Angela Kritiek op islam blijft grootste taboe in Nederlandse media 28 Niet de peperdure Stradivarius van André Rieu die door een stoomwals dreigde te worden geplet, niet de glitterpyjama van Chantal Janzen, maar De Meilandjes bij Jinek zorgden voor het meest explosieve tv-moment van afgelopen weekend. En dan was het voor de verandering eens niet de flamboyante Martien die de aandacht trok, maar nuchtere Erica, op dochter Montana na het meest bescheiden lid van de knotsgekke tv-familie. Erica heeft in navolging van Martien een biografie uit - 'massa is kassa' gaat ook voor deze SBS-sterren op - en daarin vallen tot nu toe twee dingen op. Ze heeft serieus overwogen om haar echtgenoot dood te schieten, toen hij uit de kast was gekomen en in Amsterdam woonde om zijn homoseksualiteit te ontdekken. Ze had het helemaal uitgedacht, maar de overbuurvrouw die getuige zou kunnen zijn, hield haar tegen. En twee: ze is als hardcore feministe uitgesproken tegenstander van de hoofddoek, de boerka en meer islam in Nederland. Daar heeft ze weldoordachte ar gumenten voor, die ze rustig en zonder in grove en beledigende Wilders-retoriek te vervallen ter tafel bracht bij Jinek. en niet wist of ik haar openheid nou bewonderde of ontzettend naïef vond, brak meteen al de publici taire hel los rond haar mening over de hoofddoek. Als ik alle berichten die ik er afgelopen weekend op de diverse websites over heb gelezen mag geloven, vindt de ene helft van Nederland Erica nu een racist, met doodsbedreigingen tot aan het adres van haar paar weken oude kleindochter aan toe. Terwijl de andere helft Chantal Janzen in de ban heeft gedaan omdat ze het aan diezelfde talkshow tafel van Jinek waagde tegen Erica in te gaan. Aan de kijkcijfers van haar nieuwe en trouwens best verma kelijke zaterdagavondshow was die ban overigens niet te merken. Als Erica hetzelfde had gezegd over de lange zwarte rokken van orthodoxe christenen in Urk of Staphorst, had er geen haan naar gekraaid, wat ik je brom. Maar kritiek op de islam blijft het grootste ta boe in de Nederlandse media. Een rochelende en hoestende antivaxer wordt op menig podium wel willender ontvangen dan iemand die het waagt te zeggen dat ze een hoofddoek een teken van onder drukking vindt. Hoeveel boeken zou Lale Gül nog moeten schrij ven voor de kramp van deze discussie af gaat? En te gelijk blijf ik het vreemd vinden dat het kamp dat de mond vol heeft van vrijheid van meningsuiting, dan op tilt slaat als Chantal Janzen óók haar mening geeft. Anno 2021 zouden we toch verder moeten zijn dan dat, maar we komen al decennia geen steek ver der. En dat is zonde, niet in de laatste plaats voor alle goedwillende moslims. Ondertussen ben ik nog aan het verwerken dat we deze hele rel én Chateau Meiland niet hadden gehad als Erica haar plannen voor het doodschieten van Martien daadwerkelijk had doorgezet. Quote van de dag Pittig virus, dus ik ben dankbaar voor de vaccins VIDEOSERIE GEBASEERD OP WANDADEN GANGSTERDUO Docu voor Amalia Geboren: Rémi Flex Bijna acht jaar na hun waargebeurde rooftocht komt er een videoserie over 'de Nederlandse Bonnie en Clyde'. Naar een idee van Dilan Yurdakul, die zelf de hoofdrol speelt. ,,Ik heb een fascinatie voor mensen die op drift raken.'' igenlijk is het vreemd dat actrice Dilan Yurdakul (30) ruim zeven jaar heeft gewacht met het verfil men van de gewelddadige rooftocht van de toen 19-jarige Merve en haar 25-jarige geliefde Marcos. Want - zonder schieten, beroven en mishandelingen te romantiseren - het waargebeurde verhaal van 'de Nederlandse Bonnie en Clyde' is ge woon een film. ,,Toen het gebeurde dacht ik al: wow'', vertelt Yurdakul, die 'Bonnie' speelt in de vierdelige Videolandse rie die vanaf donderdag is te zien. ,,Een Turks meisje dat dit doet, dat hoor je al niet vaak. Wat is er dan ge beurd in haar leven? Ik heb een soort fascinatie voor mensen die op drift raken en dit was to the max. Dan moet je veel trauma's hebben, om zo veel schijt te hebben aan alles. Zij met een Turkse achtergrond, hij ge adopteerd uit Brazilië. Twee mensen met een migratie-achtergrond die el kaar vinden in een soort liefde, tegen de rest van de wereld. Ik vond het toen al fascinerend. Ik wilde de ach tergrond van deze mensen duiden en daar een verhaal aan koppelen. Al is dat dan niet dé waarheid.'' Wildwesttocht De woeste gebeurtenissen van febru ari 2014 zijn een filmscenario op zich. Tijdens hun twee weken durende wildwesttocht door Nederland deed het liefdeskoppel Merve en Marcos alles samen. In Echten, Meppel, Lage Mierde en Enschede beroofden, mis handelden en gijzelden ze diverse mensen en schoten één persoon bijna dood. Het leverde hen de bijna- In mijn herinnering kwamen ze zelfs hand in hand de rechtszaal in, al kan dat niet men Bonnie en Clyde op, naar het beroemde gansterkoppel Bonnie Parker en Clyde Barrow, dat in de ja ren 30 moordend en rovend door Amerika trok. Hun onafscheidelijkheid spatte er van af tussen hun misdaden door. Toen iemand op een camping in Enschede Merve vastgreep, schoot Marcos hem zonder aarzelen neer om zijn geliefde te bevrijden. Twee we ken lang kreeg de politie de outlaws niet te pakken, totdat het duo werd herkend door pizzeria-eigenaar Evi Roccasalva in het Duitse stadje Schwerte. Zij vertelde later aan deze krant dat ze zelfs aarzelde om de po litie te bellen 'omdat ze wist dat ze daarmee de levens van het jonge lief desduo zou ruïneren'. ,,Vooral zijn gezicht, net een puppy'', vertelde Roccasalva. Uiteindelijk belde ze wel. Pas in de rechtszaal zagen de twee elkaar daarna weer. En... nog steeds verliefd. ,,In mijn herinnering kwa men ze zelfs hand in hand de rechts zaal in, al kan dat in de praktijk niet. Het zal mijn fantasie zijn geweest'', zegt Yurdakul. ,,Maar hij gaf haar wel DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 PC Terwijl ik nog zat bij te komen van dat moordplan - Daphne Deckers en haar man Richard Krajicek zijn besmet met corona. TELEVISIE Prinses Amalia krijgt een dag voor haar acht tiende verjaar dag, op 6 de cember, een do cumentaire bij Net 5. Prinses Amalia: tiener op weg naar de troon geeft een inkijkje in haar leven en om gang met soci ale media. MUZIEK Rapper Ronnie Flex en zijn vriendin Demi de Boer zijn sa men voor het eerst ouders geworden. Hun dochter, Rémi, is vernoemd naar het gelijk namige album van de rapper in 2017. De Nederlandse Een zwart sprookje Victor Schildkamp - Dilan Yurdakul, actrice F Scene uit de video serie Bonnie Clyde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28