EENS EEN ZEEUW 9 Liselore Stuut (45) woont al jaren niet meer in Zeeland, maar wel vlak bij het Noordzeestrand. ,,Als je bent opgegroeid in Zeeland, zit de liefde voor de kust in je genen. Dan kun je niet meer zonder. Ik wil altijd vlak bij de zee zitten, zelfs als ik op vakantie ben.'' ,,Ik heb een heerlijke jeugd gehad op Noord-Beveland. Wij woonden in Kamperland, dus ik groeide op met het strand om de hoek en het Veerse Meer op fietsafstand. Wij konden alle zomers genieten van het water en de mooie kust en dat deden we. Ik kan me goed herinneren dat we met vrienden naar het Banjaardstrand gingen. Dat was elke keer een groot feest. Ik hou ontzettend van strand en ik woon nog steeds op een steen worp afstand van het strand en de zee. Ik kan niet meer zonder." ,,Ik heb vanaf m'n 18e een paar jaar in Middelburg gewoond, vervolgens heb ik een stage gedaan in Brussel en daarna ben ik in Den Haag gaan stu deren. Tijdens mijn studie kreeg ik een baan aangeboden en zodoende ben ik in Den Haag blijven hangen. ,,Nee, absoluut niet. Den Haag is een fijne stad om te wonen. Je hebt hier alles op fietsafstand en dat is heerlijk. Ik kan nu besluiten om vanavond naar de film of uit eten te gaan en dan hoef ik niet eens de auto te pakken. Je hebt hier, net als in Zeeland, prach tige natuur. We hebben de zee en het strand om de hoek en wat dacht je van de duinen? Of de prachtige par ken in Den Haag? Bovendien wonen wij in een rustige buurt waar de kin deren nog gewoon op straat kunnen spelen, net als ikzelf vroeger. Weet je;in Zeeland heb je dorpen, maar de wijken in een stad zijn ook net dor pen. Aan mij werd vroeger gevraagd 'Van wie bin jie d'r intje?', als ik op straat speelde. Nou, dat vragen ze hier in Den Haag ook aan mijn 8-ja- rige zoon, maar dan niet in het Zeeuws natuurlijk. Ik zie wel dat mijn zoon meer keus heeft dan ik had. De tennisbaan van Kamperland lag achter ons huis, dus ik ging auto matisch op tennis. Mijn zoon zit nu op hockey, maar ik heb zelf als kind nooit overwogen om op hockey te gaan, want dat was niet in de buurt. Maar heb ik hockey gemist? Welnee, helemaal niet. Ik wist niet dat het er was. Nu ik in de stad woon, zie ik wel dat je hier alle mogelijkheden dicht bij hebt." ,,Dat durf ik niet te zeggen. Eerlijk gezegd hebben we een paar jaar gele den overwogen een huis te kopen in Middelburg. Die stad geeft me altijd een warm gevoel, maar vanwege ons werk in de Randstad hebben we uit eindelijk besloten een huis in Den Haag te kopen. Inmiddels heb ik in Den Haag ook mijn eigen pr-bureau en heb ik opdrachtgevers in de Rand stad, maar ook in de rest van Neder land. Opvallend genoeg heb ik nog nooit een opdracht voor een bedrijf in Zeeland gedaan. Er zijn zoveel mooie pareltjes in Zeeland die ik nog eens zou willen helpen op het gebied van communicatie. Wie weet komt dat ooit nog eens voorbij!" ,,Ik ga tegenwoordig 's morgens in de zee zwemmen. Daarmee ben ik be- gonnen in coronatijd, in februari om precies te zijn. Wij gingen vaak naar het zwembad, maar dat was toen dicht en mijn zoon had zo veel zin om te zwemmen. Toen we iemand tegenkwamen die net in de zee had gezwommen, zei mijn zoon: 'Dat wil ik ook'. Dat vond ik nogal wat in fe bruari, maar we hebben allebei een wetsuit, dus ik stelde voor om het eens te proberen. Ik dacht dat hij er zo uit zou zijn, maar hij vond het heerlijk. En nu doe ik het al een hele tijd, het lukt niet elke dag, maar toch wel een aantal keren per week. Voor dat de werkdag begint, duik ik even in het water en dat geeft een enorme boost aan je dag. Het werkt beter dan koffie." ,,Absoluut, ik kom er nog regelmatig. Dit voorjaar waren we in Cadzand. Dat is ook een heerlijk gebied. Je kunt er fietsen en zwemmen en die weids heid daar is echt fantastisch. Ik heb mooie herinneringen aan Zeeuws-Vlaanderen, want mijn opa en oma hadden een huisje in Aarden burg, dus wij kwamen daar vaak. Ze hadden een grote tuin waar ik heer lijk kon spelen met mijn broer en neefjes." ,,Het was leuk om samen met mijn gezin terug te gaan naar die regio. En sowieso gaan we in de vakanties vaak naar Zeeland. Mijn familie woont in Vlissingen en dan combineren we een bezoek aan de familie met de va kantie. Fijn om elkaar weer te zien en dan hangen we ook echt de toerist uit. Een van mijn beste vriendinnen woont in Kamperland en in de zo mervakantie gaan we altijd een dagje op pad en doen we samen met de kinderen leuke dingen. Dus ja, ik woon er niet meer, maar ik geniet nog wel volop van Zeeland." In Zeeland heb je dorpen, maar de wijken in een stad zijn ook net dorpen GO DONDERDAG 4 NOVEMBER 2021 Ik woon niet meer in Zeeland, maar kan niet zonder de kust Rachel van Westen Den Haag In welk deel van Zeeland ben je op gegroeid? Je vertelt dat je nu ook vlak bij het strand woont. In welke plaats woon je nu? Je bent er blijven hangen, dat klinkt alsof je liever ergens anders wil zijn? Dat klinkt positief. Denk je dat je er de rest van je leven blijft wonen? Liselore Stuut houdt ontzettend van de kust en woont nog steeds op een steen worp afstand van het strand en de zee. foto CARLOS CANDEIAS/TULIPA MEDIA Je hebt het vaak over de zee en het strand en vertelde dat je ook nu vlak bij de zee woont. Ga je ook vaak naar het strand? Kom je nog weleens in Zeeland? Liselore Stuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37