Strandhuis es Quote500: Piet Vroon eruit, Michel van Gessel erin 2 JAN VAN DAMME Column We liepen samen op van ochtend. Mijn bijna- buurman met zijn He lena. Ik met ons Friese zwart- witje, Dibbe, een paar slagen ieler dan de al goed in haar wintervacht gestoken herder van een paar hui zen verderop. We keken met een lichte vertedering naar het duo dat daar voor ons uit of achter ons aan scharrelde. Gezellig, een beetje Jut en Jul. Helena kleurde goed tussen de herfstbladeren. het. Bijna-buurman had er afgelo pen weekend nog gelogeerd. Het kostte een lieve duit, maar dan had je ook wat. Het was springtij ge weest. Water, alleen maar water zover je kon zien, het hele strand was ondergelopen. Dat had hij nog nooit meegemaakt. Ik ook niet. Ki- tesurfers hadden hun capriolen vertoond zo ongeveer op de ve randa van zijn huisje. Spectaculair. Ja, bedachten we. Springtij, sla pen en vooral ook wakker worden op het strand, de majestueuze wolkenbanden die van Knokke tot aan Zierikzee over je hoofd uitge strekt liggen, het knarsen van het zand in het deurslot van het strandhuisje, de tijdloosheid, de einderloosheid: we hebben het hier in Zeeland zomaar voor het oprapen. Tevreden stapten we ver der. De kudde schapen aan onze rechterhand had het grijze och tendlicht ook opgevat als het begin van de dag. De meeste achterwer ken waren groen of rood gekleurd. Ja, die huisjes. Fenomenaal. Maar wat moest je er een geld voor neertellen. Nu, tegen het einde van het seizoen, werd zonder blik ken of blozen nog steeds de hoofd prijs gevraagd. Als voor een paar nachten strandslapen een bedrag heel dik boven de duizend euro moet worden neergeteld, dan vraag je je af hoe lang dat goed kan gaan. Lang, kennelijk, want buur man was bepaald niet alleen ge weest aan de zeekant. Veerse Gatdam. Twee vrachtauto's met witte huisjes op hun rug kwa men van de dijk gereden. Ik zwaaide. Daar ging de zomer. De tijdloosheid: we hebben het hier in Zeeland zomaar voor het oprapen DE STELLING Vandaag: Lekker, weer thuiswerken! Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters STEE&S MINDER KIJKERS VOOR PERSCONFERENTIE RUTTE EN DE JON0E Zeeuwse debaters maken kans op Nederlands team Vrouw belandt met auto in gracht KAMPERLAND Geld voor betere toegang Banjaard Volgens zakenblad Quote, dat giste ren zijn jaarlijkse Lijst der Rijken publiceerde, is Wim de Pundert opnieuw de welvarendste Zeeuw. De bedrijvendokter uit Goes op richter van HTP Investments, is on der meer eigenaar van het Duitse caravanbedrijf Knaus Tabbert. Door de beursgang van het bedrijf klom De Pundert vorig jaar naar de 52ste positie. Nu is hij negen plaat sen gezakt, hoewel zijn vermogen verder groeide: van 700 naar 750 miljoen euro. Zeeuwse nieuwkomer in de lijst is Michel van Gessel van Ocean- wide Expeditions in Vlissingen. Hij staat op plaats 452, volgens Quote Volgens de Lijst der Rijken is bedrijvendokter Wim de Pundert weer de welvarendste Zeeuw goed voor 120 miljoen euro. Begin jaren negentig begon Van Gessel samen met zijn vader met het orga niseren van poolreizen. Het bedrijf beschikt inmiddels over vijf eigen schepen, met het luxe expeditie schip Hondius als jongste aanwinst. Eind vorig jaar heeft Bolster In vestment Partners een minder heidsbelang van 25 procent verwor ven. De ambitie van Oceanwide is om fors te groeien, maar de afgelo pen anderhalf jaar gooide de coro- napandemie roet in het eten. Rederij Drie Zeeuwen zijn niet langer in de Quote 500 terug te vinden. De op vallendste naam is die van Piet Vroon, die jarenlang te boek stond als rijkste Zeeuw. Zijn vermogen slonk in enkele jaren van 900 mil joen naar 110 miljoen euro vorig jaar, doordat zijn rederij in zwaar weer raakte. Hij liet vorig jaar al weten er geen moeite mee te hebben als hij uit de lijst zou vallen, omdat hij dan niet langer wordt aangeklampt door 'aalmoesvragers van allerlei allooi'. Behalve Vroon zijn ook de Zeeuws- Vlaamse agrarische groothandelaar Richard van Wesemael en haven ondernemer Martin Verbrugge uit de Quote 500 verdwenen. Aardappelkoning Wel opnieuw in de lijst staat aard appelkoning Kees Meijer van pro ducent Lamb Weston/Meijer. Hij ziet zijn vermogen al jaren geleide lijk groeien. De teller staat nu op 450 miljoen euro, heeft Quote be cijferd. Meijer zakte wel van de 96ste naar de 101ste plaats. Andere Zeeuwse ondernemers in de lijst zijn de uit Oud-Vossemeer afkomstige Maik Willems van Bas tion Hotels (282ste plaats, 190 mil joen euro), oud-Roompot-direc teur Henk van Koeveringe (286ste plaats, 185 miljoen euro), vastgoed man en ex-pornobaas Gerard Cok (292ste plaats, 180 miljoen euro), Francois Claeijs van detacheerder Star Oil Gas Power (358ste plaats, 150 miljoen euro) en schoenenko ning Frank van Wezel (486ste plaats, 115 miljoen euro). Familie Kloosterboer Er is een aparte lijst van rijke fami lies. De hoogste binnenkomer is de familie Kloosterboer op plaats 15. Het gelijknamige logistiek bedrijf heeft in Vlissingen-Oost een van de grootste koel- en vriesterminals van Europa. Enkele maanden gele den is Kloosterboer Group overge nomen door Lineage Logistic. Dat heeft de broers Kloosterboer een fa miliekapitaal van 900 miljoen euro opgeleverd. De familie Doeleman daalt van de 37ste naar de 43ste plaats. Het fortuin van de familie bleef stabiel op 370 miljoen euro. Het kapitaal is te danken aan de Koninklijke Zee- landia Groep, internationaal produ cent voor bakkerijgrondstoffen, met Zierikzee als thuisbasis. woensdag 3 november 2021 Over strandhuisjes hadden we Later op de dag reed ik over de Reageer op pzc.nl Gisteren: Weer een mond kapje dragen? Prima! 3432 reacties SEIZOEN t VONE> IK SUPERSPANNENC». SEIZOEN 2 AU MIN&ER-- ...EN ©ISTERAVONtS WAS HET ©EWOON ESN HERHAL1N© MIDDELBURG Op 18 december krijgen vijftig scholieren uit heel Nederland in het provin ciehuis in Middelburg de hele dag workshops van ervaren debaters. Ze leren zelf ook debatten te voeren. Tijdens deze World Schools Academy worden vijftien leerlingen uitgekozen die het natio nale team gaan verster ken dat Nederland verte genwoordigt bij debat wedstrijden in het bin nen- en buitenland. De provincie hoopt dat vijf tot tien Zeeuwse jonge ren meedoen aan de workshops. Voor de or ganisatie van het evene ment krijgt de Stichting Dutch Schools Debating College 3450 euro van de provincie. MIDDELBURG Een vrouw is gistermid dag uit een gracht in Mid delburg gehaald, nadat ze met haar auto in het water was beland. Het incident vond vlak bij het politiebureau plaats. Agenten waren snel ter plaatse en haalden de vrouw uit het water. Ze is daarna in een ambulance gelegd. Hoe de auto in het water terecht kon komen is nog niet duidelijk. Om het duingebied van de Banjaard bij Kamper land te ontzien komt aan twee kanten van de sluf ter een pad naar het strand. Er komt niet al leen een plankenpad aan de oostzijde, maar ook een pad aan de west kant. Een van de paden wordt geschikt gemaakt voor voertuigen van de reddingsbrigade en hulpdiensten. Langs het plankenpad komen uit kijkpunten met informa tieborden. De provincie steekt 120.000 euro in dit project om de natuur beleving en toegankelijk heid van de Banjaard te verbeteren. Een aderlating voor gefortu neerd Zeeland: drie inwoners zijn uit de Quote 500 geduikeld, onder wie Piet Vroon. Daar staat tegenover de entree van Michel van Gessel. Rolf Bosboom Vlissingen Jack Kloosterboer, directeur van Kloosterboer in Vlissingen- Oost. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Michel van Gessel van Ocean- wide Expeditions in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2