Experimentele muziek op Electronic Na twee jaar eindelijk weer Sound Session in pand van HulstArt Herfstfeesten in De Griete 7 Festijn in Koewacht terug van weggeweest, met ouder en piepjong talent Etienne heeft al jaren podiumervaring en Stefan staat voor het eerst voor publiek. De Bonte Avond in Koewacht is terug van weggeweest. Leven in de brouwe rij houden, met wat voor evenementen dan ook. Als eerst bestuurslid en later voorzitter was ik zo'n 36 jaar be trokken bij het wel en wee van ge meenschapscentrum De Vlaschaard", vertelt Etienne van Waes. ,,Dan kom je met ideeën op tafel om allereerst het dorpshuis te laten draaien en ook de dorpelin gen er naartoe zien te trekken." De eerste editie van de Bonte Avond sloeg in 2007 gelijk goed aan. In 2019 kwam er even de klad in, te weinig deelnemers. Vorig jaar stond alles weer op de rails, maar toen gooide corona roet in het eten. Deelname staat niet voor iedereen open. ,,Het podium is voorbehouden aan echte Koe wachtenaren. Wie er woont of op zijn minst getogen is, mag het pu bliek vermaken met zang, muziek, dans, poëzie, verhalen, conferen ces en sketches." Toch vermeldt het programma een vreemde eend in de bijt. Cijril Peeters uit Clinge is paraat met zijn sappige verhalen. ,,Cijril had vroeger blijkbaar wel een vriendin op Koewacht. Af en toe een uitzondering en zeker met ie mand die een kwaliteitsimpuls aan het festijn geeft, moet kun nen." Van Waes draagt voor de dertiende keer (al vanaf het begin) zijn steentje bij als presentator en verteller van vooral ludieke verha len. Dit laatste om de tijd tussen de optredens in te vullen. Hij is ook begaan met de toekomst van deze gevarieerde voorstelling. ,,Als er straks een paar oudjes af haken, moet er wel aanvulling klaar staan om dit uitje in stand te houden. De oudere garde zal de jeugd opvangen en inwijden in het wereldje van plaatselijk talent." Zo ondergaat nu de 15-jarige Stefan Wegman de vuurdoop. Op zijn drumstel roffelt hij de deelnemers het podium op. Stefan klopte nou niet bepaald zelf aan de deur om zich te mogen presenteren. Zenuwkriebels ,,Ik werd hiervoor gevraagd. Ver rassend en zeker leuk, maar ik moest er wel een nachtje over sla pen. Met de drumschool heb ik al Als er straks een paar oudjes afhaken, moet er wel aanvulling klaar staan om dit uitje in stand te houden voor publiek gespeeld. Dit werd op den duur een vertrouwd potje slagwerk. Op eigen dorp voor ei gen volk is toch anders. Het is nu niet zo dat de zenuwen al door mijn keel gieren, maar het kriebelt wel. Etienne komt af en toe langs om een babbeltje te maken, me ge rust te stellen en tips te geven. Ge woon mezelf blijven en mijn ding doen. Rustig, zacht beginnen, tempo en volume opvoeren en voor je het weet staat de volgende deelnemer op het podium. Wie weet pak ik volgend jaar uit met een eigen drumsolo." Met slagwerk als nieuw element erbij, gaat de Bonte Avond zijn naam steeds meer eer aan doen. Hoe bonter het gezelschap, hoe meer het publiek aan haar trekken komt. Voor ieder wat wils met een goede chemie tussen mensen op het podium en de zaal is het credo van de organiserende stichting Cultuur en Ontspanning De Vlaschaard. De Bonte Avond wordt op vrijdag 5 en zaterdag 6 november gehouden, er zijn veer tien optredens. Electronic Sound Session wordt voor het eerst bij HulstArt aan het 's-Gravenhofplein gehouden. Het reizende evenement gaat door Zee land en Vlaanderen en werd eerder gehouden bij Toonbeeld in Terneu- zen, de Kunstbank in Hulst en bij Artistintheworld in Kattendijke. ,,We hebben bewust geen vaste locatie om onszelf bewegingsvrij- heid te geven en ook om op de ver schillende plaatsen de muzikanten op te zoeken", zegt Luk Sponselee namens de organiserende stichting Zesde Kolonne. Na een co ronapauze wordt de draad weer op gepakt. Het doel is dat muzikanten en publiek kennis en ideeën met el kaar uitwisselen en voor een frisse kijk op geluid en muziek zorgen. Tijdens de achtste sessie laten vier Zeeuwse en Vlaamse muzi kanten hun muzikale experimen ten horen. Jan d'Hooghe Jean- Pierre van Rumste (De Klinge), Bart Sloow (Stekene), VovoKai (Middelburg) en Skanky Ho (Clinge) maken allemaal elektroni sche muziek, maar op verschillende manieren en met verschillende klanken. Zo kenmerkt Skanky Ho zich door a-ritmische, a-melodi sche en a-tonale geluidscollages. Er komen geen computers aan de muziek te pas. Wel digitale en ana loge synthesizers. Na de individu ele deelnemers is er een openbare sessie, waar iedereen met zijn eigen elektronische instrument aan mee mag doen. HulstArt is open vanaf 20.00 uur en de sessie begint om 20.30 uur. Toegang is gratis. Na twee jaar gaat het komend weekend eindelijk weer los in café De Griete in de gelijknamige buurtschap nabij Terneuzen. De welbekende Herfstfeesten kun nen vrijdag, zaterdag en zondag weer doorgaan, zij het nog wel met een aantal beperkingen. De kroegen moeten vanwege de coronapandemie om midder nacht sluiten, dus beginnen de feesten vroeger dan anders. Er worden (online) minder kaarten verkocht dan tijdens voorgaande edities. Op die manier wil het café insteken op een veilig en gezellig feest, waarbij iedereen onbezorgd kan genieten. Aan de ingang wordt een coronacheck uitge voerd. Wie die doorstaat, kan volop ge nieten. Op vrijdag treden vanaf 19.00 uur The Amazing Flowers op. Een dag later staat er vanaf 19.00 uur een Flügelparty op het programma met DJ Fabian en feestzanger Starkoo 2.0. Op zon dag gaat het al vanaf 14.00 uur los met 50 Tinten Brijs. Deze band luidt met Nederlandstalige covers het slotstuk van de feesten in: de negenkoppige popcoverband Staal met Glazen. De Herfstfees ten eindigen om 22.00 uur. VL WOENSDAG 3 NOVEMBER 2021 De Bonte Avond is er weer Sophie Stockman Koewacht Etienne van Waes (links) en Stefan Wegman, de oudste en jongste deelnemer aan de Bonte Avond in Koewacht. foto camile schelstraete - Etienne van Waes, Bonte Avond Koewacht HULST GRIETE Terwijl in Hulst zaterdagavond Vestrock Downtown wordt ge houden, wordt er ook flink ge musiceerd in het pand van HulstArt. De Electronic Sound Session strijkt er neer. - Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54