Op kantoor werken, QR-pas voor winkel en werk dreigt Coronabewijs wordt ook eis op buitenterras en langs het sportveld Walcheren We kregen gisteravond van het kabinet het dringende advies om weer zoveel mogelijk thuis te werken. Maar niet iedereen is daar blij mee, bijvoorbeeld het personeel van Nedbase in Middelburg. ,,Ik mis thuis de gezelligheid'', zegt Frank Dekker. ,,Ik wil even kunnen sparren'', zegt zijn collega Marloes van Veelen. Demissionair premier Mark Rutte spreekt van een 'worsteling', maar hij ziet er toch de noodzaak van in maatregelen aan te scherpen. ,,De ziekenhuiscijfers vragen erom." Hij wil nu ingrijpen om later een nieuwe lockdown te voorkomen. ,,We willen er alles aan doen om te voorkomen dat we maatregelen moeten nemen die de economie weer op slot zetten." Mondkapjes Dus worden bekende restricties van stal gehaald. 1,5 meter afstand houden, meer thuiswerken ('min stens de helft van de werktijd'), va ker een mondkapje in winkels, ge meentehuizen en andere publieke binnenruimtes en op meer plek ken de QR-code laten zien. Opvallend is dat ook op buiten terrassen of langs het sportveld als toeschouwer straks een coronatoe gangsbewijs nodig is. We willen er alles aan doen om te voorkomen dat we maatregelen moeten nemen die de economie weer op slot zetten Coronagolf stuiten Met deze reeks van ingrepen hoopt het demissionaire kabinet de nieuwe coronagolf te stuiten, al er- kende Rutte dat het volgende 'weegmoment' volgende week vrijdag te vroeg komt om al veel ef fect van de maatregelen te zien. Gevreesd wordt echter dat deze winter anders op de ic's weer vijf honderd coronapatiënten moeten worden geholpen. In alle winkels Om die reden noemt Rutte de kans 'reëel' dat volgende week vrij dag de QR-code óók in zogeheten niet-essentiële winkels gevraagd gaat worden, eigenlijk alle winkels buiten de supermarkten. Rutte snapt dat dit 'vervelend' is voor on gevaccineerden, maar: ,,Je wilt ook niet dat je weer maatregelen moet nemen die iederéén raken." Het kabinet wil ook dat werkgevers in bijvoorbeeld de horeca, waar gas ten om een QR-code wordt ge vraagd, hun werknemers een coro natoegangsbewijs vragen. Bij an dere bedrijven mogen werkgevers nog niet om een QR-code vragen, maar het kabinet gaat wel wetge ving maken voor 'als we dit wil len'. Dat geldt ook voor zorgperso- neel én bezoekers van zorginstel lingen. Het is overigens allerminst zeker dat het kabinet in de Tweede Ka mer steun krijgt voor de inzet van QR-codes op nog meer plekken, want daar klinkt veel kritiek op de aanpak. »P3-5 en ZEELAND 2 10°C p* •ZEELAND2 Amper twee maanden nadat het kabinet versoepelingen door voerde, trapt het alweer op de rem. En er dreigen meer maatre gelen: de wet voor een ver plichte QR-code op de werk vloer en in winkels wordt in gang gezet. Niels Klaassen en Tobias den Hartog Den Haag - Mark Rutte woensdag 3 november 2021 Fris met kans op mist NieuwindePZCapp: v Altijd op de hoogte van het j weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 11688 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1