ,,Dat is het mooie: geen enkele on dernemer hoeft zich aan te melden. Het bandje is het bewijs dat je je qr- code en identiteitsbewijs al ergens hebt laten controleren." Voorzitter Finus Kuijs: ,,We hou den ons aan de regels van de over- heid, maar willen het ook aantrek kelijk houden om bij ons in en uit te lopen. Het voordeel is dat ze met het bandje dat ze bij ons krijgen, 's avonds ook op stap kunnen. Het is dus ook een service naar de leden en bezoekers." Marcel Meulmeester van de spon sor- en pr-commissie: ,,Dit maakt het mogelijk om op een gemakke lijke manier zo veel mogelijk men sen met zo min mogelijk gezeur binnen te laten bij zowel de kantine als de sporthal. Het is een superser vice." ïntratuin Koudekerke ZOUTELANDE Jaap Melse is unaniem gekozen door de leden van de SGP-Veere tot lijsttrekker bij de raadsverkiezingen van maart volgend jaar. Zijn partijgenoot René de Visser is de kandidaat-wethouder namens die partij. De keuze voor Jaap Melse is bij zonder omdat de inwoner van Zoutelande bijna vier jaar gele den opstapte als wethouder nadat een integriteitsonderzoek in op dracht van de burgemeester uit wees dat Melse 'niet had gehan deld zoals het een goed wethou der betaamt'. Twee andere onderzoeken spraken hem echter vrij. Eén daarvan, van professor Michiel de Vries, hoogle raar bestuurskunde aan de Rad boud Universiteit Nijmegen, kent de gemeenteraad, maar is nooit besproken. Het andere onderzoek is van zijn advocate Marion van den Brekel en is strikt vertrouwe lijk opgestuurd naar burgemeester Rob van der Zwaag en nooit open baar gemaakt. Op hoofdlijnen ko men zij echter tot dezelfde conclu sie: er is geen sprake van integri- teitsschending door Melse. De Raad van State dacht daar recent echter toch anders over. Die vond dat Melse destijds fout handelde. Voor SGP-voorzitter Leon Mulder is Melse 'de beste kandidaat'. Ook roept hij op nu vooruit te kijken. ,,Er zijn in het verleden fouten ge maakt, daar hebben we van ge leerd, nu is het zaak dat we Veere weer gaan besturen met een sterke en stabiele SGP." Melse is blij met de uitverkie zing. Hij zegt dat hij vereerd is dat de partij en de leden zoveel ver trouwen in hem hebben. Hij wil dat de rust weer terugkeert in de Veerse politiek. ,,Die wens hoor ik voortdurend als ik op straat met mensen spreek. Niet alleen mensen van mijn partij maar van iedereen." VANAF 15 NOVEMBER: K 5 KOOPAVONDEN PER WEEK OPEN Extra open op maandag, dinsdag en woensdag tot 21.00 uur. Kijk op www.intratuinkoudekerke.nl voor alle openingstijden. Intratuin Koudekerke GaLgeweg 5 6 VRIJDAG 5 NOVEMBER 2021 WA Niet verplicht, wél erg handig Maurits Sep Middelburg Hoe kom ik aan zo'n coro na-polsbandje? Hoe lang is het bandje geldig? Is het bandje verplicht om een café of restaurant in te mogen? - Finus Kuijs, FC Dauwendaele Het bandje maakt het dus vooral gemakkelijker? Doen alle horeca-zaken in Mid delburg mee? Waarom gebruikt FC Dauwen- daele die bandjes ook? En hoe zit dat met TOP? - Emile Calon Renny Minnaert toont het polsbandje waarmee mensen toegang kunnen krijgen tot de horeca in Middelburg. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34