PLAYM^ Realityshow neemt deelnemers in de maling 29 Sinds albums Lost in the dream (2014) en A deeper understanding (2017) heeft The war on drugs een naam hoog te houden. Met het vijfde studioalbum stelt de Ameri kaanse indierockband opnieuw niet teleur. Op I don't live here any more regent het stemmige, am bachtelijke liedjes. De opener Li ving proof is net zo fraai als de af sluiter, Occasional rain. Het gezelschap blinkt uit in be zwerende melodieën die steunen op piano, (bas)gitaar, drums en synthesizer. De songs worden op getild zodra de herkenbare stem van zanger Adam Granduciel te horen is. Voor wie oppervlakkig luistert kan het soms wat saai klin ken, maar wie het album echt de kans geeft, wordt beloond met tien liedjes die zeer de moeite waard zijn. Tijd om maar één liedje te be luisteren? Kies dan het prachtige Rings around my father's eyes. - Alexander van Eenennaam Na het onvoorstelbare succes van Squid Game hoopt Netflix met de misdaadserie My Name een nieuwe megahit uit Zuid-Korea in huis te hebben. Of dat gaat lukken is afwachten. Een mondiale rage zit er in elk geval niet in. De opzet van deze achtdelige geweldsserie is wel prikkelend. Hoofdpersoon is de tienerdochter van een gangster die op school het mikpunt is van spot en vernede ring door haar klasgenoten. Ze laat het gelaten over zich heen ko men, terwijl zij toch thuis fana tiek traint om haar vechtconditie op peil te houden. Dat komt haar later goed van pas. In de eerste aflevering van My Name ziet zij door het kijkgaatje van haar voordeur hoe haar vader, die haar nota bene op haar ver jaardag met een presentje wil ver rassen, wordt afgeslacht door een gemaskerde man. Het levert haar een trauma op dat resulteert in een missie om af te rekenen met de dader, vermoedelijk afkomstig uit politiekringen. De wijze waarop zij haar doel probeert te bereiken, is de rode draad van dit drama dat aanvan kelijk in Zuid-Korea Undercover heette, maar door Netflix - ver moedelijk om verwarring met de Nederlandse serie te voorkomen - onder de wat suffige titel My Name wordt uitgezonden. Infiltrant De naam waarnaar in de titel wordt verwezen, is die van Yoon Ji-woo, het 17-jarige meisje dat uiteindelijk jaren later als een infiltrant onder een andere iden titeit door de gangsterbende, waarvoor haar vader ooit werkte, wordt binnengeloodst in het poli tiekorps van Seoel. Het is haar plan om uit te vis sen wat er met haar vader is ge beurd. Tegelijkertijd moet zij ook informatie over politieacties doorspelen naar de gangsterbaas die haar min of meer beschermt, maar ook van haar kennis profi teert. Het geweld in My Name neemt gaandeweg steeds genadelozer vormen aan. In dat opzicht zit de reeks in het voetspoor van Squid Game. Origineel is in elk geval de introductie van Ji-woo in een sportschool voor gangsters in op leiding waar zij als enig meisje haar hitsige medevechtjassen van het lijf moet houden. Dat doet zij in enkele extreme confrontaties die haar tegelijkertijd ook voorbe reiden op wat haar later te wach ten staat. Ook deze reeks geeft net als Squid Game weer inzicht in de maatschappelijke verhoudingen binnen Zuid-Korea. Duidelijk is dat de drugsbendes over vol doende macht beschikken om zelfs in de hoogste regionen in vloed uit te kunnen oefenen. Ook corruptie is weer een terugkerend thema. My Name mist de originaliteit van Squid Game. Het is een lang uitgesmeerde wraakmissie. Het enige echt bijzondere element is de hoofdrolspeelster Han So-Hee, eerder te zien in het bezienswaar dige tienerdrama Nevertheless, ook te bekijken op Netflix. Hardvochtig Van haar nieuwe rol weet zij weer wat bijzonders te maken. Zij over tuigt helemaal als het fragiele meisje dat zich in een hardvoch tige mannenwereld wonder bo ven wonder weet te handhaven. Een dergelijk personage was niet eerder te zien in soortgelijke gangsterdrama's. Helaas worden ook enkele clichés uitgevent. Natuurlijk krijgt de obsessieve Ji-woo ook een aardige politiecollega aan haar zijde die haar de mooie kanten van het leven wil laten meema ken. Helaas zijn die momenten schaars in deze geweldsorgie die er in visueel opzicht ook geen doekjes om windt. Ambachtelijke liedjes die de moeite waard zijn Diana Ross levert een gedrocht af Op papier lijkt het uitgangspunt van de Spaanse realityshow Insi ders heel spannend. Twaalf kandi daten voor een Big Brother-achtig tv-programma worden al meteen gefilmd bij hun auditie. Het do zijn wordt in de maling genomen door de makers die niet vertellen dat zich in alle ruimtes van de woonruimte in de studio came ra's bevinden die hun doen en la ten vastleggen. Een presentatrice, gespeeld door Najwa Nimri (bekend van La Casa de Papel), neemt de kijkers in vertrouwen en hamert er tot ver- de camera's continu draaien. velens aan toe op dat de deelne- Wat levert dit op? Eigenlijk bit- mers niet in de gaten hebben dat ter weinig bijzonders. Het twaalf tal, allemaal eindtwintigers, be staat uit een mix van mensen met een verschillende seksuele ge aardheid en achtergrond. Echt boeiende personen zitten er niet bij. Een jonge lesbienne barst in huilen uit als zij vertelt dat haar ouders haar ooit met een vriendin in bed betrapten. Het komt nogal nep en hysterisch over. Probleem is dat de kijker geen enkele empathie kan opbrengen voor dit deelnemersveld dat hoofdzakelijk bestaat uit opportu nisten en strebertjes. De grootste grap zou zijn dat aan het slot van deze zevendelige egorace blijkt dat ook de kandidaten acteurs wa ren. Maar dan wel heel slechte. - Ab Zagt Voor het eerst in meer dan twintig jaar heeft Diana Ross (77) een nieuw album uitgebracht en dat had ze beter niet kunnen doen. De gewezen frontvrouw van The Supremes heeft er welgeteld één geslaagd liedje opgezet en dat is het openingslied, tevens het titelnum mer. Thank you klinkt lekker, is op gewekt en geeft zin in meer. Dat meer komt er ook, maar stelt alleen maar teleur. Het zijn stuk voor stuk mislukte pogingen om hedendaags te klinken of het zijn te mierzoete, slaapverwekkende songs waarin ze hemeltergende teksten bezigt over wereldvrede. Als een muzikale zendeling zingt Ross haar luisteraars toe met een herhaalde boodschap die niet veel meer inhoudt dan: als we lief zijn voor elkaar, dan is de wereld gered. Wie een erg fout feestje organi seert, heeft misschien nog iets aan discoknaller Tomorrow, maar verder had Ross zichzelf en ons dit album moeten besparen. - Alexander van Eenennaam GO WOENSDAG 3 NOVEMBER 2021 Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op de site INDIEROCK I don't live here anymore - The war on drugs Misdaad My Name Te zien op Netflix - Ab Zagt Album POP Thank you - Diana Ross Reality Insiders - Artiest Te zien op Netflix

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29