S? Mondkapje weer op Vestrock betaalt zelf Testen Voor Toegang voor festivalgangers Pelgrimage 2 Werken vanuit huis is voor de medewerkers van internetbedrijf Nedbase in Middelburg geen enkel probleem. Toch komen de meeste collega's het liefst naar kantoor. CORONA WEER THUISWERKEN Commentaar Iet blijdschap schafte het kabinet de 1,5 meter in sep tember af. Ook andere coronamaatregelen werden versoepeld, dankzij de Corona-Checkapp. Inmiddels gaat het weer totaal de verkeerde kant op. Het aantal corona besmettingen schiet omhoog en de ziekenhuizen stromen vol. Daardoor moet de handrem er wederom op. De vraag is of het kabinet in september opnieuw niet te veel door de roze bril heeft gekeken. Mensen gingen weer naar massa-evenementen en op vakantie naar warme oorden. Je kon de derde golf zien aankomen. De Corona-Checkapp biedt daarbij te weinig soelaas. Niet overal worden de QR-codes ge controleerd. Het systeem bleek bovendien fraudegevoelig. Daarnaast blijft de QR-code groen als een gevaccineerde posi tief is getest. Dat moet echt beter. Het coronabeleid van het kabinet is één stap vooruit en twee stappen terug. Het schiet niet op. Er komen nu weer strengere maatregelen, zoals de mondkapjesplicht en uitbreiding van het coronatoegangsbewijs, maar is dat genoeg? Onderwijl worden operaties uitgesteld omdat de zorg het over de schoenen loopt. De enige manier om uit de malaise te komen en onze vrij heid terug te winnen, is doorgaan met vaccineren waarbij het kabinet zich vooral moet richten op de groep ongevaccineer den. De derde prik voor 60-plussers en bewoners en perso neel van zorginstellingen zal ook helpen, evenals scherpere controles op de coronapas en de mondjeskapjesplicht. Het is geen tijd voor zachte heelmeesters. De enige manier om uit de malaise te komen, is doorgaan met vaccineren Wie komend weekend naar Ve strock Downtown wil (op vrijdag 5 en zaterdag 6 november op 'de scha penwei') heeft daar een vaccinatie bewijs, herstelbewijs of een recent negatief testbewijs via Testen Voor Toegang voor nodig. De enige locatie voor Testen Voor Toegang in Zeeuws-Vlaanderen is in Terneu- zen. De Vestrockorganisatie meent dat dit voor veel mensen een hoge drempel is en gaat een eigen testlo- ALMANAK Ze houden van wandelen, maar ze maken vooral kortere dag tochtjes. Ooit wil het Middel burgse stel het serieuzer aanpak ken. Maar hoe pak je zo'n meer daagse voetreis aan? Om daar achter te komen, bezoeken ze een lezing over pelgrimages. De prachtigste verhalen over bijzon- catie opzetten, vlakbij het festival terrein. De kosten (39,95 euro per test) neemt Vestrock voor zijn reke ning. ,,Een vrijwillige bijdrage wordt wel op prijs gesteld." Gétel De testlocatie komt bij Gétel, aan Afrikaweg 2. Wie naar Vestrock Downtown wil en een negatief test- bewijs nodig heeft, moet zich vooraf aanmelden via de Vestrock-website. De testen worden bij Gétel afgeno men op vrij dag tussen 15.00 en 18.00 uur en zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Hiervoor is een toegangsticket voor Vestrock Downtown en een identiteitsbewijs nodig. De uitslag is binnen een kwartiertje bekend. De testbewijzen zijn 24 uur geldig, dus festivalgangers kunnen met één test terecht op beide dagen. dere bestemmingen en inspire rende ontmoetingen worden af gewisseld met waarschuwingen over verkeerd schoeisel en slechte routekaarten. Bij de slot vraag wie van plan is op pelgri mage te gaan, steekt een oudere man ietwat aarzelend zijn hand op. Zijn bestemming? ,,De wc!" Donatie voor Zeemanshuis Robesin wil dat OM haast maakt met PFAS-aangifte Oud-Statenlid Johan Ro besin uit Hoek wil dat jus titie in Nederland en Vlaanderen haast maken met de behandeling van zijn aangifte over de PFAS-vervuiling van de Westerschelde. Op 20 augustus deed hij aan gifte tegen de vervuilers en de, in zijn ogen, nala tige toezichthoudende in stanties. De trage behan deling stelt hem teleur: ,,Gelet op de ernst van de zaak wil het er bij mij niet in dat dit meerdere maan den moet duren, al koes ter ik natuurlijk wel begrip voor de grote werkdruk", aldus Robesin. SLUIS Babyluiers naar kinderopvang In de kantine van de hoofdvestiging van Nedbase in Middelburg klinkt dinsdagmiddag rond één uur gezel lig geroezemoes. Medewerkers lun chen, kletsen, lachen en wisselen el kaar af bij de koffieautomaat. Traffic manager Marloes van Veelen (28) heeft de gezelligheid van het kan toor tijdens de lockdown zo gemist, dat ze nu haar vier werkdagen weer volledig op locatie werkt. ,,Vanuit huis werken tón prima, maar ik mis dan het contact met collega's. In zo'n teams-vergadering vraag je niet hoe het met iemand gaat of hoe iemands weekend was. Ik vind het ook be langrijk om even met iemand te kunnen sparren, zonder een meet- vergadering te hoeven opstarten." Adviseur Frank Dekker (32) kwam vlak voor het begin van de pandemie in dienst. ,,Ik was nét ingewerkt toen de lockdown begon. Het was best lastig om thuis te werken, want je voelt toch meer schroom om vragen te stellen tijdens een teams-verga dering. Bovendien heb ik twee jonge kinderen: dat maakt het thuiswer ken niet makkelijker. Na de lock- down ben ik daarom meteen volle dig op kantoor gaan werken. Ik vind het leuk om met collega's te kletsen bij het koffieapparaat." De mede werkers zijn niet bang om op kan toor besmet te raken. Marloes: ,,Ik weet dat de collega's verantwoorde lijk zijn. Als iemand een loopneus heeft, blijft 'ie thuis." 50/50-regel Frank en Marloes werken nu volle dig op kantoor, omdat ze met z'n tweeën een ruimte delen. Daar is makkelijk anderhalve meter afstand te houden. ,,Maar in principe hante ren we de 50/50-regel. Dat is vooral belangrijk in de kantoortuinen", zegt mede-eigenaar Jaap Walhout. ,,Eerst moesten medewerkers een werkplek op kantoor reserveren, maar toen werden het soms toch te veel mensen. Daarom is er nu een rooster. De bureaus staan nog steeds anderhalve meter uit elkaar. Het we- kelijkse overleg zijn we voorname lijk online blijven doen. Het verloopt gestructureerder. Bovendien willen we voorkomen dat je het beleid ie dere keer moet aanpassen. Dat geeft onrust" De 'houd- afstand'-stickers prijken nog steeds op de vloer. ,,Ik had al zo'n voorge voel dat we ze in het najaar Nu we weer op kantoor werken, zie je veel meer enthousiasme weer nodig zouden hebben." Voor corona namen de medewer kers niet zelf hun lunch mee naar het werk. ,,Op de balie stond brood en beleg, waar iedereen van kon pakken", vertelt Marloes. ,,We noemden het de 'smeerstraat'. Maar die is nog niet terug. Het voelt toch een beetje onhygiënisch." De vrij dagmiddagborrel is ook niet terug. Borreltje drinken Voor de bedrijfsvoering van Ned- base maakt het nauwelijks verschil of de medewerkers thuis of op kan toor werken. ,,Onze producten zijn niet op kantoor aanwezig. Die zitten in de cloud. Wat dat betreft hebben we geen fysieke werkruimte nodig", legt Jaap uit. Voor de werksfeer is het thuiswerken fnuikend, vindt Jaap. ,,Je draait op de automatische piloot. Het is allemaal heel functioneel en strak. Je mist de teamspirit. We zijn een creatieve jonge club mensen. Niemand doet zijn werk hier alleen: j e werkt met elkaar samen in proj ec- ten. Nu we weer op kantoor wer ken, zie je veel meer enthousiasme bij medewerkers. Ze gaan na het werk spontaan een borreltje drin ken in de stad. Zoiets gebeurt niet als je allemaal thuis werkt." woensdag 3 november 2021 Omdat ze 'iedereen de gelegen heid willen geven weer eens lek ker te feesten', betaalt de orga nisatie van Vestrock Downtown de Testen Voor Toegang van de festivalgangers uit eigen zak. Sheila van Doorsselaer Hulst Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Rederij Denick heeft gis teren een cheque van 250 euro overhandigd aan Mission to Seafarers in het Sloegebied. Het bedrag is verzameld tij dens een tocht met ge pensioneerde loodsen. De hoop is dat meer be drijven het Zeemanshuis, dat financieel aan de grond zit, willen steunen. Bestuurslid Henk Dani- ëlse is blij met het geld, dat gaat naar het samen stellen van kerstpakket ten. ,,De situatie is schrij nend. Slechts twintig pro cent van de zeelieden mag van boord. En wie het nog wel mag, moet een geldige QR-code kunnen laten zien om bin nen te komen." HOEK Goed nieuws voor jonge ouders in de gemeente Sluis. Ze hoeven baby- luiers niet langer in de grijze container te gooien. Omdat sinds 1 januari het restafval nog maar eens in de vier weken wordt opgehaald, klagen veel ouders over stinkende containers. Vanaf 1 november kun nen zij de luiers depone ren in verzamelcontai- ners bij kinderopvang organisaties in Aarden burg, Breskens, Cad- zand, Eede, Groede, IJzendijke, Oostburg, Schoondijke en Sluis. Aanmelden via sluisaandebak.nl. 'Dan mis ik Cornelleke Blok Middelburg Veilig lunchen bij Nedbase. foto dirkjan gjeltema - Jaap Walhout, Nedbase

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34