Tottenham ontslaat Nuno al heel snel 551 §W*5 feü PM van de meest imponerende arena's Messi: 'Ooit keer ik terug' Forse geldboete van FIFA voor Nederlands elftal 23 Sn mi Zijn ontslag volgt na de kansloze 0-3 nederlaag, afgelopen zaterdag op eigen veld tegen Manchester United. „Ik weet hoezeer Nuno en zijn assistenten wilden slagen en het spijt me dat we deze beslissing hebben moeten nemen", schreef directeur voetbal Fabio Paratici in een verklaring op de website van de club. „Nuno is een gentleman en zal altijd welkom zijn. We wensen hem en zijn assistenten veel succes." Nuno was voor zijn aanstelling in Londen vier seizoenen werk zaam als coach van Wolverhamp- ton Wanderers. Daarvoor was hij onder meer trainer bij Valencia en FC Porto. Hij volgde bij Totten ham de in april ontslagen José Mourinho op. Diens taken wer den tot het einde van het afgelo pen seizoen waargenomen door Ryan Mason. Tottenham begon de competi tie met drie overwinningen, maar leed tegen Manchester United al weer de vijfde nederlaag van het seizoen. Met een rol als invaller voor Steven Bergwijn kwam de ploeg de hele wedstrijd niet tot een schot op doel. De fans van de Spurs floten de coach uit en scan deerden leuzen. Tottenham staat achtste in de Premier League en ging anderhalve week geleden ook nog met 1-0 onderuit bij Vitesse in de Conference League. Nuno had daar een B-elftal opge steld. Vitesse gaat donderdag op be zoek bij de Spurs, dat volgens Sky Italia al in gesprek is met de Itali aanse coach Antonio Conte om Nuno op te volgen. Conte zit zon der club nadat hij afgelopen zo mer brak met de Italiaanse kampi oen Internazionale. Bij het duel met Monte- negro kwamen supporters het veld op. Eén van de veldbe- treders, de 13-jarige Amin, wist in de slotfase van het duel in Eind hoven ongehinderd het veld op te rennen om een selfie te maken met Memphis Depay (foto). Na het laatste fluitsignaal kwamen meer fans het veld op. Zij kregen allemaal een stadionverbod van in principe vijfjaar en een boete. Enkele dagen later ging er op veiligheidsgebied ook het een en ander mis bij de WK-kwalifï- catiewedstrijd van Oranje in Amsterdam tegen Turkije. Zo werd er vuurwerk afgestoken op de tribunes. Hongarije werd ook ge straft door de FIFA Het land moet een duel zonder publiek spelen, na racistische uitingen van fans bij het duel met Engeland. W*f, 1 —frEsSSs rire waar je mond van open valt." ,,In het stadion van Dortmund kijk je voetbal, tenzij je achter het doel staat: dan beleef je voetbal", stelt Bundesliga-kenner Erik Meijer, die met HSV en Bayer Le- verkusen al eens triomfeerde in de kolkende arena van Dortmund. ,,Ik vond het heerlijk om er te spelen. De Gelbe Wand maakt een hels ka baal, waar je al van onder de in druk kunt raken als je het veld be treedt voor de warming-up. Maar aan de andere kant: dit is wel waarvoor je voetballer bent ge worden. ik vond dat prachtig. Ner gens anders dan bij Dortmund en Glasgow heb ik de pure emotie bij supporters zo ervaren." Vijandig is niet het juiste woord voor de sfeer, zo zijn de voorma lige goalgetters in de Bundesliga het eens. Meijer: ,,Mijn vader kwam eens vanuit Maastricht kij ken in Dortmund. Toen stond hij voor de wedstrijd gezellig met supporters van HSV en Dortmund te kletsen. Het is ook maar net in welke situatie je er heen gaat. Als je niet lekker in je vel zit, dan is dit een klotewedstrijd om te spelen. Maar ik denk dat dat voor Ajax niet opgaat. Daar weten ze nu dat Dort mund te pakken is. Dat vertrou wen zag je een paar jaar geleden in Madrid ook. Dat werkt alleen maar motiverend." Blinde kippen Mulder weet dat de sfeer zich ook tegen de thuisclub kan keren. ,,Zo'n Gelbe Wand brengt ook met zich mee dat verwacht wordt dat Dortmund erop klapt. Dan accep teren ze het niet als de bal te vaak breed gaat of de tegenstander de bal te lang in de ploeg houdt. Dan kan er bij Borussia dus ook chaos ontstaan als spelers als blinde kip pen naar voren rennen. En er is al tijd een vrije man. Ajax heeft er de ploeg voor om die te vinden. Dat bleek in de Arena wel." Of de Gelbe Wand ook stil te krijgen is? ,,Ja, nooit helemaal, maar vroeg scoren helpt vaak wel", zegt Meijer. „Vergeet niet dat ne gentig procent de eerste wedstrijd niet vergeten is. Daardoor kan bij het thuispubliek ook snel iets ont staan van: 'Potver, kom nou eens op'. Dat gevoel." Het gevaar is dat je onder de indruk raakt en te weinig op je voetbal let ,,Ajax moet koel, klinisch en op het voetbal gefocust blijven. Daar zijn ze immers het best in. Dan helpt het absoluut niet als je met knikkende knieën het veld op stapt. En Ten Hag is ook wel een trainer die zijn ploeg goed voor bereidt op de intimiderende sfeer", denkt Mulder, die met een knipoog afsluit. ,,Misschien is het een idee om oordopjes in te doen om minder van dat helse kabaal mee te krijgen." GO DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 van gele muur PREMIER LEAGUE Tottenham Hotspur heeft trai ner Nuno Espirito Santo ont slagen. De Portugees, meestal kortweg Nuno genoemd, was pas sinds afgelopen zomer in dienst van de Londense club. Nuno was slechts vier maan den Spurs-coach. foto reuters BARCELONA Lionel Messi hoopt ooit terug te keren in een functie bij FC Barcelona. In een interview met de krant Sport zegt de Argen tijnse voetbalvedette dat hij, wanneer zijn verblijf bij Paris Saint-Germain erop zit, zich met zijn gezin weer in Barce lona zal vestigen. „Dat is wat mijn vrouw wil en wat ik wil." Messi verliet afgelopen zomer na ruim twintig jaar Barcelona. Hij voelt zich slecht behandeld door voorzitter Joan Laporta. „Het had me goed gedaan als Messi had gezegd dat hij gratis voor ons zou blijven voetbal len", verklaarde Laporta on langs. Messi zegt dat die sug gestie hem pijn heeft gedaan. „We waren bereid de club meer tegemoet te komen. Zo graag wilden we blijven." Messi maakt zich in de toekomst graag weer verdienstelijk voor Barpa. „in een rol als technisch direc teur bijvoorbeeld. Barcelona is de club waarvan ik houd." WK-KWALIFICATIE De KNVB moet een boete beta len van ruim 10.000 euro, omdat bij de WK-kwalificatie- wedstrijden van het Neder lands elftal in september tegen Montenegro en Turkije fans zich niet aan de regels hielden. --J rffr 1 )M Me£b0RU£5£ NDamj fcrfoa E\um« -vr yüüLi Htvtijj 117 iAt/xtr - Youri Mulder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23