Te hard rijden in Koudekerke? Doe maar niet meer Iedereen mag 7 STRATEN MORTIERE ONVINDBAAR weten dat ze in een prachtig huurhuis wonen. Maar niemand kan hen vinden in de Fats Domino- of Carl Perkinsstraat in Middelburg. dinsdag 2 november 2021 René Hoonhorst Middelburg De gemeente Middel burg heeft geen straatnaamborden opgehangen en Google Maps geeft niet thuis. De wijk Mortiere houdt volgens digitale kaarten op bij de Elvis Presleystraat. Daar hangt wel een aanhangsel aan met de naam June Carterstraat. Maar dat straatje bestaat alleen op Google Maps. June Carter kreeg een vernoeming tussen Poproute, Elvis Presley straat en Carl Perkinsstraat; vlak bij de Johnny Cashstraat, waar door de twee countrysterren én huwelijkspartners na hun dood nog een beetje verbonden blijven. Maar duidelijk is dat dus niet, omdat de namen van June Carter, Fats Domino en Carl Perkins niet zijn terug te vinden op straat naamborden. De huizen die in de nieuwe straten staan, zijn al vier weken tot bijna vier maanden be woond. De meeste postbodes en pakketbezorgers weten de adres sen intussen te vinden. Maar fami lieleden, vrienden en kennissen bellen na een half uur vruchteloos zoeken, enigszins wanhopig met de vraag: 'Jullie zijn toch wel naar Middelburg verhuisd?' Simon Kok woont met zijn vrouw Rinzke in de Fats Domino straat, op de hoek van de Carl Per- kinsstraat. Het echtpaar Kok koos niet zozeer tussen Blueberry Hill en Blue Suede Shoes, maar viel vooral voor het hoekhuis en de tuin. Familie moet soms zoeken. ,,Ik leg uit dat ze vanaf de Toren- weg via de Poproute de eerste straat rechts in moeten slaan. Le veranciers vragen wel regelmatig rond. Maar als ze aanbellen, zien ze op stickers op de vuilnisbakken al dat ze in de Fats Dominostraat zijn." Achterbuurman Roy Nemeth, die aan de Carl Perkinsstraat woont, reageert minder laconiek. ,,Het wegdek dat je voor mijn huis ziet, lag er tot vorige week nog niet. Ik loodste bezoekers tot voor De postbode en DHL weten ons nu te vinden, de gemeente nog niet -Samantha Westerink, bewoonster June Carterstraat kort via de Poproute over het par keerterrein achter mijn huis naar de voordeur." Samantha Weste rink woont al ruim drie maanden in de June Carterstraat. ,,De post bode en DHL weten ons nu te vin den, de gemeente niet. Ik heb al weer weken terug gevraagd waar de straatnaamborden blijven, maar antwoord kreeg ik tot nu toe niet." Nul op de meter Nieuwe bewoners benadrukken dat ze het fantastisch naar hun zin hebben in hun nieuwe huis én in de nieuwe wijk. Het echtpaar Kok woonde al tijdens Simons Rotter damse brandweercarrière in Brui- nisse. Nu hij al jaren geniet van een 'vrijkaart voor 365 dagen' zijn ze na een uitstapje in Bergen op Zoom verheugd dat ze 'weer in Zeeland en dicht bij zee' zijn. Samantha Westerink woonde al in Middelburg. Zij is vooral blij dat haar zoontje, de belangrijkste oorzaak voor de zoektocht naar een groter huis, het geduld had om pas na de verhuizing haar buik te willen verlaten. De bewoners van de ruim twintig nieuwste duur zame huurhuizen - 'Goed, ik be taal meer dan 1100 euro huur. Maar wel nul op de meter hé' - zijn heel blij dat ze in de Mortiere neerstre ken. Nu alleen nog een paar straat naambordjes en vermeldingen, zodat bezoekers, postbodes en le veranciers hen makkelijker vin den. Wanneer die wens wordt ver vuld, is nog niet duidelijk. aan de juiste snelheid houden en zich bewust worden van veilig rij gedrag. Gedeputeerde Harry van der Maas denkt dat er een hoop te winnen valt met bewustwording alleen: ,,We willen mensen hier een Startschot campagne Bedankt dat je langzamer rijdt prikkel geven om het goede te doen. Als ze inzien dat het onze wegen zijn en dat onze kinderen er ge bruik van maken, kan dat het ver schil maken." Dat er vaak hard gereden wordt in de Middelburgsestraat kan be woner en ondernemer John van den Hummel van John's frituur- shop beamen. ,,Ik woon en werk hier al 46 jaar. Er wordt altijd hard gereden. We hebben er als bewo ners al vaak over aan de bel getrok ken. Automobilisten komen Kou- dekerke altijd binnenvliegen. Ik zou graag zien dat er verkeersdrempels of wegversmallingen worden aan gelegd." Maar dure maatregelen nemen, is niet altijd de oplossing, vindt be leidsmedewerker Elvira Pasbon- Boer van de gemeente Veere. En dus krijgt de campagne van ROVZ een kans. ,,Hardrijden heeft te ma ken met gedrag. Als we daar met deze actie iets aan kunnen verande ren, gaan we deze campagne op meerdere plekken inzetten. We zijn al bezig om een lijst met straten te maken." Wethouder Pieter Wisse (l) en politieagent Bertus Poppe contro leren automobilisten in het bijzijn van leerlingen van basisschool De Sprong op hun snelheid. foto dirk-jan gjeltema Koudekerke In Koudekerke werd gisteren in de straat, die berucht is vanwege hard rijders, het startschot gegeven voor de campagne Bedankt dat je langza mer rijdt van het ROVZ. Doel van de actie, die wordt uitgevoerd in sa menwerking met de gemeente Veere, is dat weggebruikers zich 39 kilometer per uur? Naar de kant! Agent Bertus Poppe en kinderen van basisschool de Sprong betrapten meerdere au tomobilisten in de Middelburg sestraat op meer dan 30 kilome ter per uur. Zij kwamen er vanaf met een vriendelijk verzoek om volgende keer beter op de teller te kijken. Wendy de Jong Rinzke en Simon Kok voor hun hoekhuis op de kruising van de Fats Dominostraat (links) en de Carl Perkinsstraat. foto lex de meester WA Niemand weet waar hun huis woont

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39