O Scorende Hakim Ziyech toont bij vlagen weer zijn Ajax-klasse 22 CHAMPIONS LEAGUE BORUSSIA-DORTMUND Kort Noren Conte trainer van Chelsea Antonio Conte gaat opnieuw in Engeland werken. De 52-jarige Italiaan tekent een contract tot medio 2023 bij Tottenham Hotspur. Conte volgt de pas ontslagen Portugees Nuno Espirito Santo op. Conte was van 2016 tot 2018 coach van Chelsea. Hij hielp vorig seizoen Internazionale aan de landstitel, de eerste sinds 2010. Bobo's aangeklaagd Voormalig FIFA-voorzitter Sepp Blatter en voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini zijn door het Zwitserse parket in staat van beschuldiging gesteld wegens fraude. De oud-bestuurders worden ook vervolgd wegens misbruik van vertrouwen, valsheid in geschrifte en crimineel wanbeheer. De Zwitserse openbare aanklager toonde aan dat Platini ten onrechte via Blatter flinke betalingen uit de FIFA-kas kreeg. AZ op zoek naar sponsor AZ moet op zoek naar een nieuwe hoofd sponsor. De Alkmaarse eredivisieclub en AFAS Software beëindigen na twaalfjaar de samenwerking. Dat betekent ook dat het stadion van AZ een nieuwe naam zal krijgen. Het softwarebedrijf stopt ook als shirtsponsor en als naamgever van het trainingscomplex voor de jeugdopleiding. AFAS volgde in 2010 de DSB Bank op. Enkelblessure Viergever Nick Viergever (32) is voorlopig niet meer beschikbaar bij zijn Duitse club Greuther Fürth. De verdediger is uitgeschakeld door een enkelblessure, die hij zaterdag opliep in de verloren competitiewedstrijd tegen SC Freiburg (3-1). Volgens de hekkensluiter in de Bundesliga moet de oud-speler van onder meer PSV, Ajax en AZ enkele weken aan de kant blijven. Quote van de dag 'Hij staat te popelen om aan te sluiten' Messi Denen Ajax kan historie schrijven door ook het vierde pouleduel in de Champions League te winnen. Wordt Borussia Dortmund opnieuw verslagen, dan zijn de Amsterdammers (officieus of officieel) groepswinnaar, rinkelt de kassa als een tierelier en gaan de gedachten naar 2019. Voor de zeventiende keer neemt Ajax deel aan het hoofdtoernooi van de Europese koningsklasse en nooit eerder slaagde de club erin om de eerste vier pouleduels win nend af te sluiten. Nee, ook in het topjaar 1995 niet. Ajax won toen weliswaar ongeslagen de Champi ons League, maar in de derde en vierde groepswedstrijd hield Aus tria Salzburg de machine van coach Louis van Gaal toen op een gelijk spel. In deze editie heeft Ajax halver wege de beste uitgangspositie ooit. Dan gaat het niet alleen om de volle buit die de Amsterdammers gre pen, maar vooral om de manier waarop. Met spectaculair voetbal verwierf Ajax ook een indrukwek kend doelsaldo (11-1). Het onder linge resultaat tegen de grootste ri valen Sporting Lissabon (5-1) en Borussia Dortmund (4-0) is al vrij wel zeker in eigen voordeel beslist. Mede daardoor moet Ajax het wel heel bont maken om niet op het miljardenbal te overwinteren. Eén punt in de resterende drie duels is waarschijnlijk al voldoende om het vurige verlangen om weer eens door te stoten tot de Europese elite in vervulling te laten gaan. Dat verlangen werd verder aan gewakkerd door de pijnlijke elimi naties van de afgelopen twee jaar, in de slotronde van de groepsfase, te gen respectievelijk Valencia en Atalanta. Trekt Ajax de indrukwek kende lijn door en verslaat het Dortmund (aanvang 21.00 uur) op nieuw, dan kroont het zich van avond officieus - en bij puntenver- lies van Sporting tegen Besiktas of ficieel - tot groepswinnaar. OfAjax vanavond foutloos blijft en de over wintering veiligstelt of niet, de woorden van Erik ten Hag van een halfjaar geleden hebben al behoor lijk gestalte gekregen. Toen de gewilde coach zich met een handtekening langer aan Ajax verbond, zei hij: ,,We willen de top clubs in Europa ergeren.'' Dat klonk toen nog best dapper, aangezien Ajax in de laatste CL-edities nog fraaie uitgangsposities uit handen gaf, waardoor de prachtcampagne van 2019 alles weg had van een inci dent. Grootspraak Ten Hag wist dondersgoed dat een beetje grootspraak, in lijn met de ambities van de club, geen kwaad kon. Zeker niet omdat hij in de maanden ervoor de contouren van een nieuwe stuntploeg zag ont staan. Een elftal van talent, ervaring en hartstocht paste steeds beter in elkaar, bleek ook uit de ongeslagen reeks die Ajax na de winterstop no teerde. De enige nederlaag, thuis tegen AS Roma, ontstond na een gemiste penalty van Dusan Tadic en een blunder van Kjell Scherpen. C Ten Hag zag een nieuwe stuntploeg ontstaan. Een elftal met talent, ervaring en hartstocht De handtekening vloeide ook voort uit andere perspectieven. Ten Hag voorzag al dat hij na de zomer eens niet opnieuw hoefde te begin- - - nen met bouwen door het vertrek van een aantal steunpilaren. En met directeur Marc Overmars had hij zich al voorgenomen te werken aan de kwetsbaarheid in de breedte. Daar slaagden ze in. Dan moest de loting nog een beetj e meezitten. En dat zat-ie. Het huidige Ajax, dat met Dort mund al een topclub hard vloerde, laat de gedachten steeds meer af dwalen naar 2019. De stuntploeg van toen bevatte wellicht meer ex ceptioneel talent, maar deze selec tie speelt langer samen. De reserve- Het beeld deed denken aan zijn glo riejaren in Amsterdam. De tweede helft van Malmö - Chelsea was nau welijks begonnen of Hakim Ziyech priemde zijn vingers koelbloedig de Zweedse lucht in. Even ervoor had hij met een intikker voor het - bleek later - beslissende doelpunt gezorgd in het duel. En bij die mijl paal wilde de voormalig spelmaker van Ajax graag even stilstaan. Want wat had hij ernaar gesnakt, einde lijk weer eens echt belangrijk zijn voor The Blues. Ziyech (28) beleeft immers een ronduit moeizame periode bij Chelsea. Afgelopen week kon hij zich zowaar weer eens onderschei den, toen hij in de achtste finale van de League Cup tegen Southampton aangever was bij de openingstreffer van Kai Havertz. Om vervolgens ook te mogen starten in de compe titiewedstrijd tegen Newcastle United, waarin hij gewisseld werd. Maar het gros van de tijd vervult de Marokkaans international een bij rol bij de Champions League-win naar van afgelopen seizoen. Het zegt veel over de weinig vruchtbare samenwerking tussen Ziyech en Chelsea, waar hij aan zijn tweede seizoen bezig is. De tove naar, die in zijn periode bij Ajax zo veelvuldig betrokken was bij Am sterdamse doelpunten, lijkt zijn staf te zijn kwijtgeraakt in Londen. Als hij al eens in actie komt namens de koploper van de Premier League, toont hij zelden zijn magie van wel eer. Wat dat betreft stond zijn op treden in Malmö, waar zijn ploeg WOENSDAG 3 NOVEMBER 2021 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL - Bondscoach Janne Andersson is blij dat hij Zlatan Ibrahimovic weer kan oproepen voor de Zweedse selectie. 3 De Noorse selectie voor het WK-kwalificatie- duel met het Nederlands elftal telt drie spelers uit de eredivisie: de Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Pedersen en Fredrik Midtsjo (van AZ) zijn er 16 november bij in de Kuip. 34 Lionel Messi is er vanavond niet bij in het uitduel van PSG bij RB Leipzig in de Champions League. Messi (34) werd vrijdag in de Franse competitie tegen Lille in de rust vervangen. Hij kampte eerder al met een lichte spierblessure. I AZ-keeper Peter Vindahl Jensen (23) is voor het eerst voor de Deense selectie geselecteerd. Denemarken speelt half november tegen de Faeröer en Schotland. Ook Mohamed Daramy (Ajax) is uitgenodigd. a Historie gloort Johan Inan Dortmund v fyt Hakim Ziyech beleeft een weinig gelukkige periode bij Chelsea. Maar tegen Malmö FF stond hij er gisteren opeens weer. Met het enige doelpunt van de wed strijd hielp hij de koploper van de Premier League aan drie kostbare CL-punten. Dennis van Bergen Malmö

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22