Nederland telt 45 miljardairs, dankzij tech en vastgoed O OIOTE ÜÜC :fc;. Watermachine van Ap Verheggen is blikvanger 16 Vandaag verschijnt de 25ste editie van de Quote500, het jaarlijkse uithangbord van het blad dat in 1996 begon met toen nog de Quote 100. Wie nu wil toetre den tot het gezelschap van rijkste landgeno ten, moet minimaal 110 miljoen euro netto meebrengen. ,,In 1996 was 20 miljoen gul den al voldoende om te worden genoemd'', vertelt Tom Wouda, samensteller van de Quote 500. De nummer 1 is opnieuw Charlene de Carvalho-Heineken (67, foto), de media- schuwe erfgenaam van het bierimperium. Vorig jaar verloor ze door de coronacrisis maar liefst 2 miljard, maar de schade is deels ingehaald. Het vermo gen van de dochter van Freddy Heineken steeg met 11,6 procent tot 13,5 miljard. Op nummer 2, op gepaste afstand, staat een nieuwkomer in de top 5: projectontwikkelaar Remon Vos (51). De oprichter van vastgoedbedrijf CTP bouwt massaal in Oost-Europa en dat legt hem geen windeieren. Geschat vermogen: 5,7 miljard, een stijging van maar liefst 216,7 procent in vergelijking met 2020. Op 3 en 4 staan bekende namen: Randstad-oprichter Frits Goldschmeding (5,6 miljard) en de zussen Gérita en Inge Wessels van bouwbe drijf VolkersWessel (4,3 miljard). Nummer 5 is Ralph Sonnenberg, de Luxaflex-miljardair van Hunter Douglas (3,6 miljard). Vier man van Adyen Opvallend: bij de eerste elf op de lijst staan vier mannen die rijk zijn geworden met het betaalbedrijfAdyen, met de hoogste note ring voor Arnout Schuijff (7, met 3,5 mil jard). Andere bekende miljardairs in de top 45: Karel van Eerd (Jumbo), John de Mol, Joop van den Ende, Marcel Boekhoorn, Pie- ter Zwart (Coolblue) en Jitse Groen (Thuis- bezorgd.nl). ,,In tech en vastgoed zitten de grootver dieners'', zegt Bouma. ,,Deze sectoren had den het afgelopen jaar geen last van corona maatregelen, vaak het tegenovergestelde. De opvallendste verandering in de afgelopen 25 jaar zit in de snelheid waarmee die ver mogens worden vergaard. Een fortuin is te genwoordig soms al binnen een paar jaar verdiend. Zo kunnen we onder de miljar dairs zelfs drie dertigers verwelkomen: Adriaan Mol, Robert Vis en Ali Niknam. Goed nieuws voor hen, maar je ziet ook dat de kloof tussen rijk en arm in rap tempo groter wordt.'' Volgens Wouda is het zeker door de snelle groei van het geld belangrijk de lijst te blijven maken. ,,Deze mensen hebben veel macht door hun vermogenspositie. Wat doen ze met hun geld en wat merkt de maatschappij ervan? Dat moeten we in kaart blijven brengen.'' Air France- KLM ING Beleggers den ken dat bank meer geld naar aandeelhouders zal schuiven. Wereldhave Besi Smartphones niet meer in winkels Verkoop van auto's met kwart gedaald 'Stop met afnemen vingerafdrukken' 192 landen op World Expo 2020 DINSDAG 2 NOVEMBER 2021 PC De jubileumuitgave van de Quote 500, dé rijkenlijst van Nederland, staat vol met records. Nooit eerder telde dit land zoveel miljardairs (45) en niet eerder bezaten de 500 rijksten samen zoveel vermogen: 219,6 miljard euro. Sanne Schelfaut Amsterdam 2 (9.620.000.000iaTT^rTI222X22 Luchtvaart maatschappij vervolgt de weg omhoog. Winkelvastgoed bedrijf heeft last van vrees voor nieuwe mond kapjesplicht. •2.4% Chipfonds zit in de hoek waar de klappen vallen door oplopend chiptekort. o Kunstenaar laat REEKS OVERVALLEN KPN, VodafoneZiggo en T-Mo- bile hebben alle waardevolle smartphones uit hun Neder landse winkels gehaald. Dat doen ze naar aanleiding van de recente reeks overvallen in Amsterdam en omgeving. Van wege de aanhoudende drei ging en de verschuiving van het overvalrisico naar andere telefoonwinkels wordt er nu overal ingegrepen. Bij de over vallen kwamen gewapende cri minelen de winkels binnen en dwongen ze medewerkers tot het afgeven van smartphones. Wie een dure telefoon wil ko pen, moet die nu bestellen. LEVERINGSPROBLEMEN De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is in oktober met bijna een kwart gedaald, vooral omdat autofabrikanten vanwege de tekorten aan computerchips te maken hebben met leverings problemen. Dat zorgt voor lan gere wachttijden voor veel nieuwe auto's. De registratie van nieuwe auto's daalde vorige maand in vergelijking met een jaar eerder met 23,7 procent tot 24.240 stuks. De vijf meest ge registreerde merken in oktober zijn Kia, Volkswagen, Peugeot, Toyota en Ford. Sinds januari zijn 260.062 nieuwe personen auto's op kenteken gezet. MEDIAMARKT Elektronicaketen MediaMarkt moet stoppen met het afne men van vingerafdrukken van zijn personeel. Vakbond FNV vindt de praktijk een vergaande inbreuk op de persoonlijke sfeer van werknemers. Mede werkers kunnen alleen met een scan op bepaalde plekken in het bedrijf komen. ,,Het moet toch niet gekker worden'', zegt FNV-bestuurder Onur Erdem. ,,We hebben het hier over Me diaMarkt, niet over een kern centrale of het hoofdkwartier van de geheime dienst. Media Markt zegt ook niet wat ze ver der doen met die gegevens.'' De World Expo 2020 in Dubai werd door co rona met een jaar vertraagd. Op 1 oktober ging de wereldtentoonstelling van start. Tot 31 maart 2022 laten bedrijven en organisaties uit 192 lan den zien wat ze in hun mars hebben op het ge bied van duurzaamheid. De wereldtentoonstel ling kent een lange historie. De beroemdste uit de geschiednis is die van 1889 in Parijs. Pronk stuk van menselijk kunnen op die 'Exposition Universelle' was de Eiffeltoren. De begroeide kegel in het Nederlandse paviljoen in Dubai. foto sunglacier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16