LALALA Familie zit vol vragen over moord op Pempi 2 WENDY WAGENMAKERS STEEDS MEER NEDERLANDERS ETEN VEGETARISCH Column Wat er precies is gebeurd, weet ik niet. Sinds een paar maanden doe ik wat mijn kinderen doen zodra zij het woordje corona horen: vingers in de oren en heel hard LALALA zin gen. Bevalt uitstekend, moet ik zeggen. onder je denkbeeldige deken ver bergt, aan de vreselijke vaccinatie discussie valt niet te ontkomen. Werkelijk óveral gaat het erover. En waar verreweg de meeste men sen zich solidair toonden met mensen die de prik niet blieven, is die saamhorigheid nu ver te zoe ken. Er is een soort trend ontstaan om verbaal te spugen op ongevac cineerden. mij betreft doet iedereen dat - zijn we van het hele gezeik af, voorlo pig dan - maar ik ken er genoeg die het niet doen. De ene vriendin is gaan twijfelen door het zwabbe rende overheidsbeleid, de andere vriendin ziet corona niet als be dreiging voor haarzelf en heeft in middels van dichtbij gezien dat ook gevaccineerden het virus kun nen doorgeven. Dan is er nog de vriend die het goedje niet ver trouwt, de collega die de controle niet graag uit handen geeft, de buurman die meer gelooft in een gezonde levensstijl, het schoon zusje dat vertrouwt op natuurlijke immuniteit. Allemaal mensen die goed over hun besluit hebben na gedacht. Geen wappies, geen dic tatuurschreeuwers, geen mensen met een jodenster op hun jas. Ge woon mensen die er anders in staan, maar waar ik geen spatje minder van ben gaan houden. enige ben met ongevaccineerden in de directe omgeving. Iedereen heeft ze. Het zijn onze vrienden, onze collega's, onze buren, onze familieleden. Een jaar geleden had niemand voor mogelijk gehouden dat we ze lieten uitmaken voor meedogenloze antivaxers. Laten we daar alsjeblieft mee stoppen. Het wordt er niet bepaald gezelli ger van. mijn deken. Trend om verbaal tespugen op ongevaccineerden DE STELLING Vandaag: Weer een mondkapje dragen? Prima! Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Minder meldingen van phishing Drugspand gesloten VLISSINGEN Rieks Veenker neemt leiding Roshentlie wordt gemist door zijn familie en vrienden. ,,Het was niks voor hem om heel laat thuis te ko men'', zegt zijn oudere broer Sherel over de fatale nacht. ,,Ik belde en appte hem om te vragen waar hij bleef, maar kreeg niks te horen. Ik ben toen op de fiets gestapt om hem te zoeken, maar kon hem niet vinden.'' Eenmaal thuis stroomde Sherels telefoon 's ochtends vroeg vol met verontruste berichten. Roshentlie Rosaria (bijna ieder een noemde hem 'Pempi') werd op vrijdagochtend 17 september rond een uur of zeven levenloos gevon den in een brandgang aan de Adri- aen van de Vennestraat in Vlissin- gen. Een bewoonster zag hem lig gen toen ze haar kliko vanuit de tuin naar voren wilde rijden. Om wonenden zeiden direct al dat ze 's Hij was een goede vader voor zijn dochtertje van bijna twee. Een topgozer nachts schoten hadden gehoord, iets wat de politie pas na een paar dagen officieel bevestigde. Zes da gen na zijn overlijden liepen fami lie en vrienden van Pempi een stille tocht door Vlissingen. Op vrijdag 24 september werd hij begraven. Een Team Grootschalige Opspo ring (TGO) heeft zich op de zaak gestort en buigt zich over de tips die zijn binnengekomen. ,,Inhoudelijk kan ik niet veel over het onderzoek zeggen", reageert woordvoerder Willem-Jan Uytdehage. ,,Wel is het zo dat we nog altijd op zoek zijn naar camerabeelden uit de omge ving. Wie die heeft, kan zich mel den. Mensen die meer kunnen ver tellen over de laatste 24 uur van het slachtoffer wordt gevraagd te bellen naar 0900-8844. Anoniem praten kan ook via het Team Criminele In lichtingen (TCI)." Voetballen Pempi werd geboren in Rotterdam en groeide op in Vlissingen. ,,Om- dat kinderen in de buurt zijn naam moeilijk vonden, noemden ze hem Pempi'', zegt Sherel, die in zijn jeugd jarenlang met hem op één ka mer sliep. Pempi kon als kind goed voetballen. Sherel noemt hem een talent, meer dan hijzelf was. Via de jeugd van RCS kwam Pempi in beeld bij de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ) en maakte hij de overstap. Hij was toen een jaar of vijftien. ,,Pempi was een goede rechtsbuiten, eentje die op de brommer zat'', vertelt een voor malig trainer. Een blessure wierp hem terug en doordat Pempi betrokken raakte bij een steekincident, belandde de jonge Zeeuw als tiener in de gevan genis. ,,Het ging nu juist goed met hem'', zegt broer Sherel. ,,Pempi was al een tijdje weg uit Zeeland, hij woonde in Barendrecht en had plannen om weer terug te keren naar Zeeland. Hij was een goede va der voor zijn dochtertje van bijna twee. Een topgozer.'' Boksbeugel Waarom Pempi dood moest? Sherel en zijn familie hebben geen idee. Er gaan verhalen dat hij naar de brand gang is gelokt en dat het toen ver keerd afliep. ,,Zijn gezicht was blauw, waarschijnlijk veroorzaakt door een boksbeugel. En er is ook geschoten. Meer weten we niet'', zegt Sherel. ,,We willen weten wat er precies is gebeurd. En vooral ook: waaróm? Voor zover we weten, had Pempi geen vijanden. In elk geval geen vijanden, die een einde wil den maken aan zijn leven.'' dinsdag 2 november 2021 Maar hoe diep je je hoofd ook Ik ben zelf gevaccineerd en wat Mij maak je niet wijs dat ik de Duik ik ondertussen weer onder Reageer op pzc.nl Gisteren: Coronabewijs op werkvloer is een prima idee 5279 reacties ER ZIT EEN VLIE© IN t>E SOEP VLISSINGEN De cybercriminaliteit in Zeeland is tot en met september met bijna 7 procent gedaald ten op zichte van dezelfde peri ode vorig jaar. Minder Zeeuwen werden slacht offer van online misdrij ven, zoals vriend-in- nood-fraude, hacks en phishing. Zeeland is de enige provincie waar sprake is van een daling. Dat blijkt uit onderzoek van VPNgids.nl op basis van recente politiecijfers. Bij de politie kwamen 137 meldingen binnen van cy bercrime. Koploper was de ge meente Goes met 21 re gistraties. GOES Een drugspand aan de Appelstraat in Goes is gisteren op last van loco burgemeester Joost de Goffau gesloten. Dat heeft de gemeente Goes bekendgemaakt. In het pand waren eerder hasj en hennep gevonden. Het sluiten van het pand is bedoeld om de betrok kenheid van dit pand bij de georganiseerde drugshandel te doorbre ken en eventuele overlast voor omwonenden weg te halen. De gemeente heeft niet bekendge maakt hoe lang de wo ning verzegeld zal zijn. De strijd om de PZC Pu blieksprijs blijft dit jaar spannend. In de laatste dagen voor de sluiting van de stembus heeft Rieks Veenker met zijn voorleesboek De mos sel met de parel stevig de leiding genomen met 325 stemmen. Daniëlle van der Werf moet nu genoegen nemen met de tweede plaats (279 stemmen). Jacodine van de Velde staat op plaats 3 (248). Er kan nog wor den gestemd tot mor gen 12.00 uur. De win naar van de PZC Pu blieksprijs wordt dins dag 9 november be kendgemaakt. Waarom en door wie werd de 23-jarige Roshentlie Rosaria vermoord in een Vlissingse brandgang? Ruim zes weken na zijn dood is nog niemand aange houden en laat de politie weinig los over de voortgang van het onderzoek. De familie wil weten wat er is gebeurd. ,,Hij was een topgozer.'' Eldridge Pentury Vlissingen - Sherel Rosaria, broer van Roshentlie li fiAlll-i1 rT.B Lju.1 ''pU Op 23 september liepen familie en vrienden een stille tocht en legden ze bloemen op de plek waar Pempi werd gevonden. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2