UITVAART 15 persoonlijk Nadenken over hoe je straks een dierbare zult gedenken of hoe anderen zich jou zullen herinneren, is ook stilstaan bij het hier en nu. Jacoby Peeters (53) Zoutelande, vormgever Angelique Konings (54) Aydin Akkaya (56) Monique Mangal (51) Madelief van Ham (18) Tonneke Bakkeren (68) Wim Jansen (75) GO DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 'Dankbaar dat jij mijn mama was' TEKST FOTO'S MARJO PEPPELAAR Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? „Zoals je leefde, ben je ook gegaan.'' Wat zou u graag willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? ,,Een vrouw met humor en lef, strijdbaar en eerlijk, op een posi tieve manier.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? „Durven zeggen waar het op staat, al betekent dat soms dat ik op mijn bek ga.'' Roosendaal, salesmede- werker binnendienst Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? ,,Het was goed zo! Je mag nu rusten.'' Wat zou u willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? ,,Zij was een trotse moeder, altijd lief, enthousiast en positief.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? ,,Altijd mezelf zijn en veel aandacht geven aan mijn kinderen. En lief zijn. Op recht in het leven staan en de goede keuzes maken.'' Bergen op Zoom, preven tiewerker verslavingszorg en raadslid Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? ,,Dan denk ik aan mijn vader die al overleden is: In verbin ding met iedereen. - Hij voerde overal gesprekken met jong en oud, in het Nederlands en Turks. Jonge gasten vertellen me nog hoeveel hij voor hen betekend heeft.'' Wat zou u willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? „Hetzelfde: Hij stond altijd voor iedereen klaar.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? „Mensen in hun waarde laten, altijd geïnteresseerd zijn. Zo ben ik contact persoon voor iemand in een bejaardentehuis die nooit bezoek krijgt, terwijl hij wel kinderen heeft. In de politiek maak je het nooit iedereen naar de zin, maar als persoon probeer ik dat wel. Zet mij aan een bar en wildvreemden vertellen me hun levensverhaal." Roosendaal, eigenares Pimps Pearls Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? „Bedankt voor alles!'' Wat zou u willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? ,,Ze was een liefdevolle vrouw die er altijd vol voor ging.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? ,,Aandacht geven waar je kunt, aan alles en iedereen die iets voor me betekent.'' Heinkenszand, scholier Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? „Lieve mama, veel te vroeg ben je uit het leven geno men. Je bent een prachtige ziel en ik ben eeuwig dankbaar dat jij mijn mama was, hier op aarde in dit leven. - Ik en mijn moeder zijn beiden vrij spiritueel.'' Wat zou je willen dat nabestaanden straks over jou op de kaart zetten? ,,Ze leefde vol liefde en was één brok spontaniteit.'' Wat doe je eraan om die tekst te verdienen? ,,Door alles eruit te halen en elke dag te leven alsof het mijn laatste is. Ik ben altijd van de spontane ideeën en gekke dingen. Ik ga gerust midden in de winter in zee zwemmen. En volgend jaar, na mijn examen, ga ik in een oud busje door Europa rei zen. Ik wil niet het standaard leven van werken tot je 60ste en dan pas genieten. Ik wil nü leven.'' Roosendaal, gepensioneerd Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? ,,Voor mijn 'maatje': Je was altijd positief en ging nooit bij de pakken neerzitten. - Ik heb bewondering voor deze vrouw, die zich onder moeilijke omstandigheden redt en positief blijft.'' Wat zou u willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? ,,Tonneke bleef altijd positief en probeerde mensen te helpen.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? ,,Mensen een 'kontje' geven en ze stimuleren. Het is zo makkelijk om elkaar af te breken, niet doen! Daarom ben ik vrijwilliger bij Social Klus en ben ik maatje van een dame op leeftijd.'' Middelburg, gepensio neerd bestuurder, voorzit ter KBO Zeeland Denk aan iemand die u dierbaar is. Welke tekst zou u voor deze persoon op de rouwkaart zetten? ,,Die tekst zou ik willen bedenken voor alle senioren die zich als vrijwilliger inzet ten voor anderen: Onbaat zuchtig, attent, zorgzaam en hartelijk.'' Wat zou u willen dat nabestaanden straks over u op de kaart zetten? ,,Hij was rechtvaardig, stipt en behulpzaam.'' Wat doet u eraan om die tekst te verdienen? ,,Mijn talenten inzetten in het belang van mijn leefomge ving, ook nu ik ouder word. Daarom ben ik betrokken bij KBO Zeeland. Vrijwilligers werk geeft de mogelijkheid na je pensioen weer zin en betekenis aan je leven te geven.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 63