Zeeuwse cross als familie-uitje voor Yunis Stitan II 9 Een echte winnaar bij Hoek Programma Zeeuwse crosscompetitie maar er zal zeker een bepaalde concurrentie zijn. Iedereen die mij kent weet dat het niet uitmaakt of een speler jong of oud is. Iedereen die laat zien dat hij er klaar voor is, komt in aanmerking." Perspectief Hoek bezet na tien duels (drie overwinningen, drie gelijke spe len, vier nederlagen) de teleurstel lende twaalfde plaats. Verhoene ziet echter perspectief. ,,Als ik het niet zou zien zitten, dan was ik hier nu toch niet?'' In zes weken tijd wil hij proberen zo succesvol mogelijk te zijn. ,,Samen succes boeken, daar gaan we voor'', zegt de interim-trainer. ,,En het is na tuurlijk niet de bedoeling om heel de boel weer om te gooien hier. Wij gaan van week tot week wer ken.'' Over een contract met een lan gere duur is ook gesproken, maar beide partijen hebben nu voorlo pig voor een samenwerking van zo'n zes weken gekozen. Met deze constructie zorgt Verhoene ervoor dat Hoek wat meer tijd heeft om naar een oplossing voor de lange termijn te zoeken. Rond de win terstop zal duidelijk worden of Verhoene wellicht toch zelf nog langer blijft. Of misschien is dat dan niet meer nodig, mocht er een serieuze kandidaat op de markt zijn gekomen. Wie deze weken zijn assistent wordt, is nog even de vraag. Oud speler Nick de Groote, zelf hoofd trainer in België, is vanwege de korte periode nu geen optie. Zater dag, thuis tegen DVS'33, zit Niels Slager wellicht als assistent naast Verhoene op de bank. De Vlissin- ger is hoofd jeugdopleiding van JVOZ en heeft vorige week bij Hoek twee trainingen verzorgd. Verhoene hoopt dat Slager hem tot het eind van dit jaar wil onder steunen. ,,Niels was vandaag ziek'', aldus Verhoene. ,,Hopelijk kan hij er donderdag zijn. Dan kunnen we elkaar leren kennen en in gesprek gaan.'' Bekerwedstrijd Verhoene doet zijn verhaal, terwijl naast zijn hoofd een vaantje van Feyenoord-Hoek hangt. De ge denkwaardige bekerwedstrijd, die afgelopen zaterdag acht jaar gele den werd gespeeld. Hij koestert de herinneringen, net als de promo tie naar de topklasse en het win nen van de districtsbeker. ,,Die wedstrijd tegen Feyenoord, daar word ik nog vaak aan herinnerd. Dat zijn de momenten waarvoor je het doet als trainer.'' Hij heeft er zin in en is gedre ven, zo blijkt een paar uur later tij dens de training. De nadruk ligt onder meer op de onderlinge coa ching en het drukzetten. Ver- hoene is verbaal nadrukkelijk aan wezig en zorgt voor een hoge in tensiteit. ,,Ik heb goede gesprek ken gevoerd met de technische commissie'', vertelt hij eerder al. ,,Deze club is ambitieus, er moet nog veel gebeuren.'' De komende weken hoopt Verhoene de eerste aanzet te geven. Hij loopt naar de achterkant van het kantoor en drukt het koffiezetapparaat uit. Dat zal in de komende zes weken nog vaker gebeuren. Bij de laatste editie van de Moer- schanscross (in 2019) werd Stitan tweede. Hij eindigde vóór Tim van den Broeke, Tim Pleijte en Er- win Harmes, maar moest Sander Vercauteren voor zich dulden. Bij de daarop volgende wedstrijden van de Zeeuwse Cross competitie kwam de atleet van Delta Sport twee keer als winnaar over de streep en werd hij twee keer tweede (één keer achter Van den Broeke en één keer achter Pleijte). Met dank aan zijn constante pres taties was Stitan na vijf van de ze ven wedstrijden al zeker van de eindzege. Ik vind het prachtig om in Zeeland te lopen, maar richt me op de internationale wedstrijden Wie dit jaar de constante factor in de Zeeuwse Cross Competitie gaat worden valt volgens de titel verdediger nog niet te zeggen. Of hij zelf deze winter minimaal vijf van de zeven Zeeuwse crossen kan lopen is ook nog maar de vraag. ,,Ik ben enorm trots dat ik het laatste circuit heb gewonnen. Ik vind het prachtig om voor eigen publiek in Zeeland te lopen, maar ik richt me vooral op de interna tionale wedstrijden. Het zal er daarom vanaf hangen hoe het past in de agenda. Als het past dan vind ik het mooi om te lopen en zie ik het als een mooie warming-up voor de internationale wedstrij den, zoals de Warandeloop in Til burg, de Sylvestercross in Soest en de Mastboscross in Breda.'' Concurrentie Wat betreft de concurrentie is het ook voor Stitan nog koffiedik kij ken. Hij noemt Tim van den Broeke en Tim Pleijte als gevaar lijkste namen, maar het is maar de vraag of en hoe vaak hij hen tegen gaat komen in het Zeeuwse cross circuit. Van den Broeke geeft aan zich op andere wedstrijden te richten en zal waarschijnlijk ner gens in het circuit aan de start verschijnen. Pleijte zal zaterdag in Hulst ook ontbreken en op 20 no vember verkiest hij de Hobbelde- bobbelloop in Zoutelande boven de Elderschanscross in Aarden burg. Stitan staat zaterdag in ieder ge val wel aan de start en dan maakt hij er gelijk een familie-uitje van. Zijn vrouw Sanne staat aan de start van de korte cross en ook de kinderen van anderhalf en bijna 4 jaar zijn present. ,,We hebben op pas geregeld en vervoer naar de cross, zodat ze kunnen komen kij ken in Hulst. Sanne zal alle wed strijden van het circuit lopen, dus wellicht volgen er nog meer fami lie-uitjes, want we willen de kin deren natuurlijk goed opvoeden'', besluit Stitan met een knipoog. woensdag 3 november 2021 Kenny Verhoene is één van de drie trainers met meer dan 100 wed strijden bij Hoek achter zijn naam. Tussen december 2012 en juni 2015 had hij de ploeg 103 wedstrijden onder zijn hoede. Alleen Jan Dooms (180) en Johan Ballegeer (111) hebben een langere carrière bij Hoek achter de rug. In die reeks van 103 wedstrijden won Verhoene 59 wedstrijden. Dat winstpercentage (57 procent) is nog altijd het hoogste van alle trai ners met meer dan tien duels achter hun naam. Het dichtst in de buurt kwam Dennis de Nooijer met een percentage van 56 procent. De onlangs opgestapte Lieven Gevaert eindigde op 37 procent. De cijfers van Verhoene uit zijn eerste periode bij Hoek: Competitie 71 duels (37 zeges) Nacompetitie 5 duels (1 zege) Districtsbeker 20 duels (17 zeges) Landelijke beker 4 duels (2 zeges) KNVB beker 3 duels (2 zeges) totaal 103 duels (59 zeges) Als de Zeeuwse crosscompeti tie zaterdag van start gaat met de 35ste Moerschanscross in Hulst zal Yunis Stitan weer van de partij zijn. Hoewel de laatste winnaar van het Zeeuwse cir cuit zich voornamelijk richt op (inter)nationale wedstrijden, geniet hij er van om in Zeeland voor eigen publiek te lopen. In Hulst kan hij alvast rekenen op de steun van zijn eigen familie, want vrouw Sanne staat aan de start van de korte cross en hun beide kinderen zijn van de par tij als toeschouwers. Menno Kole Dreischor - Yunis Stitan 6 november: Moerschans cross, Hulst 20 november: Elderschans- cross, Aardenburg 11 december: Inkelcross, Kruiningen 15 januari: Deltacross, Burgh-Haamstede 29 januari: Scheldesport- cross (tevens ZK), West- dorpe 5 februari: Grevelingen- cross, Bruinisse 26 februari: Kustcross, Vlis- singen voorlopig Hoek Yunis Stitan met zijn vrouw Sanne Stitan-van Mourik en doch ter Yasmin. foto erneste verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41