Angela Met Wendy erbij wordt het nooit authentiek 26 KIJKT TV Quizvraag: hoe help je als tv-zender in mum van tijd een potentieel lief en aandoenlijk pro gramma om zeep? Antwoord: door het Wendy van Dijk te laten presenteren. Wie het niet gelooft, hoeft enkel vijf minuten te aanschouwen van Cu pido Ofzo, de nieuwste flop van SBS 6. Want zo kun je het moeiteloos noemen als je de beste plek hebt in de programmering (maandagavond direct na Chateau Meilanden er van 1,1 miljoen kijkers in één klap een dikke 700.000 verdampen. Of moet ik zeggen 'wegvluchten'? Want dat is mijn natuurlijke reflex zodra Wendy in beeld ver schijnt en tegen de kijker en de deelnemers op een gemaakt kleutertoontje begint te kirren. Er is maar één ding erger en dat is als ze vervolgens qua- si-grappig een wenkbrauw optrekt en een zoge naamd schalkse blik in de camera werpt. Dan lo pen de rillingen over mijn rug. Drama met Kees Prins SUPERHELDEN REGISSEUR EN ACTEURS OVER DE NIEUWSTE Eternals, vanaf morgen in de bioscoop, is de 26ste en meest diverse Marvel-blockbuster tot nu toe. Maar waarom moeten we naar wéér een nieuwe superheldenfilm? Deze krant sprak de regisseur en enkele acteurs. Kit Harington ,,Ik denk dat, zeker in deze verwar rende tijden van crisis, er een grote behoefte is aan ontsnappen in fanta siewerelden. Escapisme dus. Ik zat in Game of Thrones, dat werd ook een enorm succes. En toch, we kijken naar deze films en series om buiten gewone mensen met herkenbare problemen te zien worstelen. Om wat over onszelf te leren. In Eternals zitten zoveel verschillende helden dat iedereen zich wel met iemand kan vereenzelvigen." Welke superheld wilde u zijn als kind? Oké, zet je schrap. Ik las vroeger de strip Bananaman. Die schakelt men sen uit door bananen op ze af te vu ren, hoe cool is dat?!" Ieder personage neemt zijn eigen culturele bagage mee Ik denk dat er een grote behoefte is aan fantasie werelden Salma Hayek ,,Ja, maar de Eternals zijn opper machtig. Niks ten nadele van de Avengers, maar 'wij' bestaan al meer dan 7000 jaar om de mensheid te be schermen. En dit is de meest diverse Marvelfilm tot nu toe. Niet alleen in etniciteit, maar een van de Eternals is ook openlijk homoseksueel en een ander is doof. Eindelijk wordt dat eens 'normaler'." Welke superheld wilde u zijn als kind? ,,Aquaman, omdat ik dol ben op dui ken. Als hem kan ik eindeloos zonder masker en zuurstoftanks de onder waterwereld verkennen. En hij is su persnel! Onder water kunnen ade men, wie wil dat niet?" Boekover Mauritshuis Als ze dat in een panelshow doet tegen een paar BN'ers is het hinderlijk, maar kan het niet zoveel kwaad. Maar in een format dat draait om mensen met een beperking die hulp willen bij hun eerste, schuchtere passen op liefdesgebied - en dat is Cupido Ofzo - wringt het. En niet een beetje ook. Als je als programma pretendeert dat het hier om gewone, volwaardige volwassenen gaat, moet je ze niet door Wendy toe laten spreken alsof het peu ters zijn die net aan hun zindelijkheidstraining be ginnen. En als er dan een date is - de kijker moet geloven dat er in een fraai ingericht en uitgelicht kantoor pand onder de bezielende leiding van Wendy en haar co-presentator Leonie ter Braak dag en nacht een team bezig is om de perfecte match te vinden - draait het niet om de twee potentiële tortelduifjes. Nee, zij zijn slechts figuranten in de grote Wen dy-show. Steeds als er voorzichtig een paar woord jes worden gewisseld, springt zij er tussen met oldtimer of huifkar en zijn daar weer dat toontje en die blikken. En dan ging ze nog zingen ook maandagavond. Twee keer zelfs. Waarbij de kijkers die de karaokesessie met Gea konden uitzitten zónder een sprintje naar de wc te hoeven trekken een lintje verdienen. Laat ik eerlijk blijven: er is meer mis met Cupido Ofzo. Het lijdt aan het Flirty Dancing-syndroom. Het is veel te geënsceneerd. Er wordt van alles uit de kast getrokken om er een droomdate van te ma ken en dat wordt dan in beeld gebracht alsof het een romantische Hollywood-film is. Daardoor raakt het je als kijker niet. Het voelt niet echt. Maar nog eerlijker: zelfs al hadden ze de deelnemers 'ge woon' naar de kermis of de bios gestuurd, zolang Wendy ernaast huppelt, wordt het nooit authen tiek. Quote van de dag Het hoort erbij dat boodschappen doen een half uurtje langer kan duren WOENSDAG 3 NOVEMBER 2021 GO TELEVISIE De nieuwe dra maserie BuZa, met Kees Prins in de hoofdrol, is vanaf 19 novem ber te zien op tv. De vierdelige BNNVARA-serie wordt uitgezon den op NPO 1. BuZa vertelt over een minis ter die wordt be noemd nadat zijn voorganger is overleden. 'Iedereen kan zich wel met een Eternal vereenzelvigen' Gudo Tienhooven LITERATUUR Bekend van: Game of Thrones en Brimstone Te zien als: Dane Whitman, een van de weinige 'gewone' mensen in de film. Is verliefd op een Sersi, een Eternal die moleculen kan buigen en zo stenen muren in zand kan veranderen. Wéér een superheldenfilm? - Kumail Nanjiani - Kit Harington Bekend van: Frida en The Hit man's Bodyguard Te zien als: Ajak, de spiritueel lei der van de Eternals. Heeft de kracht om te genezen en kan als enige communiceren met Celesti als, de Goden die de Eternals hebben geschapen. Wéér een superheldenfilm? Bekende schrij vers uit binnen- en buitenland werken mee aan een boek over de kunstwerken in het Haagse Mauritshuis. Het boek verschijnt ter gelegenheid van het 200-ja- rig bestaan van het museum. - Dieuwertje Blok wordt regelmatig aan gesproken nu de komst van Sinterklaas nadert, vertelt ze aan de Vara Gids.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26