c Ajax speelt morgen tegen Dortmund in een ra 22 Kort Frenkie de Jong bij selectie Frenkie de Jong (foto) maakt mogelijk zijn rentree bij FC Barcelona in het Champions League-duel met Dinamo Kiev. De mid denvelder is voldoende hersteld van een hamstringblessure die hem twee duels aan de kant hield. Gisteren werd bekend dat na hoofdcoach Ronald Koeman ook diens as sistenten Alfred Schreuder en Henke Larsson moeten vertrekken. Agüero maanden er uit FC Barcelona moet het de komende drie maanden doen zonder Sergio Agüero. De Argentijnse aanvaller verliet zaterdag in het duel met Deportivo Alavés het veld met 'pijn op de borst' en werd in het zie kenhuis opgenomen voor een hartonder- zoek. Barcelona meldt dat Agüero in elk ge val de komende drie maanden niet voet balt. De 33-jarige Argentijn gaat een behan- deltraject in. Dan moet duidelijk worden wanneer Agüero weer kan voetballen. TENNIS Zandschulp' naar plek 63 Weghorst is weer terug Ajax is bij een nieuwe zege op Borussia Dortmund morgen nagenoeg verzekerd van groepswinst in de Champions League. Daarvoor moet de koploper wel de legendarische Gelbe Wand doorstaan. „Misschien is het een idee dat de Ajax- spelers oordopjes in doen", grapt ervaringsdeskundige Youri Mulder. Toen Borussia Dortmund als grootste tegenstander in de poule fase voor Ajax uit de loting rolde, zag trainer Erik ten Hag de Duit sers als favoriet en wees hij me teen naar de gele muur die zijn ploeg in het uitduel te wachten zou staan. ,,Wat mooi is voor onze fans is dat het dichtbij is. In een stadion met 80.000 mensen en die Gelbe Wand. Dat is een fantasti sche entourage om in te mogen spelen voor onze spelers en onze fans. Ik denk dat het echt een grote clash is." Ajax ziet zich morgen gesteund door dik vierduizend fans, maar als er één stadion in Duitsland is waar de decibellen uit het uitvak vaak ondersneeuwen, dan is dat de luidruchtige en imposante voet baltempel van Borussia Dortmund wel. Op de Südtribüne vormen, sinds de uitbouw in de jaren 90, dik 25.000 toeschouwers een geel zwarte muur en een produceren ze een orkaan aan geluid. Pijn aan de oren Analyticus en voormalig internati onal Youri Mulder kan erover meepraten, aangezien hij als spits van Schalke 04 tal van Kohlenpott- derby's afwerkte in het Westfalen- stadion. ,,Ik herinner me dat ik eens bij een corner bij een paal stond en onze keeper Jens Leh- mann stond te schreeuwen. Ik ver stond er dus helemaal niets van. Dit is wel één van de meest in drukwekkende stadions waar ik gespeeld heb. Dat komt ook door dat, en dat had ik nergens anders, je de nacht na de wedstrijd daar pijn aan de oren had. Dan hoorde je gepiep, zoals je dat ook wel eens na concerten hebt." Het gebrul op de Gelbe Wand slaat over op de andere zijden van het stadion, waardoor er op de steile tribunes een magische sfeer ontstaat, weet Mulder. ,,Dit is een voorbeeld van een stadion dat fan tastisch is uitgebouwd, omdat ze een waanzinnige sfeer hebben ge- Tweede plek Betsema De Amerikaanse veldrijdster Clara Hon- singer heeft gisteren de Koppenbergcross in het Belgische Oudenaarde gewonnen. Het was de eerste veldrit uit de serie van acht wedstrijden om de X2O Badkamers Trofee. Honsinger hield na een fel gevecht Denise Betsema (28, foto) achter zich. De finish lag bovenop de Koppenberg. We reldkampioene Lucinda Brand werd vijfde Bij de mannen won Eli Iserbyt, Lars van der Haar werd derde. Flitsen Quote van de dag 'Je moet het nog een jaar of tien op de tour met mij uithouden' creëerd. Een voorbeeld ook van een stadion waar je geweest moet zijn. Het gevaar zit 'm niet zozeer in het vij andige, denk ik, maar wel datje er als speler onder de indruk raakt van de herrie en daar door te weinig op je voetbal let. Het is na melijk echt een intimi derende voetbaltempel DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 GO VOETBAL VOETBAL Dankzij het be reiken van de halve finales op het ATP-toernooi van Sint-Peters burg is Botic van de Zandschulp (26, foto) zes plaatsen geste gen op de we reldranglijst. De Veenendaler is nu terug te vin den op de 63ste plek. Tallon Griekspoor staat 88ste. In de top 10, geleid door de Serviër No vak Djokovic, is Jannik Sinner een nieuw ge zicht. De Italiaan staat op de ne gende plaats. VOETBAL Magie en gevaar Johan Inan Amsterdam Wout Weghorst (29, foto) is be schikbaar voor VfL Wolfsburg in het CL-duel van avond met Red Bull Salzburg. De Nederlandse spits zat twee weken in qua rantaine na een coronabesmet ting. „Wout heeft getraind. Het zag er goed uit, maar we moeten afwachten hoe hij reageert", vertelde trainer Florian Kohfeldt, de opvolger van de vorige week ontslagen Mark van Bommel. WIELRENNEN Mitchel Bakker (21) staat door een en kelblessure een maand aan de kant bij Le- verkusen. Hij liep de kwetsuur op tegen Wolfsburg. Omar Fraile (31) zet zijn wie- lerloopbaan voort bij Ineos. De Spaans kampioen komt van Astana en tekent voor twee jaar. Tennisser Tallon Griekspoor won op Tenerife voor de1 op rij. Hij klopte de Turk Kirkin - Alexander Zverev tegen vriendin na de zege in Wenen PFB-POKALfl sriiGSia. De fameuze 'Gelbe Wand' in het stadion van Borussia Dortmund, waar bijvoor beeld Sébas- tien Haller (on der) zich niet door moet la ten impone ren. foto's ap, anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22