Prijzen gaan op termijn wel weer wat dalen Keyboards waarop je wilt blijven typen GOEIE KOOP De energieprijzen gaan door het dak. Een gemid deld huishouden is komend jaar zo'n 900 euro meer kwijt aan stroom en gas. Afwachten, is het advies van drie experts. 20 TOETSENBORDEN Corsair K68 ca. €88 ^382 Wy Apple Magic Keyboard monr rrnnrnnm nnnn innnRm ca. €100 ideaal voor onderweg (want ook te koppelen aan iPhone of iPad). Logitech Ergo K860 ca. €120 a jaren van betrekke lijke rust krijgen vrij wel alle huishoudens te maken met een forse verhoging van hun energierekening. „Tussen begin september en nu zijn de tarieven ongeveer verdubbeld'', zegt Ben Woldring, oprichter van prijsvergelijker Gaslicht. com. ,,Onze verwachting is dat veel mensen met een nog gro tere stijging te maken krijgen.'' Van alle huishoudens heeft nu 44 procent een variabel tarief en daarmee een maandelijks opzeg baar contract. ,,Voor hen loont het om eind december over te stappen, omdat het tarief vanaf 1 januari fors zal stijgen'', zegt Woldring. Hij adviseert het ta rief voor één jaar vast te leggen, niet langer. ,,Op lange termijn is de kans groter dat de prijzen weer dalen dan dat ze blijven stijgen. Voor de 56 procent die een vast tarief voor één, drie of vijfjaar heeft, is het slim om dit contract over te sluiten zodra het afloopt, omdat je anders automa tisch overgaat op een hoger vari abel tarief. Maar op dit moment is het verstandig nog even af te wachten als dat kan.'' Woldring verwacht dat de prijzen nog wel even doorstij gen. ,,Ik heb geen glazen bol, maar de winter, met een hogere vraag naar energie, moet nog beginnen. Omdat er wereldwijd sprake is van schaarste en stij gende prijzen, voorzie ik voorlo pig geen daling.'' 'Maandbedrag zegt niet zo veel' Ook Joris Kerkhofvan vergelij kingssite Independer raadt aan even te wachten met het afslui ten van een nieuw contract. ,,Wie nu op een variabel tarief zit, krijgt pas in januari te maken met de hoge prijzen, al hebben sommige leveranciers die al per 1 november verhoogd. Mensen van wie het één- of meerjarig contract komende maanden afloopt, vallen straks ook terug op dat variabele tarief." Zij doen er verstandig aan het aanbod van hun eigen energiele verancier af te wachten. ,,Dat kunnen ze dan vergelijken met prijzen die in de markt worden aangeboden. Er is op dit moment helaas weinig aanbod, maar kijk wat er te halen valt.'' Vergelijk dan vooral de kale leveringstarieven van energie maatschappijen, zegt Kerkhof. ,,Het maandbedrag zegt niet zo veel. Dat kan best laag blijven, maar uiteindelijk betaal je voor wat je verbruikt. Vergelijk daar om de tarieven voor gas per kuub en stroom per kWh. Leg je niet vast voor een periode langer dan een jaar, ook niet met een hoge instapkorting. Want dan zit je voor drie jaar vast aan die hoge prijs en moet je een boete beta len als je ervan af wil.'' Kerkhof verwacht dat de prij zen in februari, zeker als de win ter mild wordt, weer wat dalen. ,,We komen niet meer op de lage prijzen van april vorig jaar, maar zo torenhoog als nu zullen ze niet blijven." 'Weer normalere prijzen zodra de onrust wegebt' Jack van der Steen, oprichter van kostenservice.nl, een site die elk jaar scherpe tarieven voor haar klanten regelt, adviseert even eens nu niks te doen. ,,Heb je nog een lopend contract, dan zit je prima. Zodra dat afloopt, ga je automatisch over op variabele tarieven. Die zijn nu een stuk lager dan de tarieven voor een nieuw jaarcontract. We kunnen al zien dat de tarieven daarvoor in april weer een beetje dalen. Dus als je nu een tijdje de varia bele tarieven betaalt, kun je begin 2022 weer een betere deal voor een jaarcontract sluiten. Zodra de onrust wegebt, worden de prijzen weer normaler.'' Ook komt het Rijk met een prijscompensatie. Dat scheelt ca. 400 euro op de jaarrekening. De mooiste muziek ooit gemaakt hoor je jaarlrj jlw favoriete nummers op 0mus,c.n en lijst van je ieven. Luister vanaf 7 november naa WOENSDAG 3 NOVEMBER 2021 PC Als je online een toetsenbord koopt, let dan op de volgorde van de eerste zes letters linksboven. In Nederland gebruiken we de QWERTY- indeling, in België of Frankrijk zie je vaak AZERTY staan. Een andere factor om reke ning mee te houden is het type: het plastic membraan bord wordt veel verkocht, maar gamers en fans van de typemachine zweren bij een mechanisch toetsenbord. Dat is preciezer en sneller, maar ook duurder en lawaaiiger. Draadloze toetsenborden vallen ook prijziger uit. Wie dagen achtereen teksten tikt of grote handen heeft, kiest misschien weer liever voor een toetsenbord dat niet al te klein is, om kramp te voor komen. Hierbij drie aanraders. mnnnmnmnnnnnr- i mnnmnnnr" O Strak design dat elk bureau mooier maakt. O Oplaadbare accu. O Werkt zowel via bluetooth als bedraad. O I ngebouwde accu laadt razendsnel op. O Compact en niet zwaar, O Geen ver lichte toetsen. O Geen apart cijferveld. O Het gesplitste apparaten. toetsenge- O Veel toetsen. deelte dwingt O Doet twee je tot een be- jaar met twee tere houding en voorkomt batterijen. spierbelasting. O Het vergt tijd O Polssteun én om aan de verstelbare type-ervaring pootjes. te wennen. O Via sneltoet- O Polssteun is sen te koppe- niet afkoppel- len aan drie baar. O Mechanisch, O Toetsverlich- dus snel en ting. precies. O Polssteun O Synthetisch meegeleverd. rubberlaagje onder de O Aan de toetsen lawaaiige beschermt kant. bij morsen. O 'Great Value'- predicaat van Hardware Info. 'Wacht nog even met nieuw energiecontract' ARWEN KLEYNGELD Meer informatie op hardware.info t't wife

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20