'We branden een kaarsje ter herinnering aan jou.' .^1 'Wat is dit mooi. Het is aardedonker en overal waar ik kijk zie ik kaarsjes en fakkels. Zo bijzonder om op deze manier mijn man te herinneren.' DEEA voor elkaar Lichtjesavond zondag 28 november Al vele jaren organiseert DELA op veel locaties lichtjesavonden. Tijdens deze avond zijn de locaties sfeervol verlicht met kaarsjes, fakkels en vuurkorven. Nabestaanden kunnen samen met familie en vrienden een kaarsje branden ter herinnering aan hun dierbare. De reacties van bezoekers zijn vaak hartverwarmend. Ze vinden het fijn hun dierbare op zo'n bijzondere en sfeervolle manier te kunnen gedenken. Dit jaar vindt de landelijke lichtjesavond plaats op zondag 28 november. Véronique Klaassen, directeur Uitvaartverzorging bij DELA, vertelt: 'Nu de dagen korter en donkerder worden, merken we dat veel nabestaanden de behoefte hebben aan troost. Ze willen graag op een speciale manier bij hun dierbare stil staan. De donkere dagen belemmeren soms om de laatste rustplaats te bezoeken. Daarom organiseren we de laatste zondag van november een landelijke lichtjesavond. Zo kunnen mensen hun dierbare ook in de donkere maanden op een bijzondere manier bezoeken en herdenken.' Een zee van lichtjes 'Toen we bij aankomst de vele fakkels zagen, voelde het als een warme deken. Het was een indrukwekkende zee van lichtjes, heel anders dan overdag. We werden er helemaal stil van. Het was heel fijn om hier samen met mijn familie een kaars te branden voor onze vader en herinneringen aan hem op te halen', vertelt een eerdere bezoeker. Zelf een kaarsje branden Véronique: 'ledereen die een dierbare wil gedenken is van harte welkom. Tijdens de lichtjesavond klinkt er zachte muziek en kan iedereen een kaarsje aansteken ter herinnering aan een dierbare. Ook staat er voor bezoekers een warm drankje klaar.' Een persoonlijke candlebag We geven graag iedereen de tijd om zijn of haar dierbare rustig te gedenken. Daarom vragen we je om je vooraf aan te melden voor de lichtjesavond. Na aanmelding krijg je een candlebag thuisgestuurd. Je kunt deze heel persoonlijk maken door er alvast een mooie tekst op te schrijven of tekening op te maken. Bij aankomst op de locatie krijg je een kaarsje waarmee je de candlebag sfeervol kunt verlichten. Li Meld je aan voor de lichtjesavond via dela.nl/lichtjesavond. Na aanmelding krijg je de candlebag thuisgestuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 74