Gesneuvelde vliegers weer even samen op herdenking 'Dat vrijliggende fietspad gaat er niet komen' II 6 Voor Hotel Timmerfabriek Emile Calon Vlissingen „Bovendien willen we iedereen een kans geven. Ook mensen die moeite hebben met het schrijven van sollicitatiebrieven of opzien tegen een apart sollicitatiege sprek", aldus marketingmanager Robert de Ruijter. Het bedrijf heeft zo'n veertig vacatures te ver vullen, van een hotelmanager tot en met leden voor de keukenbri gade en de technische dienst. Het wil die banenmarkt ook gebruiken om personeel te werven voor de andere vestigingen van het bedrijf. Het heeft namelijk ook hotels, res taurants en vakantieverblijven in Westkapelle, Zoutelande, Dishoek, Koudekerke, Middelburg, Goes en Renesse. De Ruijter geeft aan dat het be drijf bereid is meer te betalen dan de cao-normen om ervoor te zor gen dat de vacatures worden ver vuld. ,,Ook werken we aan een per- soneelsplusplan zodat we op het gebied van secundaire voorwaar den wat extra's hebben te bieden." Expansie Het bedrijf opent in de nabije toe komst ook nog andere hotels in Middelburg (Sint Jorisdoelen) en Vlissingen (Britannia en PSD-boot Koningin Emma). De banenmarkt wordt niet gebruikt om ook voor die vestigingen personeel te wer ven. ,,Maar als mensen aangeven dat ze daar willen werken, kunnen we daar nu al rekening mee hou den." Hij stelt dat die expansie van het bedrijf ervoor zorgt dat perso neel door kan groeien. Open sollicitaties Het bedrijf merkt momenteel ook dat het lastig is om personeel te vin den. ,,Onlangs zochten we een nieuwe hotelmanager. Normaal lukt het toch om zo iemand redelijk snel te vinden. Nu duurde het ech ter een aantal maanden." Volgens hem geldt dat ook voor andere functies. „Terwijl we soms ook meerdere sollicitaties op één func tie krijgen. Het is dus niet te voor spellen." De Ruijter geeft ook aan dat het bedrijf al de nodige open sollicita ties ontving van mensen die in Ho tel de Timmerfabriek of Brasserie Tim willen werken. ,,We zoeken hiermee de bovenkant van de markt op. We merken dat mensen daar belangstelling voor hebben om daaraan mee te werken." Aankomend talent De banenmarkt richt zich op colle ga's in alle vormen, aldus De Ruij- ter. ,,Van vakvolwassen medewer kers tot jonge professionals en aan komend talent met potentieel en ambitie. Fulltime, parttime en weekend- en vakantiehulpen." Vanaf medio april 2022 zijn het 4 sterren+ Hotel de Timmerfabriek en Brasserie Tim geopend. De banenmarkt is maandag 29 november van 19.00 tot 21.00 uur in de Timmerfabriek. De beide vliegers, 22 en 37, kwa men daarbij om het leven. Het li chaam van MacLeod spoelde op 5 mei 1944 aan op het strand van Zoutelande en hij ligt daar begra ven. Het lichaam van Brachi is nooit gevonden. Maar dinsdag zorgden leden van het Zoute- landse Herdenkingscomité en Wings to Victory ervoor dat de fo to's van de beide mannen weer even naast elkaar stonden op het graf van MacLeod. Han Lous van het herdenkings comité vertelde dat hij grote be wondering en respect heeft voor mannen als Brachi en MacLeod. ,,Ze wisten toen ze dienst namen dat er een grote kans was dat ze het niet zouden overleven. Dat ze hun dood tegemoet gingen. Toch de den ze het." Hij kwam op het idee hun foto's bij elkaar te zetten tij dens de herdenking van de bevrij ding van Zoutelande. Dankzij Wings to Victory, hét museum over de luchtoorlog boven Zuid- Ze wisten dat er een grote kans was dat ze hun dood tegemoet gingen west-Nederland, lukte dat ook. Martien van Dijk van Wings to Victory bracht in herinnering dat alleen al boven Zeeland meer dan duizend geallieerde vliegers zijn omgekomen gedurende de Tweede Wereldoorlog. Tijdens elke missie stortten vliegtuigen neer. Of omdat ze getroffen wer den door vijandelijk geschut of door motorpech. ,,Een deel daar van ligt nog steeds hier op het land of in het water." Van Dijk is dankzij speurwerk veel te weten gekomen over Ma cleod. ,,Over Brachi weten we nog maar weinig." Volgens hem was het lang zoeken, omdat hij eerst in de verkeerde regio zocht. ,,We hadden gehoord dat MacLeod uit een streek in Schotland kwam. Daar hebben we talloze MacLeods gebeld en zelfs met hulp van een lokale krant gezocht. Dat leverde niets op tot we een tip kreeg om in Zuidwest-Engeland te zoeken. Het eerste telefoontje was raak en zo kon ik met zijn zoon spreken." Die zoon bezocht enkele jaren geleden ook het graf van zijn va der. ,,We hebben van hem docu menten gekregen. Onder andere het telegram dat Angus MacLeod niet teruggekeerd is van een missie en wordt vermist. Dat je zoiets als afstaat, is toch heel bijzonder." Onderzoek door Wings to Vic tory leert ook dat Brachi en Ma cLeod die bewuste 29ste januari samen met 676 andere bommen werpers opstegen om Berlijn en enkele andere steden aan te vallen. Het duo had de deelstaat Branden burg als doel. van de straat, of één vrijliggend fietspad dat in twee richtingen be reden mag worden. In de raads commissie ruimte klonk maandag avond best wat begrip voor die We kunnen wel dertig s-bochten en drempels neerleggen, maar het gaat het om het rijgedrag wens. Ook probeerden verschil lende partijen mee te denken in an dere oplossingen, zoals fietsstroken in afwijkende kleuren of meer ob- stakels om de snelheid van de au to's omlaag te krijgen. Maar verkeerswethouder Chris Simons maakte duidelijk dat er geen vrijliggende fietspaden ko men. De oude fietspaden waren te smal en voor bredere - ook voor bakfietsen en elektrische fietsen - is geen plaats. Bovendien is de Poe- lendaeleweg, in het verlengde van de Koudekerkseweg, al opnieuw ingericht. De inrichting van de stra ten moet wel op elkaar aansluiten. ,,En verschillende kleuren wegdek mag niet op een 30 kilometerweg." Ook benadrukte Simons dat het aan het gedrag van bestuurders zelf ligt hoe veilig het is. ,,We kunnen wel dertig drempels en s-bochten neerleggen, maar het gaat om het rijgedrag. Ook van fietsers, helaas." Op het nippertje - de herinrichting is nu gaande - doet de belangenver eniging nog een keer een beroep op de gemeenteraad om te zorgen voor het behouden van twee vrijlig- gende fietspaden aan weerszijden woensdag 3 november 2021 Kloeg zoekt mensen via banenmarkt Om aan voldoende personeel te komen voor het nieuwe Hotel de Timmerfabriek en de bijbeho rende Brasserie Tim houdt eige naar Kloeg Collection een speci ale banenmarkt. Het bedrijf kiest voor deze manier van wer ven omdat het momenteel moei lijk is aan gekwalificeerd perso neel te komen. Basil John Brachi en Angus Peter MacLeod waren gisteren even verenigd. De twee Britten vlogen op 29 januari 1944 samen in een Mosquito die door motorpech in de monding van de Westerschelde neerstortte. Emile Calon Zoutelande -Han Lous, herdenkingscomité -Chris Simons, wethouder Op de Poelendaeleweg in Middelburg rijden auto's en fietsers nu op dezelfde rijbaan. Dat gaat ook gelden op de Koudekerkseweg, in het verlengde van de Poelendaeleweg. foto maurits sep Middelburg Een of twee vrijliggende fietspa den behouden langs de Koude- kerkseweg om de fietsers te be schermen tegen hardrijders, bussen en landbouwverkeer. Dat verzoek van de Fietsers bond klinkt een deel van de ge meenteraad van Middelburg best redelijk in de oren. Toch komen ze er niet, zegt wethou der van verkeer Chris Simons. Maurits Sep Een erewacht van oud-militairen bij het graf van Angus Peter MacLeod (linkerfoto) in Zoutelande. De navigator kwam samen met piloot Basil John Brachi (rechterfoto) om het leven toen hun toestel begin 1944 in zee stortte. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38