Zeeuwse zeehonden vol met En de provincie wist er al jaren van Feyenoord pakt in Berlijn knappe winst: 1-2 Recordaantal botsingen met voertuigen Rijkswaterstaat Herkenbaar ABBA Walcheren Matig PSV blijft ondanks gelijkspel bij Monaco meedoen in Europa League: 0-0 Nieuwe plaat Voyageis meteen een succes en is ook gelijk platina Dit jaar zijn er al 30 automobilisten op een pijlwagen of botsabsorber geklapt. Doorgaans registreert Rijkswaterstaat 20 tot 25 van derge lijke aanrijdingen. Ook werden 10 dienstauto's total loss gereden. En dan komen de donkere maanden er nog aan. Weginspecteurs deelden verder al ruim 4500 boetes uit voor het negeren van een rood kruis. De kans lijkt groot dat de bonnenregen van vorig jaar (4923 bonnen) wordt overtroffen. Meer werk aan de weg Volgens Rijkswaterstaat is één van de oorzaken dat er dit jaar meer aan de weg wordt gewerkt. ,,We heb ben corona aangegrepen om de no dige werkzaamheden naar voren te halen'', vertelt David van Baarle, di recteur wegverkeersmanagement bij Rijkswaterstaat. Een andere reden is dat moderne auto's met hun aanraakschermen en entertainmentsystemen steeds meer afleiding bieden, stelt hij. Veel automobilisten vertrouwen daarbij te veel op de automatische rijhulp en andere geavanceerde snufjes van hun auto. „Mensen moeten ge woon door de voorruit blijven kij ken en zich op het rijden richten'', stelt Van Baarle. ,,Dan zijn onze voertuigen, de rode kruizen op de borden boven de weg, of de opval lende botsabsorbers en pijlwagens echt niet te missen.'' Rijkswaterstaat maakt zich ern stig zorgen over de veiligheid van de eigen 325 weginspecteurs, de dui zenden wegwerkers, de politie en andere hulpverleners. ,,Die pick- uptrucks, pijlwagens en botsabsor- bers staan er om wegwerkzaamhe den veilig te laten plaatsvinden of om ongevallen snel af te handelen. Dat doen we in het belang van alle weggebruikers.'' Van Baarle voegt toe dat een botsing ook levensge vaarlijk voor automobilisten zelf is. Niet zelden is er sprake van ernstig letsel. Schandalig en asociaal Voor weggebruikers die bewust een rood kruis negeren, heeft de di recteur wegverkeersmanagement geen goed woord over. ,,Als je men sen in gevaar brengt omdat je meent meer haast te hebben, dan vind ik dat schandalig en asociaal. Dan hoor je niet op de weg thuis.'' De overheidsinstantie krijgt steun van RAI Vereniging, die Rijkswaterstaat deze week met zijn jaarlijkse onderscheiding - het Gouden RAI Wiel - een hart onder de riem steekt. ,,De bots- en pijlwa gens, maar ook de dienstauto's staan er om de weginspecteurs te beschermen'', stelt RAI-directeur Steven van Eijck. ,,De inspecteurs van Rijkswaterstaat zijn dag en nacht en in weer en wind voor ons op pad om ervoor te zorgen dat wij op onze bestemming komen.'' »P3 vrijdag 5 november 2021 In een la in het provinciehuis blijken al jarenlang rapporten te liggen waarin gewaarschuwd wordt voor PFAS-vervuiling in de Westerschelde. Opdrachtgever was de provincie zelf. En zelfs 3M wordt daarin al genoemd. Zeeuwse zeehonden blijken nu veel meer van het gif in zich te hebben dan soortgenoten elders. zeeland 2 P20 Wegwerker is leven niet zeker Wegwerkers op auto- en snel wegen zijn hun leven steeds minder zeker. Automobilisten hebben dit jaar al een record aantal dienstwagens, pijlwagens en botsabsorbers aangereden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van Rijkswaterstaat. David Bremmer Utrecht 12°C Afwisseling van zon en stapelwolken NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het 1 weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1