II II O O) CD 8 ZEELAND Veenstra verlaat na dit seizoen ASWH Trainer VVSB ook al vroegtijdig weg Adri Franke. foto lex de meester VOETBAL Adri Franke stopt er na bijna 50 jaar mee Zes jaar en vijf maanden na zijn vertrek bij de club, keerde Kenny Verhoene gisteren terug bij Hoek. De Belgische trainer is bij de derdedivisionist als interim-trainer de opvolger van Lieven Gevaert. Verhoene staat in eerste instantie tot het eind van dit kalenderjaar aan het roer bij Hoek. Zaterdag wacht de eerste klus, thuis tegen DVS'33. Rogier Veenstra stopt aan het einde van het seizoen als trainer van ASWH. Dat heeft de 34-jarige oefenmeester uit Middelburg gister avond in een gesprek met de technische com missie van de club laten weten. Veenstra was sinds 2019 verbonden aan de club uit Hen- drik-Ido-Ambacht. Zaterdag wist de nummer 17 uit de tweede divisie nog met 0-3 te winnen in Scheveningen, terwijl het eerder in de week tot de 87ste minuut knap stand hield tegen eredivisionist Heracles Almelo in het beker toernooi. Onder de hoede van Veenstra spelen er drie Zeeuwen bij ASWH: aanvaller Daniël Wissel, verdediger Levi Bouwense en mid denvelder Yarick Dorst. Na tien speeldagen hebben al drie clubs in de derde divisie zaterdag afscheid genomen van hun trainer. Lieven Gevaert stapte ruim twee weken geleden op bij Hoek, een week later zette ze bij de amateurs van Ajax trainer Det- lef Le Grand op straat. Dat gebeurde daags na de beschamende 9-0-nederlaag tegen Sport- lust'46. Met Richard Plug is in de derde divisie nu de derde trainer vroegtijdig weg bij een club. De oefenmeester kreeg te horen dat de samen werking met VVSB vanwege de teleurstel lende resultaten per direct werd beëindigd. Adri Franke is per direct gestopt als trainer in het Zeeuwse vrouwenvoetbal. Franke stond voor de groep bij WVV20, een mede door hemzelf opgezette samenwerking op het ge bied van vrouwenvoetbal tussen Dauwen- daele en Zeelandia Middelburg. Franke was ruim 49 jaar actief als kartrekker in het Zeeuwse vrouwenvoetbal. ,,Al in 1976 ging ik met Bert van Lingen voor de KNVB langs de clubs in Zeeland om voorbeeld trainingen en vraagstukken op bestuurlijk gebied te verzor gen ten aanzien van het vrouwenvoetbal", blikt hij terug. Hij zegt veel mooie momenten te hebben gekend, maar is nu vooral teleurge steld in de mentaliteit en kennis bij speelsters. Quote van de dag 'Hij is een krijger, die iedere wedstrijd wil winnen. Het wordt een echte test voor hem.' Aertssen HOEK INTERIM-TRAINER Sparta de twee is hartelijk. Verhoene ver telt dat hij zelf al koffie heeft gezet. Mieras, gevat: ,,Het lijkt of er in al die jaren niets is veranderd.'' Die conclusie heeft de interim-trainer eerder ook al getrokken. ,,Het kunstgrasveld lag er nog niet toen ik hier in 2015 vertrok'', zegt hij. De trainerskamer, die op zaterdag plaats biedt aan de arbitrage, is in de tussentijd uitgebreid. ,,Verder is er niet zo heel veel veranderd. Dat vind ik helemaal niet erg. Er ligt een goed veld, er hangt een camera voor videoanalyse en de spelers dragen hesjes met een GPS-trac- ker. Meer hebben we niet nodig om goed te werken.'' Dit seizoen heeft hij de wed- Hopelijk kan Niels Slager er donderdag zijn. Dan kunnen we elkaar leren kennen strijden van Hoek tegen Stedoco (1-4-verlies) en Harkemase Boys (2-2 na een 2-0-voorsprong) ge zien. ,,Ik heb in die duels bepaalde zaken gezien, zowel positief als negatief, waar ik een mening over heb. Daarmee bedoel ik dat ik een bepaalde visie op voetbal heb en aan de hand daarvan conclusies trek. Het belangrijkste nu is dat de spelers fit zijn. De selectie is smal, De sleutel die Kenny Verhoene deze dinsdagmiddag bij voorzitter Art van der Staal heeft opgehaald, past op vrijwel alle sloten op het complex van Hoek. De interim trainer, die voorlopig tot het eind van het kalenderjaar terug is bij de derdedivisionist, maakt een klein rondje over het complex en zoekt naar een koffiezetapparaat. Dat vindt hij in het kantoor van be heerder Jaap Mieras. ,,Ik heb echt even koffie nodig'', bekent de 48- jarige Belg. Over een paar uur leidt hij zijn eerste training in bijna zesenhalf jaar op sportpark Denoek. Vanaf de zomer van 2015 is Verhoene werkzaam geweest in het oosten van Duitsland, bij Carl Zeiss Jena. Met zijn vrouw en twee kinderen woont hij nog steeds in die regio en dat gaat voorlopig niet verande ren. ,,Eind januari van dit jaar is mijn contract ontbonden bij Jena'', vertelt Verhoene. ,,De eerste peri ode wilde ik het liefst alles even uitschakelen. Achteraf vind ik, dat ik nog meer van mijn vrije tijd had moeten genieten.'' Sinds september is hij bezig met een opleiding aan het Johan Cruyff Institute in Amsterdam, waar hij zich iedere maand een paar dagen moet melden. Ver- hoene wil straks een Master in Coaching op zak hebben. Die cur sus is de reden dat hij de laatste tijd weer geregeld in Zeeuws- Vlaanderen te vinden is geweest en ook bij wedstrijden van Hoek op de tribune heeft gezeten. Het is wellicht ook de reden dat hij in beeld is gekomen, na het plotse linge vertrek van Lieven Gevaert. ,,Dat Hoek nu weer aan mij dacht, geeft me een goed gevoel. We kijken tot de winterstop hoe het loopt. Mijn doelen liggen eigenlijk hoger We kijken tot de winterstop hoe het loopt. Mijn doelen liggen ei genlijk hoger.'' Hij zegt respect en dankbaarheid te voelen richting Hoek en ook Zaamslag, ruim tien jaar geleden zijn eerste club in Ne derland. ,,Dankzij die clubs heb ik voet aan de grond kunnen krijgen in Nederland. Zij hebben vertrou wen in me gehad. In Duitsland keek ik ieder weekend naar de uit slagen van mijn oude clubs. Ik heb het op de voet gevolgd.'' Niets veranderd Beheerder Jaap Mieras meldt zich en ziet ineens Verhoene op zijn stoel zitten. De begroeting tussen woensdag 3 november 2021 VOETBAL VOETBAL - Tony Mowbray, manager van Blackburn Ro vers, over Jan Paul van Hecke. Vanavond wacht het duel met nummer twee Fulham, dat over topscorer Aleksandar Mitrovic (18 goals) beschikt. GO 15.» Voetballer Oli vier Aertssen (foto) uit Wol- phaartsdijk speelt vanmid dag om 15.30 uur met Ajax O19 in de UEFA Youth League tegen Borussia Dortmund. Twee weken geleden kregen Aertssen en zijn teamgeno ten in Amster dam nog flink klop (1-5) van de Duitsers. Na drie wedstrij den staat Ajax O19 met 4 pun ten op de derde plaats in de poule. 2,5 Jeroen Rijsdijk wordt het nieuwe hoofd jeugdopleiding bij Sparta. De Rotterdammer tekende voor 2,5 jaar en volgt bij de Kasteelclub Dolf Roks op, die vorige maand op non- actief was gezet door technisch di recteur Henk van Stee. Verhoene verlost Kenny Verhoene geeft uitleg tijdens zijn eerste training bij Hoek. FOTO ANNE HANA - Kenny Verhoene(48) Barry van der Hooft Hoek - Kenny Verhoene(48) Kenny Verhoene op 30 oktober 2013, voorafgaand aan het fa meuze bekerduel tussen Feyenoord en Hoek. foto camile schelstraete O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40