y r- i 'Al vele jaren enthousiast' Daan van Zwol, voorzitter van Bridgeclub Zierikzee L 7 Daan van Zwol (70) is al zestien jaar voorzitter van Bridgeclub Zierikzee. Harmonie binnen de vereniging en het scheppen van faciliteiten om op een prettige manier te kunnen bridgen én elkaar te ontmoeten, vindt hij belangrijk. f H k wist helemaal niks van I bridge af toen ik in 2004 I besloot een cursus bij de Zeeuwse Volksuniversi- I teit (ZVU) te volgen. Dat werd een ware ontdekking. Tot dan toe had ik met twee van onze drie zoons en een vriend alleen maar geklaverjast, maar achter bridge bleek een hele wereld schuil te gaan'', schetst Daan zijn fascinatie tijdens die eerste 20 les sen. Hij noemt bridgeleraar Cor Blonk 'een gouden vent' wegens de kundige en respectvolle manier waarop hij vrijwel iedereen weet in te wijden in dit fraaie spel. Daan sloot zich na de cursus di rect aan bij de Bridgeclub Zierik zee, toen nog gehuisvest in het in middels gesloopte MFC in de De Huijbertstraat in Zierikzee. Hij voelde er zich direct thuis en werd binnen twee jaar op voordracht als voorzitter van de club gekozen. Op bevlogen wijze omschrijft hij het belang van deze vereniging. Na tuurlijk gaat het om het bridgen, maar het sociale aspect staat wat hem betreft nog net wat hoger in het vaandel. ,,Voor mij is die on derlinge ontmoeting en betrok kenheid belangrijker dan het leve ren van een kampioen'', zegt Daan. Oude lullen Hij kent de drie bekende vooroor delen tegen bridge. ,,Het zou Bestuurslid Tin Buis van de Bridgeclub Zierikzee draagt de voorzitter van het bestuur Daan van Zwol voor als Gouwe van Schouwen. moeilijk, elitair en - plat gezegd - alleen voor oude lullen zijn.'' De eerste twee weet hij als voorzitter direct te elimineren met voorbeel den van het functioneren van de Bridgeclub Zierikzee en het cur susaanbod tegen een schappelijke prijs. Dat het ledental vergrijst, kan hij niet ontkennen. ,,De ge middelde leeftijd ligt op 73 jaar, we hebben slechts één lid van onder de 60.'' Met deze constatering is het voor Daan slechts één stap naar JP Plek in stad een enorm pijnpunt: De Bridge club Zierikzee heeft sinds de slui- Je kunt ook voorkomen dat mensen eenzaam worden ting van genoemd MFC geen plek meer in de eigen stad. ,,Volgens wethouder Van Burg was er 'plek zat' in de stad, maar op onze vraag 'waar dan?' hebben we tot op de dag van vandaag geen antwoord.'' Om hun hobby te beoefenen, moeten de leden op dinsdagavond en woensdagmiddag naar 'Ons Dorpshuis' in Nieuwerkerk. 'Dat doet zeer' Op zich goed dat er een alternatief was toen de nood het hoogst was, maar terug naar eigen stad blijft het streven. Daan vindt dat hier ook een taak ligt voor het gemeen tebestuur. ,,Je kunt de mond vol hebben over eenzaamheidsbestrij- ding, maar je kunt ook voorkomen dat mensen eenzaam worden. Sinds de sluiting van het MFC in 2017 is er door de politiek geen en kele aanwijsbare actie onderno men om een alternatief te vinden. Dat doet zeer.'' SD DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 r In de rubriek De Gouwe van Schouwen vertelt iemand wie ex tra aandacht verdient en waarom. Vandaag Daan van Zwol van Bridgeclub Zierikzee. Hij werd ge nomineerd door Tin Buis. Ali Pankow Zierikzee „Daan is al ruim vijf tien jaar voorzitter van onze Bridge club en verricht zijn taak met grote betrok kenheid en hij zet zich al die jaren steeds zeer enthousiast in. Hij is ook zelf vrijwel altijd aanwezig bij onze spelmiddagen en -avon den in 'Ons Dorpshuis' in Nieu- werkerk.'' ,,Wat ik ook zeer waardeer in onze voorzitter is dat hij altijd bereid is met wie dan ook te spelen. Als bridger is het vaak prettig met een vaste partner te spelen, maar als dat om een of andere reden een keer niet kan, is Daan altijd bereid om aan te schuiven." „Hij weet de belan gen van de Bridge club Zierikzee goed te behartigen en blijft streven naar mogelijkhe den voor de Bridgeclub Zie- rikzee uiteindelijk weer een plek in de eigen stad te realiseren. Die plek zijn we kwijt sinds de sluiting van het MFC in 2017.'' - Daan van Zwol, voorzitter Bridgeclub Zierikzee Voorzitter Daan van Zwol (tweede van rechts) van Bridge club Zierikzee aan tafel met cur susleider Cor Blonk (voorgrond grijze trui). FOTO MARIEKE MANDEMAKER Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 66