Solo én collectief scoort Luctor H. Zeeuwse velden af ZEELAND 11 VLISSINGEN De boys van Luctor Heinkenszand komen eraan. Mar- tijn Simonse en Kevin van Iersel maakten zaterdag allebei een hat trick tegen Goes zaterdag en ze na deren - samen met Jasper Gunter (WHS) - koploper Steve Schalkwijk in het PZC-topscorersklassement. Na de 8-1-zege op Goes hebben Simonse en Van Iersel allebei negen keer gescoord voor Luctor Hein- kenszand, de nummer drie van de derde klasse A. In het klassement is dat goed voor 13,5 punten. Ook Gunter scoorde zaterdag drie keer, in een benauwde 4-2-zege van kop loper WHS (derde klasse B) op hek kensluiter Krabbendijke. Ook hij heeft 9 goals en dus 13,5 punten. Steve Schalkwijk bleef aan de lei ding in het klassement. Hij scoorde weliswaar niet voor Hoek, dat met 1-0 verloor bij Staphorst, maar zijn 8 doelpunten zijn nog altijd goed voor 20 punten. De puntentelling in het klassement voorziet erin dat doelpunten per niveau gewogen en gewaardeerd worden. Daardoor staat de productiefste speler op de Zeeuwse velden - Thomas van Dijke met 11 goals - op de zesde plaats. Door de grote zege is Luctor Heinkenszand nu ook de produc tiefste ploeg in het Zeeuwse stan daardvoetbal. De ploeg van trainer Giovanni Siereveld, die vorige week al bijtekende, heeft 34 keer ge scoord in zes wedstrijden. Daarmee passeerde het zondag-vierdeklasser Breskens die op 32 doelpunten staat uit acht wedstrijden. Martijn Simonse en Kevin van Iersel hebben allebei al negen keer gescoord ten waar de klappen vallenIk hoop dat we er elf hebben'', blikt hij vooruit op de ontmoeting van dit weekend. ,,Op volle sterkte wordt het al moeilijk tegen ACV en Sparta Nijkerk. Nu helemaal. We moeten ermee om zien te gaan en het doen met de spelers die we hebben.'' Mocht Lentink inderdaad zijn kruisband afgescheurd hebben, dan kan er ook voor hem een streep door het seizoen. Klaudio Dervishi (21) is zijn logische ver vanger. De doelman heeft nog geen ervaring in de derde divisie. «Hij gaat zijn stinkende best doen'', weet Hollander. ,,Hij traint elke week zelfs een keer extra om ten koste van alles beter te wor den.'' De oefenmeester realiseert zich dat zijn basiselftal er kwalitatief op achteruit gaat. ,,Hij is nog niet op het niveau van Matthew (Len- tink). Vorig jaar hadden we een uitzonderingspositie'', doelt Hol lander op de aanwezigheid toen tertijd van doelman Brian Meul- meester. ,,Maar normaal gespro ken is er altijd een verschil tussen de eerste en de tweede keeper.'' De tweede sluitpost Raül Wit kam, overgekomen van JVOZ en net terug van een pinkbreuk, neemt plaats op de bank. per jaar terug naar Plymouth, maar dat werd wel erg duur alles bij el kaar. Het is daardoor dat ik België en Nederland heb ontdekt op voet- balgebied. Ik ben lid geworden van een geweldige supportersclub uit Ertvelde, d'Augustijntjes, waar ik alle thuiswedstrijden van AA Gent mee bezoek. Daarnaast struin ik vooral allerlei amateurcomplexen af. De laatste tijd ben ik bij veel clubs in Zeeland geweest.'' De mooiste ervaring voor Jeffwas bij VV Zaamslag. Daar werd hij overladen met souvenirs en hij werd zelfs in de kleedkamer bij de spelers uitgenodigd. ,,Zoals altijd ben ik wat foto's gaan nemen in de plaats die ik bezoek. Een selectie hiervan heb ik op mijn twitterpa- gina gezet. Tien minuten later kwam er een bericht dat ik naar de kantine moest komen, waar ik al lerlei mooie souvenirs kreeg. Ge- weldig!'' ,,Je maakt overal wel iets moois mee. Ik ben voor het eerst oesters gaan eten toen ik bij Yerseke ging kijken, heb bolussen ontdekt in Zoutelande en friet speciaal, ja die delicatesse eet ik bij iedere wed strijd in Nederland. De reacties van supporters zijn eigenlijk altijd leuk. Het helpt zeker dat ik een soort 'Allo-Allo-Nederlands' praat. De Nederlanders zelf kan ik altijd goed verstaan trouwens. Dit in tegenstel ling tot West-Vlamingen. Daar kom ik zelf nooit verder dan beleefd terugknikken, haha.'' Is Jeff anno 2021 eigenlijk nog steeds getrouwd? ,,Het 'erge' is dat ik ook nog eens in de reisbranche werk, waardoor ik veel moet rei zenen uiteraard overal voetbal ga kijken. Wonder boven wonder is mijn vrouw toch altijd bij me ge bleven. It must be love.'' Topscorer dinsdag 2 november 2021 Matthew Lentink heeft een aanval van Barendrecht onder broken. FOTO CARLA VOS 21 Matthew Lentink incas seerde dit seizoen 21 doel punten in de 10 wedstrijden die hij in de derde divisie keepte bij Goes. Jeff Down in de kleedkamer bij Zaamslag. foto joris rademaker Steve Schalkwijk 3e div Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3A zat Luctor Heinkenszand 3A zat Jasper Gunter Xander van der Poel .ws-ir. 1 4A zat 3e div 3A zat Celino Davidse Zeelandia Middelburg 3A zat Zeelandia Middelburg 3A zat Breskens WHS Thomas van Dijke Luuk van Wuijckhuijse 3B zat t j 2E zat - na «v* 1 tmt w- jx 'a - v-, mm j*jua.iu tow| SWemeldinge Oostkapelle/Domburg ~i7wr «maiiMawaMusjnm Oostkapelle/Domburg Walcheren Hoek Bas van der Wel Dennis Kovacevic Arvin de Witte Jarno van Nieuwenhuize ^"'SKNWK Hakan Basagac T Nourredine Zaha Wesley Steijaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43