Run op prikstraat door QR-plicht Tweede Kamer slikt coronarestricties, buitensport gespaard Altijd in een korte broek Ajax door in Champions League Korte broeken voor mannen zijn hot, ook in de wintermaanden P7 Ondanks vroege rode kaart houdt Dortmund nog lang stand De nieuwe restricties leiden tot cha grijn in het parlement, maar ook tot een toeloop bij de coronaprikstraat, meldden diverse GGD's. Nu ieder een voor een bezoek aan het buiten terras en de sportschool straks een groen vinkje in de QR-app moet hebben, lijkt de vraag om een inen ting te stijgen. De landelijke koepel kreeg gisteren 17.000 prikafspraken te verwerken, tegenover gemiddeld 10.000 op een 'gewone' dag. Herinvoering van de mondkap- plicht, een dringend thuiswerkad vies en de uitbreiding van de coro napas naar onder meer sportscho len, zwembaden en musea moet de nieuwe virusgolf helpen platslaan. Het kabinet trapt op de rem nu het aantal ziekenhuisopnames en infecties hard toeneemt. Volgende week vrijdag moet blijken of er meer actie nodig is. ,,Dan is er een nieuw weegmoment, kijken we naar gedrag, de situatie in zieken- Maatregelen zijn nu nodig om een horrorowinter te voorkomen huizen", zei demissionair premier Mark Rutte tijdens het coronadebat gisteravond. De QR-plicht voor buitenspor ters wordt geschrapt na forse kritiek bij sportclubs in het land, die weer klonk in het parlement. Het be- smettingsrisico op het veld is klein, bovendien wordt een QR-controle lastig daar. Dus hoeven buitenspor ters en het publiek langs de lijn geen coronapas te tonen, dat moet wel in de kantine en in de sportzaal. Sombere voorspellingen De rest van de nieuwe beperkingen kan rekenen op genoeg steun, waarschijnlijk droegen de sombere voorspellingen van het RIVM daar aan bij. Het totale aantal coronapa tiënten op de intensive care kan stijgen van 250 nu naar tot wel 750 in december, als het tegenzit. Nu al lopen ziekenhuizen over en moeten veel operaties uitgesteld worden, dus adviseert het OMT al vast noodmaatregelen voor te be reiden. Dan komen beperkte ope ningstijden voor de horeca, minder bezoek thuis, de coronapas voor niet-essentiële winkels en het bui tensluiten van ongevaccineerden plots in beeld. En dat alles slechts enkele weken nadat OMT-voorzit- ter Jaap van Dissel in deze krant nog voorspelde dat harde lockdownre- gels niet nodig zouden zijn. Maar de cijfers lopen zo hard op dat er geen model op berekend leek. ,,Maatre- gelen zijn nu nodig om een horror- winter te voorkomen", vatte PvdA- Kamerlid Attje Kuiken de teneur samen. P3-5 Het mondkapje is terug. Net als de 1,5 meter. Geen pretje en de meningen lopen er natuurlijk sterk over uiteen. Nathalie Verhulst en zoon Tom uit Middelburg moeten er ook aan geloven. Maar Nathalie stoort zich er niet aan. ,,Van mij had het nog wel strenger gemogen.'' »P20 De mondkapplicht en uitbreiding van de coronapas gaan door en leidden gisteren tot rijen bij de prikstraat. Een Kamermeerder heid stemt in met de coronares tricties. Niels Klaassen en Hans van Soest Den Haag - Attje Kuiken, PvdA ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA De rust verdwijnt 11°C Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1