c* 'Bij nood wonen op vakantiepark' Oproep aan de politiek om acute noodsituaties te verhelpen Wendy Wagenmakers Vlissingen In deze hysterische huizenmarkt, waarin kopers over elkaar heen bui telen om een woning te bemachti gen en verhuurders worden platge- beld voor een flatje, valt één catego rie mensen steevast buiten de boot: mensen in acute noodsituaties, zo als mensen in scheiding, die te veel verdienen voor een huurwoning via een woningcorporatie en te weinig verdienen om zelf een huis te kunnen kopen. Chris McEvoy van ME Vastgoed heeft ze dagelijks aan de lijn. ,,En niet pas sinds kort, maar al jaren. Terwijl wij niet eens adverteren. Toen wij jaren geleden begonnen met het opknappen van panden in Vlissingen om ze te gaan verhuren, verklaarde iedereen ons voor gek. Krimpregio, blablabla. Maar wij wisten dat daar niks van klopte. Als gemeenten dat ook eerder hadden ingezien, hadden we veel proble men kunnen voorkomen." Gescheiden vrouwen Ook Anita Wijnholts van vakantie park Stelleplas in Heinkenszand moet dagelijks 'nee' verkopen. ,,Mensen bellen of ze hier tijdelijk in een chalet mogen. Vrouwen met kleine kinderen soms. Ik zou ze graag huisvesten, maar het mag niet van de gemeente. En die ziet er streng op toe. Van de zotte, eigen lijk. Er zijn zoveel mensen die een dak boven hun hoofd zoeken. Als Ik zou ze graag huisvesten, maar het mag niet we dat nou goed regelen, in tijde lijkheid, dan kan er toch weinig misgaan?" Daar denkt Marijn Dieleman van de Middelburgse huurdersvereni ging hetzelfde over. ,,Dit is een se rieus probleem dat meer aandacht verdient. Zeker als er kinderen mee gemoeid zijn, want die zijn altijd de dupe. Op de lange termijn moet er gebouwd worden, wat nu gelukkig gebeurt, maar op de korte termijn moet de politiek tijdelijk ruimte creëren. Zoals bijvoorbeeld in va kantieparken." Doorstroming Een idee dat al vaker is geopperd, ook in de provinciale politiek, maar waarover bestuurders aarzelen. Ook wethouder Kees Weststrate van de gemeente Borsele, waar Stel- leplas onder valt, vraagt zich af of daar de oplossing ligt. ,,Het aller grootste probleem is het gebrek aan doorstroming. Dat los je niet op door vakantieparken open te stel len." Betere oplossingen Bovendien, zegt McEvoy, zijn va kantieparken daar niet voor be doeld. ,,Er zijn betere oplossingen. Denk aan eenvoudige, duurzame huizen die je snel neerzet en als het moet, ook weer zo afbreekt. Een soort flexwoningen die je later al tijd nog voor andere doelen kunt gebruiken. Er kan echt meer dan je denkt." ZEELAND 2 Fietsers op de Vlissingse boulevard stoppen om een niet alledaags transport te bekijken. Het is geel en gaat op reis naar het toekomstige windpark Hollandse Kust noord. De kolos op de ponton is gemaakt bij Heerema in Vlissingen. Het is een draagconstructie voor een stopcontact van landelijk netbeheerder TenneT. Bovenop komt straks het transformatorstation van waaruit stroom aan land wordt gebracht. Heerema gaat nu een tweede, identiek onderstel fabriceren voor het park Hollandse Kust west alpha. Medio volgend jaar is het klaar. Wie gisteren het schouwspel heeft gemist, krijgt dan een herkansing. 1% I dinsdag 2 november 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl De tijd dat je als pas gescheiden man of vrouw een poosje in het Vebenabos ging wonen, is voor bij. Maar ook huurwoningen zijn er in Zeeland nauwelijks meer voor mensen die in een acute noodsituatie verkeren. - Anita Wijnholts, vakantiepark Stelleplas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33